Çanakkale Çıkışlı Günübirlik İstanbul Turu

Çanakkale Çıkışlı Günübirlik İstanbul Turu

Günübirlik İstanbul Turu; Çanakkale çıkışlı hareketli olarak hizmetinizde. Bu gezi programında İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerini keşfedeceksiniz.

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL TURU

Saat 00.30’da Çanakkale feribot İskelesi önünde buluşuyoruz.

Feribot ile Gelibolu yarımadasına geçiyor ve İstanbul‘a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz belirli aralıklarla mola vererek devam ediyor ve sabah saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz. İlk olarak gezimize Osmanlı imparatorluğunun 400 yıla yakın idare merkezi olmuş, Topkapı Sarayı ile başlıyoruz. Saray içerisinde bulunan Aya İrini, Bab-ı Selam, Matbah-ı Âmire (Saray Mutfakları), Divan, Dış Hazine Dairesi, Bab-ı Saade, Arz Odası, İç Hazine Dairesi, Kaşıkçı Elması, Kutsal Emanetler, Çinili Köşk, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü gezilerimiz yapıyoruz. Ardından İmparator İustinianos’un emri ile yapımına başlanmış İ.S. 537 yılında inşası tamamlanmış, Ayasofya Müzesine gidiyoruz. Müze içerisinde bulunan freskleri görüyoruz .

Bizanslılar döneminde Hipodrom olarak isimlendirilen Sultan Ahmet Meydanında bulunan Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun ve Örme Sütun ve I. Ahmet tarafından mimar Mehmet Ağa’ya yaptırılan Sultanahmet Camine giriyoruz. İçerisindeki mavi çiniler nedeni ile Mavi Cami olarak bilinen yapıyı geziyor ve buradan Yerebatan Sarayına geçiyoruz. Akustik ortamı ve mimarisi ile dikkat çeken yapıyı geziyor ve Dolmabahçe Sarayın’na hareket ediyoruz. Saray gezisi sonrası Çanakkale‘ye hareket ediyoruz.

Çanakkale Çıkışlı İstanbul Turu Tarifeleri:

Kişi Başı Ücret:

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler 

  • Profesyonel Turizm Rehberlik Hizmeti
  • Lüks Araçlar ile Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler 

  • Yukarıda belirtilen hizmetler haricinde yapılan tüm harcamalar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.