Çanakkale Köy Turu

Çanakkale Köy Turu

Çanakkale Köy Turu; Çanakkale – Çan kara yolu üzerinde yer alan Kurşunlu, Atikhisar, Kaya Dere, Serçeler ve Kirazlı Balaban köylerini kapsayan otantik tur programımız.

Çanakkale Köy Turu Programı

Sabah saat 09.00’da Çanakkale Feribot İskelesi’nde buluşarak Çan kara yolu istikametine köy turu için hareket ediyoruz.

Çanakkale şehrinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Atikhisar baraj gölü ve çevresindeki antik kenti, tarihi kale kalıntısını görüp bilgi aldıktan sonra köy turumuza devam ediyoruz.

Asırlık çınar ağaçlarıyla bezenmiş, Anadolu’nun dört bir yanından göç eden insanlarımızın oluşturduğu mozaik kültüre şahitlik eden Kurşunlu Köyünü ziyaret ediyor ve köy turumuza devam ediyoruz.

Taze sebzeleri ve sarp yamaçları ile adını duyuran, yöresel Türkmen kültürünü sergileyen Kaya Dere köyünü ziyaret ediyor ve köy turumuza devam ediyoruz.

Çan yolu üzerinde yer alan Serçeler köyü, hayvancılık ve tarım kültürünün mirasçısı olarak bizleri karşılar. Serçeler köyü ziyaretimiz sonrası köy turumuza devam ediyoruz.

Son durağımız ise Kirazlı Köyü. Kirazlı köyü kestane ormanları ile ünlü olduğu kadar, Atatürk‘ün kahve içtiği Balaban dinlenme tesisleri ile de meşhurdur. Köy merkezini gezdikten sonra kısa bir orman yürüyüşü yapacağız ve ardından Balaban‘da yorgunluk kahvelerimizi yudumlayıp dönüş yolculuğuna geçeceğiz.

Çanakkale Köy Turu

Köy turu programımız gruplara yönelik olmakla birlikte, fiyat kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Ücrete Dahil Hizmetler:

  • Lüks araçlarla ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Köy Usulü öğle yemeği
  • Balaban’da Kahve

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.