Çanakkale Şehitliklerinde Yemek Yenilebilecek Yerler

Çanakkale Şehitliklerinde Yemek Yenilebilecek Yerler

Çanakkale Şehitliklerinde Yemek Yenilebilecek Yerler

Çanakkale Şehitlik Turu yada Çanakkale Şehitlik Gezisi yaptığınızda nerede yemek yiyebileceğiniz konusunda yardımcı olabilmek için restoran ve diğer noktaları belirteceğiz sizlere.

Çanakkale’ye tur yapan firmalarımızın ve Çanakkale Şehitliklerini ziyarete gelen ziyaretçilerimizin en temel sorunlarından birisi de yeme-içme konusundadır. Ama öncelikle yeme – içme konusunda bir kaç uyarıda bulunmak istiyoruz. Temiz olduğuna inanmadığınız açık yiyecekleri tüketmemeye özen gösterin, sirkülasyon fazla olduğundan önceki günden kalan yiyeceklerin tazesi ile karıştırılmadığından ve önünüze getirilmediğinden emin olmaya çalışın, aşırı baharat katılmış yiyecekler genellikle kötü tadı kapatmak amacıyla hazırlanmış olabilir dikkatli davranmaya çalışın. Mümkünse güvenilir marka kullanan işletmelerden yiyecek temin etmeye çalışın.

Yemek Yiyebileceğiniz Noktalar;

* Alçıtepe Köyü – Restoran – Fast Food
Guruplar için Alçıtepe Restoran – Sokakarası Restoran – Şelale Restoran

* Morto Koyu Tesisleri – Restoran – Fast Food
Bahar ve Yaz aylarında en fazla kişi kapasitesi olan restorandır

* Seddülbahir Köyü – Restoran – Fast Food

* Kabatepe Tesisleri – Restoran – Fast Food

* 57. Alay Şehitliği ( Fast Food )

* Conk Bayırı ( Fast Food )

Çanakkale Şehitliklerinde Yemek Yenilebilecek Yerler

Yorumlar
  1. Özcan Çuhadar dedi ki:

    Şehitler abidesinden 200 metre aşağıda Ender Dinlenme yeri var.Yemekleri ucuz ve kalteli.Morto koyu manzaralı.Adam gördüğüm esnaflardan en mütevazi olanı. Şehitler sayesinde eve ekmek götürebildiğinin farkında ve misafirperver.