Günübirlik Midilli Turu

Günübirlik Midilli Turu

Günübirlik Midilli Turu: Yunanistan Midilli Adası kesin hareketli Ayvalık çıkışlı Günübirlik Midilli Turu programımız.

GÜNÜBIRLIK MIDILLI TURU

TUR ADI: Günübirlik Midilli Turu
TUR TARİHİ: Tarihler için lütfen irtibata geçiniz
TUR SÜRESİ: Günübirlik
DURUM: Kesin Hareketli
KONTENJAN: Müsait
BAŞLANGIÇ SAATİ: 08.00
HAREKET NOKTASI: Ayvalık Yat Limanı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20.00

GÜNÜBIRLIK MIDILLI TURU PROGRAMI

 
– 08.00 Ayvalık limanda yer alan ofisimizde buluşuyoruz. Hareket saatinden önce buluşma sebebimiz gerekli gümrük ve diğer işlemlerin yetişebilmesidir.
– 09.00 Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra feribota geçiş yapıp adaya hareket ediyoruz.
– 10.30 Midilli’ye varışımız sonrası tekrardan gümrük işlemlerini yerine getiriyor ve ardından Thermi şehri üzerinden kuzey bölgesine doğru hareket ediyoruz. Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mantamados’a varıyoruz. Köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Baş Melek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesini ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak, daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası veriyoruz. Ünlü yazar Stratis Myrivilis’in köyü Skamnia’dan geçerek adanın kuzey ucu Molivos’a varıyoruz. Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile dünyaya ün salmış, UNESCO ödüllü, Osmanlı camilerinin, çeşmelerin ve cumbalı evlerin süslediği Molivos’un, arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapılabilirler, arzu eden misafirlerimiz muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo eşliğinde ile Yunan mutfağının lezzetlerini tatma keyfini yaşayabilirler. Molivos turumuzdan sonra Petra, Kalloni şehri ve körfezi, ilk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü ve hemen yanı başındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin Paşa ve Lozan mübadillerinin şimdiye kadar hiç duymadığınız hikâyeleri eşliğinde akşam saatlerinde başkent Midilli’ye varıyoruz.
– 19.00 Gümrük işlemlerinin ardından feribota geçiş yaparak Ayvalık’a hareket ediyoruz. 90 dakikalık yolculuğumuz sonrasında Ayvalık limanına ulaşarak günübirlik midili turu programımızı sonlandırıyoruz.
TUR FİYATI : 55 €
Tur fiyatına dahil olan hizmetler:
Ayvalık – Midilli Gidiş – Dönüş Gemi Biletleri
Tur Boyunca Tüm Transferler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler:
Vize ücreti
Yurt dışı çıkış harcı
Öğle yemeği
Gezi esnasındaki kişisel harcamalar
Notlar:
  • 0–6 yaş çocuklar ücretsiz, 6–12 yaş çocuklar %50 ücretlidir.
  • Seyahat Acentası gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  • Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler.

Source: Günübirlik Midilli Turu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.