18 Mart Turu 2024

18 Mart Turu 2024

18 Mart Çanakkale Turu 2024, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Törenleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Bursa çıkışlı hareketli olarak Çanakkale Turu düzenliyoruz.

18 Mart Çanakkale Zaferi Turu

18 Mart 1915 sabahı Çanakkale Boğazı‘nın mavi sularında azametli bir müttefik filosu Marmara’ya doğru seyretmeye başlamışken Türk Askeri tarafından bozguna uğratılarak tarihe altın harflerle “Çanakkale Geçilmez” yazıldı. Bu kahramanlık destanına yakından tanıklık edebilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz;

18 Mart tarihi önemli bir kutlama ve merasim günüdür. Bu nedenle törenlerde devlet protokolü yer alabilmektedir. Bu tip durumlarda Çanakkale Şehitler Abidesi ve tören alanı belirli saatler aralığında dışarıdan gelen ziyaretçiye kapalı olmaktadır. Kapalı olduğu durumlarda sorumluluk bize ait değildir. Tur programı diğer güzergahta devam edip en son Şehitler Abidesi ziyareti yapılmaktadır.

18 Mart Turu Takvimi

Diğer illerden hareket ve dönüş saatleri:

Başlagıç: 18 Mart 2024 saat 01.00

Bitiş: 18 Mart 2024 saat 23.30

Çanakkale Merkez hareket ve dönüş saatleri:

Başlangıç: 18 Mart 2024 saat 08.00

Bitiş: 18 Mart 2024 saat 20.00

Tur Güzergahı

İstanbul – İzmir – Bursa Hareket

İstanbul Hareket Noktası: Sultanahmet Meydanı
İzmir Hareket Noktası: Alsancak Meydanı
Bursa Hareket Noktası: Cumhuriyet Meydanı

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri

Tur Fiyatı

Kişi Başı Ücret  TL

Çanakkale Katılımlı:  TL

Ücrete Dahil Hizmetler

 • Lüks Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot ve diğer geçiş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Sabah Kahvaltısı
 • Akşam Yemeği
 • Kişisel Harcamalar

Tur Detayı

17 Mart’ı 18 Mart’a bağlayan gece İstanbul, İzmir ve Bursa seçeneğinize göre hareket ediyoruz. Her ilden ayrı bir araç kalkmakla birlikte Çanakkale‘ye varışımız saat 07.00 – 07.30 civarıdır. Varışımız sonrası kahvaltı molası veriyoruz.

Sabah kahvaltısı ardından 08.00’da çıkış yaparak Çanakkale Şehitliklerine hareket ediyoruz. Tören nedeniyle güney yolu kapalı olduğundan öğle saatlerine dek kuzey bölgesinde yer alan noktaları geziyoruz. Kuzey bölgesi ziyaretimizi tamamladıktan sonra Alçıtepe Köyünde öğle yemeğimizi alıyor ve tören alanına hareket ediyoruz. 18 Mart Tören Programı için linki tıklayarak detaylarına bakabilirsiniz. Törenler sonrasında aracımıza binerek dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolu üzerinde yer alan noktaları ziyaret ediyoruz ve Çanakkale’den ayrılarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yaklaşık olarak 23.00 – 23.30 saatleri arasında katıldığınız şehirlere ulaşmış oluyorsunuz.

18 Mart Turu Tur Programı

Kahvaltı molamız sonrası rehberimiz ile birlikte turumuza başlıyor ve savaş alanlarına doğru hareket ediyoruz. Gün boyunca çok fazla nokta hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Güney cephesinde 18 Mart törenlerinin yapılması nedeniyle sahil yolundan ulaşım pek de kolay olmuyor ve çok fazla zaman alıyor. Bu nedenle de şehitlik turu programımıza kuzey cephesinden başlayacağız.

Kuzey cephesinde ilk durağımız düşmana ilk kurşunun sıkıldığı ve her yıl Avustralya ve Yeni Zelanda‘dan gelen binlerin anma törenleri düzenlediği Anzak Koyu oluyor. Burada yaşanan tarihi olayları ve törenlerin yapılış şekilleri hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra ana muharebe hattına ilerliyoruz.

Arıburnu Cephesi olarak adlandırılan cephe üzerine yapılmış tarihi yoldan ilerlerken göğüs göğüse bir savaşın yaşandığı bu güzergahta Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt ziyaretleri yapıyor ve Atalarımızı anarken rehberimizden bölgede yaşananlar hakkında tarihi bilgiler alıyoruz. Bu bölgede savaştan kalma orijinal siper ve tünelleri de görebileceğiz.

Bomba Sırtı – Cesaret Tepe hattının en kritik noktasına kurulmuş ve tarihe Kahraman Alay olarak geçmiş 57. Alay Sembolik ve Gerçek Şehitliklerini ziyaret ediyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Atatürk‘ün Anafartalar ovasını gözlediği ve saatinden vurulduğu nokta olan Conkbayırı‘na ulaşıyoruz. Bu hakim noktadan tüm kuzey hattını panoramik olarak görebilirken rehberimizden o bölgede yaşananlar hakkında bilgiler alıyoruz.

Kemalyeri ve Kocadere Hastanesi gibi önemli noktalar hakkında rehberimizden bilgiler alarak mola noktamız olan Alçıtepe‘ye ulaşıyor ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni için Çanakkale Şehitleri Abidesi‘ne hareket ediyoruz.

Çanakkale Şehitleri Abidesi‘nde düzenlenen törenlerde yaklaşık olarak 2 saat kadar zaman geçiriyoruz. Buradaki törenlerin ve gösterilerin tamamına eşlik ettikten sonra bölgeden Seddülbahir‘e hareket ediyoruz.

Güney Cephesi olarak da adlandırılan Seddülbahir hattında 25 Nisan 1915 tarihindeki çıkarma harekatı ve sonrasındaki kara savaşları hakkında rehberimizden bilgiler alarak bölgedeki Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği‘ni ziyaret ettikten sonra dönüşe geçiyoruz.

Dönüş yolumuzda yer alan Alçıtepe Tıp Müzesi‘ni ziyaret ederek savaş esnasında bir sağlık merkezinin nasıl olduğunu maketlerde inceledikten sonra Şahindere Sargı Yeri Gerçek Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

Dönüş yolumuz üzerinde yer alan Soğanlı Dere Hastane ve Hava Şehitlikleri, Havuzlar ve Havuzlar Şehitliği hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra Deniz Savaşı alanlarına ulaşıyoruz.

Çanakkale Zaferinin bu tarihte kutlanmasını da sağlayan 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı ve Zaferi alanında başta Koca Seyit‘in görev yaptığı Rumeli Mecidiye Tabyası olmak üzere bölgedeki deniz savaşı alanlarını ve tabyaları ziyaret ederek tarihleri hakkında rehberimizden bilgiler alacağız.

Son noktamız olan Kilitbahir‘e ulaşıp burası hakkında bilgiler aldıktan sonra 18 Mart Turu programımızı sonlandırıyor ve dönüşe geçiyoruz.

Tur Uyarıları

Tur programını satın alan tüm misafirlerimiz aşağıda belirtilen hususları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

 • Firma tur programı ve detayında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Yoğunluk ve güvenlik nedeniyle ziyaret noktalarının kapatılmasından ve ziyaret edilememesinden firma sorumlu değildir.
 • Güvenlik kontrollerinden çeşitli nedenlerle geçemeyip tören alanına alınmayan ziyaretçilerden firma sorumlu değildir.
 • Yol ve park yeri yoğunluğu nedeniyle bazı durumlarda uzun mesafe yürüyüş gerekmektedir.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Törenleri turumuz hakkındaki tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle irtibata geçin…

18 Mart Tur Fotoğrafları

18 Mart Hava Gösterisi

Çanakkale 18 Mart Turu

18 Mart Askeri Tören

18 Mart Törenleri

Sending
User Review
4.67 (6 votes)
Yorumlar
 1. Alkim dedi ki:

  Merhaba 18 mart canakkale tur programinizi rica ediyorum

 2. Yüksel celep dedi ki:

  Ankara çıkışlı 18 Mart Çanakkale türü varmı. Lütfen bilgi