Sanal Kredi Kartı

Sanal Kredi Kartı; sanal dünya olarak bilinen internet ve web teknolojileri artık hayatımızın her alanında yer alıyor. İnternet alışveriş açısından sonsuz imkanlar sunmaktadır. İnternetten alışveriş yapabilmek için ise en gerekli araç kesinlikle kredi kartıdır. Bir çok kişi internetten alışveriş yapmaktan çekiniyor ve haklılar da. Kredi kartı bilgilerinin kötü amaçlı kimselerin eline geçmesinden hepimiz korkuyoruz. Aslında kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak çok kolay ve güvenli. Fakat bu yöntemi kime sorsak bilmiyor yada kullanmayı bilmiyor. Bizde sizler için sanal alışverişin en güvenli yolu olan Sanal Kredi Kartı hakkında bilgiler vereceğiz. Aslında bu sayfayı kendi arkadaş çevremiz için hazırladık ama denk gelene belki faydası olur diye sayfa olarak paylaşıyoruz.

Sanal Kredi Kartı Nedir ?

Basit bir tanım ile kredi kartınızın kendi yarattığınız bir kopyasıdır. Bu kopya öyle somut elle tutulur fiziki bir kart değil. Kredi kartının sahip olduğu; kart numarası, son kullanma tarihi, güvenlik numarası gibi tüm özelliklere sahip. Limitini istediğiniz zaman ayarlayıp değiştirebileceğiniz bir kart. Zaten adı üstünde sanal kredi kartı.

Sanal Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır ?

Günümüzde kredi kartı ve bankamızın İnternet şubesini kullanmayan kimse yok gibi. Kredi kartımızın bağlı olduğu internet şubesine giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra kredi kartı menüsüne geliyoruz. Burada sanal kredi kartı sekmesi var. Sanal kredi kartını tıklıyoruz. Daha önce kullanmadığımız için muhtemelen sahip olduğunuz bir sanal kart yok diye uyarı verecektir. Uyarı ile birlikte sanal kart oluştur yada sanal kart için başvur diye bir seçenek çıkacaktır. Burayı tıkladıktan sonra seçimler yapmamız gereken bir ekran çıkacaktır. Genellikle tüm bankalarda sorduğu tek soru limittir. Sanal kredi kartınızı istediğiniz bir limitle açabiliyorsunuz. Daha sonra da değiştirilebiliyor.

Örneğin 5.000 TL limitli bir kredi kartınız var ve yapmak istediğiniz alışveriş 1.000 TL tutarında. İnternet sitesine güvenmiyorsunuz. Kendinize 1.000 limitli bir sanal kredi kartı oluşturup kullanabilir, daha sonra ise bu kartı iptal edebilirsiniz.

Sanal kredi kartının kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numaraları banka tarafından otomatik olarak oluşturuluyor.

Sanal Kredi Kartı Nerelerde Kullanılır ?

Oluşturacağınız sanal kredi kartını fiziki kart kullanımı gerektirmeyen her yerde kullanabilirsiniz. Yani mail order, internette alışveriş siteleri gibi..

Ayrıca sanal kredi kartı bazı bankalarda birden fazla oluşturulabiliyor. Limiti kendi kredi kartınızdan düşüyor. Hesap özeti, hesap kesimi, ödeme gibi işlemler ise başta da belirttiğimiz gibi sanal kopya olduğundan asıl kartınıza bağlı farklı bir işlem gerekmiyor. Sorunuz olur ise yorumlar aracılığı ile iletebilirsiniz.

Sanal-Kredi-Karti

Sanal-Kredi-Karti