Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu, Haziran 1996’dan günümüze 26 Yıllık yerel tecrübeyle Gelibolu Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Turları. Sizler için özenle hazırlamış olduğumuz bu program tüm yıl boyunca 365 Gün kesin hareketli olarak düzenlenmektedir.

Çanakkale Şehitlik Turu

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU PROGRAMIMIZ 1 KİŞİ BİLE OLSA HER GÜN KESİN HAREKETLİDİR.

TURLARIMIZDA GÖREV ALAN REHBER VE KILAVUZLARIN TAMAMI YEREL OLUP, EN AZ 10 YIL DENEYİME SAHİPTİR.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ BU PROGRAMIMIZ DESTEKLENDİĞİ İÇİN FİYATLAR UYGUN TUTULMAKTADIR.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU ESNASINDA REHBERLİK HİZMETİMİZ TAM GÜNDÜR. ARAÇ İÇİ VE ARAÇ DIŞINDA REHBERİNİZ TÜM GÜN ANLATIM YAPMAKTADIR. ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU PROGRAMIYLA; BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞINIZ TEK BİR NOKTA BİLE KALMAYACAKTIR.

REZERVASYON VE DETAYLI BİLGİ İÇİN +90 546 656 35 88

Savaş Alanları, Şehitlikler, Kaleler, Tabyalar, Müzeler, Hastaneler, Siperler, Tüneller, Hatlar…

TUR PROGRAMI 1:
Başlangıç Saati: 09:00 – 09:30
Bitiş Saati: 18:00 –  18:30

TUR PROGRAMI 2:
Başlangıç Saati: 12:00 – 12:30
Bitiş Saati: 18:00 –  18:30
* Tur 2 programı yarım günlük kısaltılmış programdır. Güzergah tamamen aynı olup, alanda geçirilen zaman ve molalar kısaltılmış ve öğle yemeği tamamen kaldırılmıştır. Her gün yapılmamaktadır.

TUR ADI: Çanakkale Şehitlik Turu
TUR TARİHİ: Her Gün Kesin Hareketli (365 Gün)
TUR SÜRESİ: Günübirlik (1 Gün)
TUR BÖLGESİ: Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri
TUR GÜZERGAHI: Tüm Cepheler (5 Cephe); Deniz Savaşı Cephesi, Kumkale Cephesi, Seddülbahir Cephesi, Arıburnu Cephesi, Anafartalar Cephesi
TUR AKTİVİTE SEVİYESİ: Orta-Düşük. Her yaş grubuna uygundur. Kısa mesafeli yürüyüşler, bebek arabasına uygunluk, tırmanış gerektirmeyen, yüksek noktalara merdiven kolaylığı.
TUR ÜCRETİ: Yetişkin ***
TUR PAKET İÇERİĞİ: Her Şey Dahil Tam Paket (Ekstra bir ücret ödemesi gerektirmez, talep edilmez.)

Dünyanın en büyük seyahat portallarından biri olan TripAdvisor‘a ve tüm misafirlerimize ödül için teşekkür ederiz. Firmamız kendi alanında MÜKEMMELLİK SERTİFİKALI tek organizasyondur.

mukemmellik-sertifikalari-2023

Mükemmellik Sertifikaları

Çanakkale Şehitlik Turu Noktaları

Cepheler:

Çanakkale Deniz Savaşı, Kumkale – Beşige Cephesi, Güney Cephesi (Seddülbahir, Alçıtepe), Kuzey Cephesi (Arıburnu – Conkbayırı), Anafartalar Cephesi

Kaleler ve Tabyalar:

Kale-i Sultaniye (Çimenlik), Kilitbahir Kalesi, Kumkale Kalesi, Seddülbahir Kalesi, Çamburun Kalesi, Bigalı Kalesi, Nara Kalesi

Değirmen Burnu Tabyası, Namazgâh Tabyası, Rumeli Hamidiye Tabyası, Anadolu Hamidiye Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Şehitliği, Ertuğrul Tabyası, Baykuş Tabyaları, Medusiye Tabyası, Yıldız Tabyası

Şehitliklerimiz ve Anıtlarımız: 

Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Akbaş Şehitliği , Alçıtepe Şehitliği, Arıburnu Yarları ve Yükseksırt, Büyük Kemikli Kitabesi, Conkbayırı Atatürk Zafer Anıtı, Conkbayırı Mehmetçik Kitabeleri, Çataldere Şehitliği ve Anıtı, Mareşal Fevzi Çakmak Anıtı, Gözetleme Tepe Şehitliği, Havuzlar Şehitliği ve Anıtı, İlk Şehitler Anıtı, Kanlısırt Kitabesi, Karayörük Deresi Şehitliği, Kemalyeri Kitabesi, Kesikdere Şehitliği, Kırmızı Sırt Siperleri, Kireçtepe Jandarma Şehitliği ve Kitabesi, Kocadere Hastahane Şehitliği, Seyit Onbaşı Heykeli, Mehmet Çavuş Anıtı, Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı, Nuri Yamut Anıtı, Sarıtepe Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği, Son Ok Anıtı, Şahindere Şehitliği, Talat Göktepe Anıtı, Yarbay Hüseyin Avni Bey Şehitliği, Yusufçuk Tepe Kitabeleri, Zığındere Sargıyeri Şehitliği

Yabancı Anıtlar ve Mezarlıklar:

Fransız Savaş Mezarlığı ve Anıtı, Cape Helles İngiliz Anıtı, V Beach Mezarlığı, Lancashire Landing Mezarlığı, Pink Farm, Twelve Tree Copse Mezarlığı ve Yeni Zellanda Anıtı, Redout Mezarlığı, Skew Bridge Mezarlığı, Doughty-Wyli Mezarlığı, Lone Pine Mezarlığı ve Anıtı, Shell Green Mezarlığı, Johnston’s Jolly Mezarlığı, 4 th Battalion Parade Ground Mezarlığı, Courtney’s And Steel’s Post Mezarlığı, Quinn’s Post Mezarlığı, The Nek Mezarlığı, Walker’s Ridge Mezarlığı, Baby 700 Mezarlığı, The Farm Mezarlığı, Yeni Zellanda Ulusal Anıtı, Yeni Zellanda Chunuk Bair Mezarlığı Anıtı, Arıburnu (Beach) Mezarlığı, Shrapnel Valley Mezarlığı, Plugge’s Plateau Mezarlığı, Arıburnu Mezarlığı, Conterbury Mezarlığı, No.2 OutPost Mezarlığı, New Zelland No.2 OutPost Mezarlığı, Embarkation Pier Mezarlığı, 7 th Field Ambulance Mezarlığı, Hill 60 Mezarlığı ve Yeni Zelanda Anıtı, Green Hill Mezarlığı, Hill 10 Mezarlığı, Lalababa Mezarlığı, Azmak Mezarlığı

Çanakkale Şehitlik Turu Detayları

Buluşma saatlerimizde rehberimiz ve grubumuzla bir araya gelip Çanakkale Şehitlik Turu programımız için hareket ediyoruz.

Yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Kilitbahir veya Çanakkale – Eceabat feribot hattını kullanarak Çanakkale Boğazı‘ndan karşıya Gelibolu Yarımadası‘na geçiş yapıyoruz.

Kısa süreli bu deniz yolculuğumuzda Kıtalar arası bir geçiş yaparken; bölgedeki objeler ve noktalar hakkında rehberimizden bilgiler alıyor ve Çanakkale Boğazı‘nı hep birlikte inceliyoruz.

Çanakkale Şehitlik turu programımızın asıl gezi güzergahına feribottan iner inmez Dur Yolcu objesi ile dikkatleri çeken Kilitbahir Köyü ile başlıyoruz. Çanakkale Boğazı’nın bu en dar noktasına Fatih Sultan Mehmet Han tarafından karşılıklı olarak yaptırılan Kilitbahir ve Kale-i Sultaniye kalelerini inceliyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Bir sonraki durağımız Namazgah Tabyası‘nda Çanakkale Boğazı Savunması ve Tabyalar hakkında rehberimizden bilgiler alırken, aynı zamanda karşılıklı yapılan Rumeli Aziziye ve Anadolu Hamidiye Tabyaları, bu tabyaların savaştaki rolleri hakkında bilgiler alıp incelemeler yapıyoruz.

Gelibolu Şehitlik Turu 2023

Ağaçlar arasında gizlenmiş ve tabya kamuflajı konusunda en güzel örnek olan Rumeli Hamidiye Tabyası önünden ilerleyerek 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı ve Deniz Zaferi tarihinde önemli bir yere sahip olan Rumeli Mecidiye Tabyası’na ulaşıyoruz. Burada rehberimizle birlikte Koca Seyit‘in kahramanlık öyküsünü dinleyip Seyit Onbaşı Anıtı‘nı gördükten, tabyada incelemeler yaptıktan ve Rumeli Mecidiye Şehitliği‘nde Şehitlerimizi andıktan sonra Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Aracımızla Çanakkale Boğazı sahil şeridinden ilerlerken rehberimizden Çanakkale Deniz Savaşı detaylarını dinliyor, Nusret Mayın Gemisi‘nin kahramanlığına tanıklık ederek Havuzlar Şehitliği‘ne ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşı‘nın önemli destek noktası ve sağlık merkezlerinden biri olan Soğanlıdere bölgesine Mesudiye, Yıldız ve Baykuş Tabyaları hattından varışımız sonrası Soğanlıdere Şehitliği ve Hava Şehitliği hakkında bilgiler alıyoruz.

Behramlı Köyü‘nü arkamızda bırakarak Güney Cephesi hattının hemen gerisine kurulan Şahindere Sargı Yeri bölgenin önemli bir sağlık merkezidir. Bölgedeki Şahindere Şehitliği’ni Gerçek Şehitlik ve Sembolik Şehitlik kısımlarını ayrı ayrı gezerek rehberimizden savaştaki sağlık sistemleri hakkında bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu 2023

Savaş zamanının hastanesi sayılan Şahindere‘den ayrılıp Alçıtepe Köyü girişine kurulan Alçıtepe Tıp Müzesi‘ne ilerliyoruz. Çanakkale Savaşı esnasında var olan sargı yerleri göz önüne alınarak canlandırmalar ve bal mumu heykellerle bire bir hazırlanmış müzeyi geziyor ve incelemelerde bulunuyoruz.

Gelibolu Turu 2023

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Çanakkale Şehitler Abidesi yönünde ilerleyerek devam ederken, Kerevizdere Muharebelerinin gerçekleştiği Kerevizdere, Cesetler Sırtı, Hisarlık Tepe hattında metre kareye 6.000 merminin düştüğü bu coğrafyada yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Şehitlik Turu 2023

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve bölgeyi rehberimizle gezmeye başlıyoruz. En geniş gezi alanımız burası olacaktır. Bu bölgede Şehitler Anıtı, Meçhul Asker Anıtı, Yaralı Asker Anıtı, Mustafa Kemal Çanakkale’de Anıtı gibi anıtları; Çanakkale şehitlerimizin isimlerinin yazdığı kabirleri; Atatürk’ün Avustralyalı Annelere Yazdığı Mektup, Çanakkale Savaşı Rölyefi gibi eserleri rehberimizle birlikte gezerken, diğer yandan da çevredeki savaş alanları ve muharebeler hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turları 2023

Ölüm Koyu anlamına gelen Morto Koyu içerisinden ilerleyerek Seddülbahir Cephesi hattına devam ediyoruz. Fransız birliklerinin savaş sonuna kadar beklediği bu bölgede Fransız Mezarlığı hakkında bilgiler alıp Kanlı Dere öyküsünü dinleyerek Seddülbahir‘e ulaşıyoruz. Seddülbahir’e varışımız sonrası ilk önce Çanakkale Savaşı Eserleri Müzesi‘ni geziyoruz.

Günübirlik Çanakkale 2023

Çanakkale Boğazı girişi olan ve Gelibolu Yarımadası‘nın en uç noktası olan İlyas Burnu‘na varıyoruz. En uca yapılan Cape Helles İngiliz Anıtı hakkında bilgiler alıp geziyor ve Yahya Çavuş Şehitliği‘ne varıyoruz. Ertuğrul Koyu ve Ertuğrul Tabyası‘nı rehberimizle incelerken aynı zamanda çıkarma harekatları ve Çanakkale Boğazı coğrafyası hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Şehitlik ziyaretimiz sonrası Çanakkale Şehitlik Turu programımızın mola noktasına doğru hareket edeceğiz.

Çanakkale Tur 2023

Mola noktamız olan Alçıtepe Köyü‘ne varışımız sonrası öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiş yapıyoruz. Geçiş yolumuzda bulunan Lancashire, Pink Farm, Redoubt ve Twelve Tree Corps gibi yabancı anıt ve mezarlıkları da görüp hakkında bilgi alacağız. Öğle yemeğimizi grubumuzla birlikte alıyor ve molamız sonrası şehitlik gezimize devam ediyoruz.

Çanakkale Turu 2023

Nuri Yamut Anıtı, Sok Ok Anıtı ve Zığındere Şehitliği‘nin bulunduğu bölge içerisinden ilerleyerek kaldığımız yerden gezimize devam edeceğiz ve sonrasında Kuzey Cephesi‘ne hareket edeceğiz. Kuzey Cephesi‘nde öncelikli durağımız çıkarma harekatının yapıldığı noktalar olacak.

Kuzey Cephesi hattına Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin varlığından ötürü ANZAC Sector adını alan bölge ile başlıyoruz. Anzak birliklerinin ilk çıkarmayı yaptıkları ANZAC Koyu ve savaş sonrasına kadar kalıp, törenlerini de yaptıkları ANZAC Tören Alanı ile başlayarak bölgede bulunan Arıburun Mezarlığı, Beach Mezarlığı, Shrapnel Valley Mezarlığı, Shell Green Mezarlığı gibi yabancı noktalarla beraber bölgedeki muharebeler ve Abrurrahman Bayırı, Şahin Sırtı gibi önemli taarruz noktaları hakkında da rehberimizden detaylı bilgiler alarak şehitlik turumuzda ilerlemeye devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşı Turu 2023

Kabatepe – Conkbayırı hattında iki tarafın siper hatları baz alınarak aralarından geçecek şekilde yapılmış cephe yolundan ilerleyişimize başlıyoruz. Öncelikli durağımız Tankut Öktem tarafından bir kahramanlık hikayesinden esinlenerek yapılmış Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı olacak. Buradaki ziyaretimiz sonrası rehberimizden dere içlerine yapılmış Çataldere Şehitliği ve Karayörükdere Şehitliği hakkında bilgiler alıyoruz.

Kuzey bölgesinin en kanlı muharebelerinin yapıldığı Kanlı Sırt – Kırmızı Sırt hattına varıyoruz. Kanlı Sırt üzerine yapılmış Lone Pine Avustralya Anıtı‘nı ziyaret edip, Kırmızı Sırt üzerindeki orijinal siperler ve lağım tünellerini inceledikten sonra Çanakkale şehitlik turumuzun sonraki durağı için hareket ediyoruz.

Çanakkale Gezisi 2023

Yolumuz üzerinde bulunan Johnston’s Jolly Mezarlığı, Courtney’s And Steele’s Post Mezarlığı ve Queen Post Mezarlığı hakkında rehberimizden bilgiler alarak 57. Alay Şehitliği‘ne ulaşıyoruz. Dere içerisindeki Kesikdere Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz. 57. Piyade Alayı anısına yapılan sembolik şehitlik ve anıtı ziyaret edip bölge ve savaş hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Arıburnu Yarları, Cesaret Sırtı, Walker’s Ridge Mezarlığı, The Nek Mezarlığı, Mehmet Çavuş Anıtı, Baby 700 Mezarlığı gibi çok sayıda noktanın bulunduğu alan içerisinden bilgiler alarak ilerliyor ve Kılıçbayırı üzerinden Nuri Yamut Anıtı‘na ulaşıyoruz. Anıt ziyaretimiz sonrası 261 Rakımlı Tepe‘ye varıyor ve Mehmetçik Parkı ile bölge incelemelerimize başlıyoruz.

Şehitlik Gezisi 2023

261 Rakımlı Tepe Mehmetçik Parkı Kitabeleri bizleri karşılıyor. Buradan bölgeye yapılmış siperler içerisinden ilerleyerek Conkbayırı‘na tırmanışa geçiyoruz. Conkbayırı hem savaş için hem de Çanakkale şehitlik turu programımız için en önemli noktalardan biridir. Conkbayırı üzerinde yer alan Atatürk Anıtı, Nazif Çakmak Şehitliği ve Yeni Zelanda Anıtı‘nı gezdikten sonra Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yeri görüp Atatürk’ün Gözetleme Yeri‘ne geçiş yapıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Çanakkale Savaşı esnasında Anafartalar bölgesini gözetlediği bu noktada rehberimiz ile bölge coğrafyasını ve tarihini incelemeye başlıyoruz. Anafartalar Muharebelerinin yaşandığı Lala Baba Tepesi, Yufusçuk Tepe, Suvla Koyu, Büyük Kemikli Burnu, Küçük Kemikli Burnu, Kireç Tepe ve Mestan Tepe hattı ve burada bulunan Türk ve yabancı anıt ve mezarlıkları hakkında rehberimizden detaylı bilgiler alıyor Conkbayırı Mezarlığı yönünden güzergahımıza devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşları Turu 2023

Kocadere Köyü ve Kocadere Hastane Şehitliği yönünde ilerlememize devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Topçu Sırtları, Adana Bayırı ve Kemal Yeri hakkında rehberimizden bilgiler alarak Çanakkale şehitlik turu programımızın son hattına ilerliyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk ve komutası altındaki 19. Tümen‘in savaşı beklediği ve muharebeler başlayana kadar konuşlandırıldığı Bigalı Köyü‘ne ulaşıyoruz. Atatürk‘ün karargah olarak kullandığı ve sonrasında restore edilerek müzeye dönüştürülen Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret ediyor ve dönüş yolumuza geçiyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızın dönüş yolculuğunda öncelikle Bigalı Kalesi, Kilye Koyu, Eceabat Tarihe Saygı Parkı, Çamburnu Tabyası ve Kalesi, Balkan Savaşı Anıtı ve Yüzbaşı Anıtı hakkında rehberimizden bilgiler alarak sahil şeridini kullanarak Kilitbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi Minyatür Parkı ve Müzesi‘ni rehberimiz eşliğinde gezerek bölge hakkında bilgiler alıyor ve şehitliklerimizi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası feribota binerek Çanakkale’ye geri dönüyor ve Çanakkale şehitlik turu programımızı sonlandırıyoruz.

Şehitlik Turu Öğle Yemeği

Şehitlik Turu Öğle Yemeği

Şehitlik Turu Araçları

Şehitlik Turu Araçları

** Şehitlik turu programımızda yoğun dönemlerde Eceabat hattı yerine Kilitbahir feribot hattı kullanılmaktadır.Bu durumda ziyaret noktaları sıralamaları değişmekle birlikte herhangi bir nokta kaybınız olmamaktadır.

Ağadere Şehitliği ve Müzesi yapım çalışmaları devam etmekte olup yakın bir zamanda eklenecektir.

Çanakkale Şehitlik Turu Fiyatı

KATILIMCI YETİŞKİN 7 – 12 0 – 6 YAŞ
TUR ÜCRETİ 600TL 550 TL ÜCRETSİZ

0 – 6 Yaş çocuklarda herhangi bir ücret zorunluluğu yoktur. Yemek alınırsa sadece yemek ücreti ödenmektedir.

TUR 2: KESİN HAREKETLİ DEĞİLDİR.

Kontenjan Durumu :  Kişi Sayısı Sınırlaması Bulunmamaktadır…

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti *
 • Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçişleri
 • Müze Girişleri
 • Öğle Yemeği (Sadece Tur 1)

Google Map Üzerinde Görüntü

 

Çanakkale Şehitlik Turu Genel Bilgiler

Lutars Turizm gerekli gördüğü takdirde Çanakkale Şehitlik Turu programında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Lutars Turizm gerekli gördüğü takdirde diğer firmalar ile iş birliği, birlikte tur düzenleme, ziyaretçi değişimi yapma hakkını sahiptir. Bu durumda ziyaretçiden ek ücret talep edilmez.

Lutars Turizm turlarında istisnai durumlar haricinde otobüs, minibüs ve midibüs kullanmaktadır.

– En az 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırdığınız takdirde 1 kişi bile olsa Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu kesin kalkışlıdır.

–  TUR PROGRAMIMIZDAN SİMÜLASYON MERKEZİ VE AĞADERE HASTANE MÜZESİ TAMAMEN ÇIKARILMIŞTIR.
Bu müzelerin çıkarılma nedeni; randevu gerekli olması, giriş çıkış esnasında uzun süreli sıra ve kuyruk beklenmesi, ziyaret süresinin uzun sürmesi nedeniyle gerçek şehitliklerin ziyaret edilememesi, ücretli hale gelmeleri ve ücretlerinin yüksek olması olmakla birlikte, Ağadere ziyarete açılmamıştır. Gerekli düzenlemeler olması durumunda tekrar eklenecektir. 

– Lutars Turizm firma ekibimiz 1996 yılından beri bölgede uzmanlaştığı için bir çok resmi ve özel kurum tarafından organizasyonlarda görev almaktadır. Bu nedenle rehber veya tarih danışmanı ekibinde güne göre değişiklikler olabilmektedir.

Sizler için tüm yıl boyu Gelibolu Yarımadasında inceleme ve araştırma yapıyoruz. YouTube sayfamızdan kendi çekim videolarımıza ulaşabilirsiniz.

REZERVASYON VE DETAYLI BİLGİ İÇİN +905466563588

Sıkça Sorulan Sorular:

Çanakkale Şehitlik Turu Nedir?

Çanakkale şehitlik turu, tüm yıl boyunca seyahat acentaları tarafından düzenlenen Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri gezisini kapsayan tur programıdır.


Çanakkale Şehitlik Turu kaç para?

Çanakkale şehitlik turu fiyatları, yetişkinler için kişi başı 400 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Çanakkale Şehitlik Turu nereleri geziyor ve rehberleriniz nasıl? Çanakkale şehitlik turunda nereleri geziyorsunuz? Rehberleriniz deneyimli mi? Şehitliklerin tamamını çok iyi bir rehber eşliğinde gezmek istiyoruz. Şehitlikleri, kaleleri, tabyaları, müzeleri, siperleri, anıtları görmek mümkün mü?
Rehberlerimizin tamamı en az 10 yıl deneyimlidir. 27 yıllık bölge tecrübemiz ile size Çanakkale Savaş Alanlarının tamamını çıplak gözle göreceğinizi garanti ediyoruz.

Turda ekstra bir ücret var mı?

Kişisel harcamalarınız hariç size gerekli olabilecek hizmetler ücrete dahildir ve ek bir ücret gerektirmez, talep edilmez.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ; LÜTFEN ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU YORUMLARI BÖLÜMÜNE SOY İSİM, TELEFON NUMARASI VB. KİŞİSEL BİLGİLER YAZMAYINIZ. ANLAYIŞINIZA VE İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Yorumlar
 1. İsmail Ü dedi ki:

  Haziran ayında şirketinizle Çanakkale şehitlik turuna katıldık. Ulaşımdan rehberizden ikramlarınızdan her türlü hizmetten çok memnun kaldık fiyatlarınızda gayet uygundu herkese tavsiye ederiz her şey için teşekkürler.

 2. Hasan dedi ki:

  Rehberimiz Reyhan Hanıma teşekkür ediyorum sabah yaptığı konuşmadan çok etkilendiğim için onun grubunda olmak istemiştim şansıma Reyhan Hanımın grubuna düştüm gerçekten tur çok iyiydi şoför Nurettin beyede teşekkürler güzel bi yolculuk oldu sizi herkese tavsiye edeceğiz tekrar tekrar teşekkür ederiz

 3. Gökhan Ö dedi ki:

  Çanakkale gezimiz yağmur hanım ve Erol bey sayesinde çok güzel dolu dolu geçti Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur. Çanakkale tarihin yeniden yazıldığı bir yerdir. Yağmur hanımın özverili anlatımı ve ilgisi ile o dönem hakkında yeniden bilgilerimizi tazeledik teşekkür ederiz iyi ki bu firma ile geziye katılmış herkese tavsiye ederim

 4. Mesut dedi ki:

  İyiki gittik dediğimiz bir gezi oldu .. Herşey çok güzeldi.. Rehberimiz Hati beyin mükemmel bir anlatımı vardı..

 5. Tufan N dedi ki:

  Arkadaş gurubumuzla özel bir tur satın aldık. Rehberimiz Yurtsev bey muhteşemdi. Her bir noktaya tek tek değindi ve mümkün olduğunca fazla yer görmemizi sağladı. Genç yaşına rağmen çok bilgili ve çok donanımlı bir insan. Bize verilen araç yeni ve kusursuzdu. Şoförümüz Yahya bey çok çok iyi bir sürücüydü ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Başka bir arkadaş gurubu için tekrar bir planlama yaptık ve yine geleceğiz. Teşekkür ederiz.

  1. Nuray Y dedi ki:

   Ennur Reyhan hanimla sehitlik turumuz cok yogun duygulu ve basariliydi. Bu hisleri bize yasattigi icin cok tesekkür ederim. Hem Reyhan hanima hemde söförümüz Erol beye cok tesekkürler. Kesinlikle tavsiye ederim.

 6. Hatıce S dedi ki:

  Firmadan ve rehberimizden cok memnun kaldik, ilgilili ve cok güleryüzlü, Yagmur hanim bu ise gönül vermis, bunu cok iyi yansitiyor. Anlatımlarıyla o anı yaşadım dıyebılır. Yağmur hanıma rastgelmemız büyük bır sansdı. Şoförümüze ve yağmur hanıma çok teşekkür ederiz.

 7. Mustafa N dedi ki:

  Erken geldik bize bir buluşma noktasına gitmemiz söylendi ve o saatte aramamıza rağmen bizimle ilgilendiler. Erken saat deyip ortada bırakmadılar. Kayıt işlemlerimizi tamamladık ve çayımızı içerek turumuzu bekledik. Tur açıklaması birebir doğru. Feribot ile başlayan yolculuk sonrası her yer gezildi. Tur fiyatı çok çok ucuz ayrıca başka para harcamadık. Rehber hocamız işinin uzmanıydı muhteşemdi.

 8. Aden dedi ki:

  İnternetten bulup şehitlik turuna katıldık. Memnun kaldık güzeldi. Rehberimiz çok iyi anlattı. Çanakkale çok güzel bir şehir. Şehitlikten sonra Assos tavsiye ederim. Sahilleri çok güzel tam tatil yeri.

 9. Bircan B dedi ki:

  Uzak bir yerden geldik. İlk başta çok şüphe duyduk sonuçta bilmediğimiz bir yer ve tanımadığımız bir firma. Görevli arkadaşların konuşması bizi ikna etti. Şüphe ile başladığımız yolculuk mutluluk ile bitti. Ofisleri şehrin en merkezi yerindeydi. Tur çok güzeldi hiç bir eksiği yoktu. Beklentimizden fazlasını bulduk. Araçta klimalar hiç durmadan çalıştı. Rehberimiz en ufak ayrıntıya kadar anlattı. Yurtsev Bey harika bir rehber. Tavsiye ederim çekinmeden katılın.

 10. Nur Giz dedi ki:

  İnanılmaz tur! Yurtsev hocam harika bir tur rehberiydi. Anlatımı inanılmaz! Bazen milli duygularla coşup, bazen savaşın hüznüyle ağladık. Her zaman hepimizin bir arada kalmasını sağladı, ilgilendi ve Temmuz ayında havanın ne kadar sıcak olduğunu göz önünde bulundurarak bizi hep gölgede tuttu. Arabada klimalar çalışıyordu. Tur çok bilgilendirici ve yorucu değil sabit tempoluydu. Rehbere Puanım 10/10, Tura Puanım 10/10

 11. Bilge dedi ki:

  Merhaba biz iki aile fransadan gelisi cok yoruldugumuz icin çanakkalede dinlenmek istedik kaldigimiz otelde baska birileri bi turdan bahsediyolardi bizim hic planimiz olmadigi halde bizde katillalim dedik ve iyiki katilmisiz cok guzel bi gundu cok memnun kaldik ozellikle rehberimiz Yagmur hanimin anlatislariyla gercekten dahada guzellesti teşekkürler Yagmur hanim hersey icin

 12. Eren dedi ki:

  Şehitlikleri görmenin en iyi yolu kesinlikle bu tura katılmak. Grubumuz çok iyidi, yetişkinler ve çocuklar bir aradaydı. Rehberimiz Yurtsev bey her şey hakkında çok iyi bilgilendirildi ve tüm sorularımıza cevap verdi. Turu çocuklara ilginç sorular sorarak ve tarihi, gerçekleri açıklamaya ve hikayeler anlatmaya zaman ayırarak eğlenceli ve ilgi çekici hale getirdi. Buluşma noktasını bulmak çok kolaydı ve tur başlamadan önce çok beklememiz gerekmedi. Tüm çalışanlar kibar ve ilgiliydi. Şehitlik çok kalabalıktı ama rehberimizin tecrübesi sayesinde içeri girmek için fazla beklememiz gerekmedi. Bu turu Çanakkale’yi ziyaret eden herkese tavsiye ederim.

 13. Güliz dedi ki:

  Bu tur çok gerçekçiydi. Tur rehberimiz Yurtsev, süper bilgili ve şaşırtıcıydı. Sağladığı tarihi bilgilere karşı büyük bir saygısı ve tutkusu var. Tarihi anlatması tıpkı bir masal gibiydi, bu da onu merak uyandırıcı ve ilginç kıldı. Enerjisini, anlatma yeteneğini ve en önemlisi bilgi tabanını takdir ettik. Bu şirketi kesinlikle herkese tavsiye ederim!

 14. Nejla Akın dedi ki:

  Çanakkale Şehitliği muhteşem herkes gelip ziyaret etmeli, Tur’dan ve rehberimizin anlatımlarından çok memnun kaldık çok teşekkür ediyorum.

 15. Mehmet T dedi ki:

  Şehitlik turu güzel geçti. Önceden anlatıldığı gibiydi. Rehberimiz Yurtsev hocaya çok teşekkür ederiz. Yeni yerler eklenmiş mutlaka gezin.

 16. Gül B dedi ki:

  Rehberimiz Yurtsev bey süperdi… Hepsi öyle. Ofis personeli aradığımız zaman ilgilendi… Yani soru sorulduğunda yanıt veriyorlar. Gezeceğiniz tarihi iyi seçin ve kalabalık olmamasına dikkat edin. Anıtlarda fotoğraf çekmek için sıra oluyor. Tura katılmak anlamlı, duygulu ve buna değer.

 17. Ercan dedi ki:

  Burada yaşananları duydukça insan tuhaf oluyor. Okurken daha kolay geliyordu. Etkilenmemek mümkün değil. Atalarımız ne çileler çekmiş neler yaşamış Allah hepsinden razı olsun. Şehitlerimizi ziyaret etmemize vesile olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bu kadar anlamlı olmasının baş mimarı rehberimiz Yurtsev hocamdı. Bize tarihi hem anlattı hem yaşattı. Allah razı olsun ve uzun bir ömür nasip eylesin. Allah’a Emanet Olun

 18. Hale L dedi ki:

  Çanakkale ziyaret edilmesi gereken bir yer. Turdan çok memnun kaldık rehberimiz Yurtsev beyden daha iyisini bulamazdık. Ama bölgedeki insanların tavrı özel bir yere hiç yakışır şekilde değil. Bağıra çağıra geziyorlar sadece fotoğraf çekmek için ve çok gürültü yapıyorlar. Diğer gruplara saygılı olmalılar kimse de bir şey demiyor. Mükemmel bir turda zaman zaman sinir sınırlarımız zorlandı. Bölgeyi gezecekseniz sakin bir zamanda ve mutlaka bizim rehberimizle gezin.

 19. Halil dedi ki:

  Çok soğuk ve kar yağışlı olmasına rağmen turumuzu yaptık. Hava durumuna bakınca otele varana kadar iptal edelim diye düşündük ancak firma bize iptal etmememizi tavsiye etti. Turda sadece bizim ailemiz vardı. Özel tur oldu. Nasıl teşekkür edersek edelim hakları büyük. Yurtsev Beye ayrıca teşekkür ediyorum. O havaya rağmen bize rehberlik etti. Bu güne kadar gördüğüm en iyi rehber. Bize tarihi tam anlamıyla yaşattı. İçimizi ısıttı. Tüm ekibe teşekkür ederiz. Lütfen hakkınızı helal edin.

 20. Aytac dedi ki:

  Turumuzu Aralik ayinda yaptik. Oncelikle Yurtsev Bey ile telefon ile gorusup yerimizi ayirttik. Tur rehberimiz Ahmet Bey bizi soz verilen yer ve saatte karsiladi. Yuksek sezon olmadigi halde, planlada olan tum geziyi kendisinin gercekten guzel anlatimlariyla tamamladik. Sadece Sehitler Aniti Mart 23’e kadar tadilatta oldugu icin orayi gezme firsati bulamadik. Ahmet Bey sadece kitap bilgileri paylasmiyor, ayni zamanda kendi arastirmalarindan buldugu, okudugu kitaplardan cikardigi yorumlari da gezi sirasinda dogru yerlerde anlatiyor. Bu sayede Canakkale gezisine farkli bir anlam katiyor. Ilgisi, alakasi icin kendisine, gercekten duzgun bir tur organize ettikleri icin tum ekibe tesekkur ederiz.

 21. Kadir dedi ki:

  Eşim ve 2 çocuğum işe katıldım.
  Tur rehberimiz Ahmet beye çok teşekkür ederim anlatımı ve ses tonu ne kadar içdenlikle anlattığını , anlatırken o seneleri yaşamış gibi içtenlikle anlatması , hizmetin harika oluşu çok iyiydi.

  Hani bu tür bi organizasyonlarda bi aksilik bi olumsuzluk olur ya hiç biri olması, tur sürecince otobüs kliması hep açıktı, durduğumuz yerlerde de otobüs kliması açık bi şekilde bizi bekliyordu.

  Çok çok iyiydi çok memnun kaldık

 22. Tangün dedi ki:

  Turumuzun rehberi Yurtsev beyle gezmek hazine bulmak gibiydi. Turu yaptığımız bölgede çok uzun yıllardır yaşıyor olması süper. Bir gün öncesi bize Çanakkale merkezi gezmemizi tavsiye etti ve çok etkileyici oldu. İki taraf bütünleşti. Daha yavaş, daha samimi bir tempo, her şeyi kavramak için daha fazla zamana izin verdi ve turumuzu hayal kırıklığına uğratmadı. Bir çok farklı açıdan anlattı. Köy gibi bir yerde otantik bir yemek yedik. Yurtsev beyi ve bu turu herkese tavsiye ediyoruz.

 23. Nazlı L dedi ki:

  Yurtsev harika bir rehberdi. Kimsenin bilmediği noktaları biliyordu. Bölgeyle ilgili bilgisi genişti ve tüm tur üyelerini büyüledi. Grup, listede olmayan başlangıçta planlanmamış bir şehitliği görmek istediğinde gösterdiği esneklik takdire şayandı ve büyük beğeni topladı. Ek olarak, tatlı mizah anlayışı ve canlı kişiliği, herkesin keyif aldığı bir gün yarattı. Onunla turu şiddetle tavsiye ediyoruz!

 24. Bensu dedi ki:

  Yurtsev bey çok özel bir insan ve seçkin bir tur rehberi. Aileme Çanakkale’deki şehitlikleri ve yakınlarındaki birçok güzel yeri gösterdi. O çok profesyonel, gelişmiş ve bilgili. Böylesine bir rehber ile tanışmak bizim için şans. Beklediğimizden daha hafif tempoda bir tur oldu ve yorucu değildi. Dolu dolu bir günü planlamamıza ve en iyi şekilde geçirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Fotoğraf çekimi bile düşünülmüş. Tanıdıklarıma mutlaka sizi önereceğim.

 25. Selen dedi ki:

  Bu turu tavsiye ediyorum. Rehber olarak Yurtsev beyi tavsiye ediyorum. Bu kadar iyi bir rehberi ömrümde görmedim. Çevredeki rehberleri görüp dinledikten sonra bana hak vereceksiniz. Öyle gezi mi olur sesi duyulmayan yürümekte zorlanan rehberler var. İyi ki bu şirketi bulmuşum.

 26. Harun dedi ki:

  İnternetten bularak Çanakkale şehitlik turuna katıldık. Her şey mükemmeldi. Rehberimiz Yurtsev bey bize tarihi yaşattı. Akşama kadar duygulanmaktan gözlerimizde yaş kalmadı. Allah razı olsun hocam sizden. Bunca yıl hayalini kurduğumuz Çanakkale Topraklarını sayenizde gezebildik.

 27. Ali Resul dedi ki:

  Çok şüphe duyarak karar verdik gelip katıldık. İyi ki katılmışız ve burayı bulmuşuz. Bu turdan gerçekten keyif aldık ve sadece fotoğraflar bile bizim için kazanç olacak. Rehberimiz Yurtsev bey çok bilgili tecrübeli. Girdiğimiz müzelerdeki eşyalar gerçekti çokta iyi korunmuştu. Savaş olan yerlerde günümüze kadar kalmış. Yaptığımıza memnunum. Tavsiye ediyorum.

 28. Mithat dedi ki:

  Tur harikaydı. Rehber harikaydı. Bir kaç saatte biter sandık ama tüm gün sürdü ve detaylıydı. Neredeyse 9 saat gezdik. Hiç bir zaman sıkcı olmuyor sıkılmıyorsunuz. Dedelerimizin savaştığı siperleri görünce insan kendini farklı hissediyor. Allah razı olsun

 29. Büşra Nur dedi ki:

  Atalarımızın savaştığı yerleri görmek unutulmayacak bir anı oldu. Kendi kendimize gezseydik çok boş olurmuş. Rehberli tur çok fark etti. Rehberimiz Yurtsever bey güzel anlattı. Bize tarihi yaşattı. Tek sorun alandaki diğer insanlar. Şehitlikte olduğumuzun farkında bile değiller. Koşuşturuyorlar, bağırıp çağırıyorlar hiç saygı kalmamış. İnsanı çok rahatsız ediyor. Bunun tur firması ile ilgisi yok diğer insanlardan bahsediyorum. Tur firması çalışanları da çok ilgili ve kibar insanlar.

 30. Hakkı dedi ki:

  Turumuz mükemmeldi. Araçlarla alınıp bırakılmamıza kadar herhangi bir aksilik yaşamadık. Rehberimiz de çok iyiydi.

 31. Elif dedi ki:

  Çok soğuk yağmurlu çamurlu bir havaydı. İliklerimize kadar donduk. Soğuk bir yandan fırtına bir yandan zor bir gezi oldu. Ne arabada ne şehitlikte bizden başka kimseler yoktu. Firma ellerinden gelen her şeyi yaptı. Isıtıcıları hiç kapatmadılar ve araçlar en yukarılara kadar çıktı. Rehberimiz Yurtsev bey harikaydı. Bir başkası olsa kesinlikle pişman olacağımız bir gün olurdu. Kış aylarında kesinlikle gitmenizi tavsiye etmiyorum. Daha sıcak zamanları tercih edin. Yaz aylarında bir daha geleceğim.

 32. İsmail dedi ki:

  Çok güzel bir gezi oldu. Yıllardır görmek istiyorduk bugüne kısmetmiş. Yeni yapılan şehitlikler var bir kaç sene içinde tekrar gelmek gerekecek. Yurtsev hocama saygılar sevgiler yaşattın bize hocam.

 33. Ceyda dedi ki:

  Tura katıldığımız için çok memnun kaldık. Tahminler hava güzel diyordu fakat birden kapattı ve saatlerce yağmur yağdı. Rehberimiz Yurtsev Bey mükemmel bir rehberdi. Aracı anıtların yakınına kadar çıkardı. Hava koşullarından çok az etkilenmemizi sağladı. Kötü başlayan tur güzel bitti.

 34. Ercan dedi ki:

  Güzel bir turdu. Rehberimiz çok iyiydi. Yoğun dönemin dışında gezmek daha uygun oluyormuş. Çok sakin bir gezi oldu.

 35. Selim Baki dedi ki:

  Pandemi nedeniyle gruba dahil olmadık ve bu turu özel olarak yapmak istedik. Bize tahsis edilen araç yeniydi. Rehberimiz Yurtsev bey bilgili ve işinin ehliydi. Buraya gelmeden önce bir kaç yerde özel tur ve rehber tercih etmiştik ama Yurtsev bey kesinlikle gördüğüm çoğu rehberden daha iyi bir rehber. Coğrafya özel bir coğrafya tarihi sıkıcı hale gelmeden kusursuz anlattı. Şiddetle kendisini tavsiye ediyorum.

 36. Engin dedi ki:

  Yabancı misafirlerimiz ile katıldığımız tur çok iyi geçti. Rehberimiz Barış Bey çok iyi bir rehber. Anlatımı çok güzeldi.

 37. Fidan dedi ki:

  Bize Çanakkale ve şehitlikleri en güzel şekilde tanıtan,gezdiren,anlatan,rehberimiz Melek hanıma ve Lutars Travele çok teşekkür ederiz.

 38. İrem Nur dedi ki:

  Şehitlik turumuzun başından sonuna bizimle ilgilenen ve mükemmel bir rehber olan Yurtsev beye çok teşekkür ederim. Şehitliklerin tamamını bize gezdirdi. Adı yaptığı işe çok yakışıyor. Kendisi ile tanışmasaydık daha iyi bir tur yapabileceğimize ihtimal vermiyorum. Umarım başka bir turunuza tekrar katılabilirim.

 39. Rüya dedi ki:

  Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz tüm gün süren mükemmel bir turdu. Tur öncesi otelimizden alıp sonrasında otelimize kadar bıraktılar. Başlarındaki yoğunluğa rağmen çalışanlar çok soğukkanlı ve kibar. Rehberimiz Bayram bey çok iyi bir rehber. Son derece coşkulu bir anlatımı var. Güzel bir çiftlikte öğle yemeği yedik. Tur genel olarak anlatıldığı gibi. Şehitliği televizyonda gördüğümüz kadar sanıyorduk ama çok fazla yer varmış. Kendimiz gezmeye kalksak belki çoğunu bulamazdık.

 40. Derin dedi ki:

  Selamlar. Melek hocam ile katıldığımız Çanakkale şehitlik turundan çok memnun kaldık. Firmayı tavsiye ediyorum.

 41. Sıtkı dedi ki:

  Çocuklarımı yıllardır Çanakkale’ye getirmek istiyorum. Genç yaşta bilinci kazanarak büyümelerinin kültürümüz için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Uzunca bir araştırma sonrasında bu firmaya ulaştım. Epey tereddüt sonrası şehitlik turuna kayıt olduk. Tur rehberimiz Yurtsev hocamı ne kadar övsem az kalır. Kaç yıllık hayalimi gerçekleştirdi. Hepimizi toplayıp anlatıp geçmedi ve çocuklarla ilgilendi. Anlatım sırasında çocuklara yabancı gelen her şeyi anlayacakları şekilde açıkladı. Onca yolu gelmemize değdi. Çocuklarımla birlikte bu duyguları yaşadığım için çok mutluyum. Allah hepinizden razı olsun.

 42. Damla dedi ki:

  Büyük bir istekle katıldığım tur sonrasında son derece memnun kaldım. Havanın aşırı sıcak olmasına rağmen oradaki coşku ve duygu sıcaklığı unutturdu. Rehber olmasaydı tabela seyretmekten öteye gidemezdim. Tahmin ediyorum ki kim ne yapıyor diye etrafa bakıp, boş boş dolaşarak geri gelecektim. Tam bu noktada mükemmel bir rehber ile gezmiş olmam benim için süper bir ayrıntı oldu. Tur rehberi genç yaşına rağmen çok bilgiliydi ve anlatımı kusursuzdu.

 43. Gamze Gül dedi ki:

  Firma çalışanlarının güler yüzü ve ilgili davranışları sonrasında grubumuzla ve rehberimizle buluşup şehitlik turumuza başladık. Araçta sadece üç aile vardı. Tur öncesi söylenen saatlerde programa harfiyen uyuldu. Bütün personel maske takmıştı ve araca binmeden herkese kolonya servisi yaptılar. Rehberimiz Yurtsev bey mükemmel bir rehber. Tura başladığımız ilk andan tur bitene kadar anlatımlarına devam etti ve sorularımızı cevapladı. Molasını böldüğümüzde bile çok nazik ve güler yüzlüydü. Belkide bugüne kadar gördüğümüz en iyi rehberdi. Gezide hiçbir yer atlanmadı. Gün boyu hiç sıkılmadık. Yurtsev beyin anlatımı tarih dersi gibi sıkıcı değil. Yaşananları o gün oradaymış gibi duygunun geçmesini sağlıyor ve o kadar akıcı anlatıyorki hiç sıkılmıyor ve sürekli dinlemek istiyorsunuz. Beklentimizin çok çok üzerinde bir tur oldu. Harcadığınız zamana değsin istiyorsanız mutlaka kendisiyle gezin.

 44. Nagehan dedi ki:

  Merhaba. Katıldığımız şehitlik turu çok güzel geçti. Rehberimiz Melek hanımdan çok memnun kaldık. Bilgili, güler yüzlü ve sıcak kanlı bir insan. Merakımızda kalan yer olmadı. Sağolsun en ufak ayrıntısına kadar bizi gezdirdi. Şoförümüzün ismini bilmiyorum ama kendisinede ailemiz adına lütfen teşekkür edin. Her durakta üşenmeden pusetimizi indirip tekrar bindirdi.

 45. Mine dedi ki:

  Sakarya’dan ailecek gelerek tura katıldık. Tur çok güzel geçti. Rehberimiz Yurtsever Bey çok iyi bir rehber. Şehitliklerin tamamını gezdik. İnsan kendini çok farklı hissediyor. Neden herkesin Çanakkale’ye gelmek istediğini anlıyorsunuz. Tek sorun var o da çok fazla rüzgar olması. Rüzgar insanı sersemleştiriyor. Güneşe aldanıp sakın ince giyinmeyin.

 46. Resul dedi ki:

  Turun kendisi harikaydı. Rehberimiz Yurtsev Bey iyi eğitimli, profesyonel ve bilgiliydi. Çok akıcı ve konuya hakim bir anlatımı vardı. Soruları tek tek cevapladı. Dikkat çekmeyi ve merak uyandırmayı başarıyor. O kadar etkileyici bir anlatımı var ki söylediği her kelime aklınıza kalıcı şekilde kazınıyor. Çok sayıda tura katılmış biri olarak gönül rahatlığıyla gördüğüm en iyi rehberdi diyebilirim. Gezi iyi organize edilmiş ve her detay iyi planlanmıştı. Her noktayı ziyaret etmek için bolca vaktimiz vardı, hiç acele ettirmediler. Çok çeşitli yerler ve anıtlar gördük. Her parçasını sevdim. Gelibolu’daki başlıca 1. Dünya Savaşı alanlarının çoğunu ziyaret ettik. Aracımız normalden daha az koltukla yolcu alınmıştı, bu nedenle çok fazla sakindi. Benim izlenimime göre yaklaşık 10 katılımcının tamamı geziden çok keyif aldı ve kesinlikle tavsiye ederim.

 47. Asena dedi ki:

  Tripadvisor üzerinden ulaşım sağlayarak tura katıldık. Çok güzel bir turdu. Hastalıkla ilgili tüm önlemler alınmıştı. Araçlar yeniydi. Rehberimiz Bayram hoca çok güzel anlattı. Coşkusu ve gür sesiyle hem uyanık tuttu hem de anı bizlere yaşattı. Savaş çıksa insana hücum ettirir 🙂 Kimi zaman da gözlerimizin yaşarmasına neden oldu. Tur konusunda hiç bir sorun yaşamadık herkese öneririm. Yaşadığımız tek sıkıntı yöre halkıyla ilgiliydi. Boş zamanda alışveriş yaparken yanımdaki bir arkadaş istemsizce alacağı bir şeye dokundu. Tezgahın sahibi öyle bir bağırdı ki korktuk hepimiz. Biraz daha kibar olabilirdi. Hala alışamadık hastalık olayına ve bazen insanın bir an da olsa aklından çıkıyor. Müşterisini öyle azarlayan esnaf ilk defa görüyorum. Sizinle bir ilgisi olmadığını biliyorum ama içimde kalmaması için anlatmak istedim. Bu anlamlı günün bize nasip olmasında kimin emeği varsa Allah razı olsun.

 48. Güngör dedi ki:

  Turumuz çok güzel geçti hepinize teşekkür ederim. Rehberimiz Bayram bey çok güzel anlattı. Herhangi bir şeyin eksik kaldığını düşünmüyorum. Turda sizin hizmetinizde hiç bir kusur yok her şey mükemmele yakındı. Görevliler kurallara uyuyordu. Otobüs tertemizdi. Yemek yediğimiz yerde her şey özenliydi. Ama böyle olması biraz insanı üzüyor içini burkuyor. Maneviyatı yüksek bir yeri gezdik. İnsan böyle yerlerde kalabalık istiyor coşku istiyor. Koca otobüste çok az insan vardı bomboş gibiydi. İndiğimiz yerler bomboştu. İnsanlar bir araya gelmeye korkar oldu. Hayalet şehirde gezer gibiydik. Şehitler abidesinde çok fazla rüzgar vardı ve maskeden dolayı iyice anlaşılmaz hale geldi. Rehberimiz araca dönünce tekrar anlatmak zorunda kaldı. İnşallah bu zorlu günler geride kalır da bir an önce her şey normale döner.

 49. Helin dedi ki:

  Çanakkale’de araya araya zar zor tur bulduk. Rezervasyon yaptığımız firma son dakika turu iptal edince internet üzerinden sizi bulduğumuz için çok şanslıyız. Rehberimiz Yurtsev beyden çok memnun kaldık. Sonradan katıldığımız için eksik kalan yerleri kendi molasından feda ederek bize tek tek anlattı. Sizi bulmasaydık onca yoldan geldiğimiz gün rezil olacaktı. Sayenizde unutulmayacak bir anıya dönüştü. Tüm ekibinize çok teşekkür ediyorum.

 50. Demet dedi ki:

  Kocam, kızım ve yakın arkadaşlarımla birlikte katıldık. Kocam ve bir arkadaşımız ordu mensubu. Çanakkale savaş alanlarında savaşmış tüm atalarımızın yaşadıklarını öğrenmek ve saygı göstermek istedik. Rehberimiz Yurtsev bey ile son derece bilgilendirici olan çok dikkat çekici bir gün geçirdik. Mesleğinin çok üzerinde bir insan. Sadece Türk anıtlarına değil, Anzak, İngiliz ve Fransızlara da katıldık. Şehitler anıtı dahil o gün gezdiğimiz bütün yerler gibi Anzak Koyu de gerçekten görülmeye değer. Sizi manevi ve üzgün hissettiriyor, ancak hepimiz çok şey öğrenmiş olmamızdan memnunduk ve sadece şehit düşmüş atalarımıza değil, bazen hayatta kalma şansı olmadıklarında bile savaşlarında hayatlarını veren diğer birçok askere saygı gösterdik. Kesinlikle bu turu tavsiye ederiz.

 51. Mert Sarp dedi ki:

  Site site dolaşıp saatlerce araştırma yaptıktan sonra bu firma ile gezmeye karar verdik. Buluşma yerini çok kolay bulduk. Tavsiye ettikleri otel temiz ve güzeldi. Tur bize anlatıldığı gibiydi. Rehberimiz Yurtsev bey çok iyi bir rehber. Tarihi yaşatırcasına anlatıyor. Çok bilgili ve anlatırken sıkmıyor. Görmediğimiz herhangi bir yer kalmadı. Otobüs ve yemekte oldukça iyiydi. Herhangi olumsuz birşey ile karşılaşmadık.

 52. Uğur dedi ki:

  Çok uzun ve yorucu bir gün oldu ama niteliğiyle buna değdi. Her Türk ve Müslümanın mutlaka Çanakkale’ye gelmesi ve burayı görmesi gerekli. Etrafta gördüğünüz şehitlikler ve yabancılara ait mezarlıklar burada yüz binlerce insanın nasıl bir mücadele verdiğini gösteriyor. Yaşamadan bilemeyeceğiniz bir maneviyata sahip. Rüzgar bile kulağınıza buradaki destanı fısıldarcasına esiyor.
  Turumuza sabah dokuzda pansiyonumuzdan alınarak başladık. Kısa tur gibi muhteşem manzaralı bir feribot yolculuğu yaptık. Programda yazan tüm yerleri rehberimiz tek tek anlattı ve tüm gün boyunca araç içerisinde hiç durmadı. Yurtsev bey mükemmel bir rehberdi. Anlatımı akıcı, bilgisi çok fazla, kibar ve ilgiliydi. Şoförümüz orta yaşlı bir beydi. İyi araç kullanıyordu. Otobüs yeni ve klimaları çalışıyordu. Sadece bir kez kapısı kapanmadı o da eğimli arazilerde olabiliyormuş. Tekrar yaşanmadı.
  Öğle yemeğini çiftlik gibi şirin bir restoranda yedik. Lezzetli ve doyurucuydu. Tura gitmeden Çanakkale hakkında epey kitap okudum. Okuduklarıma göre savaşla ilgili görmediğimiz bilgi almadığımız yer kalmadı. Yolu olmayan yerlerden bile rehberimiz bahsetti bilgilendirdi. Tur sonrası sabah alındığımız gibi pansiyonumuza bırakıldık. İnsan yoruluyor ama yorgunluğunu hissetmiyor bile. Gördükleriniz duyduklarınız sizi çok etkiliyor. Çok iyi organize edilmiş kaliteli bir tur.Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 53. Serpil dedi ki:

  Ailemle birlikte Çanakkale’ye gelip şehitlik turuna katıldık. Rehberimiz Ahmet bey çok iyi anlattı. Çok güzel bir tur oldu herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

 54. Doruk dedi ki:

  1915’teki savaşın anıtlarını ve Gelibolu’yu ziyaret ederek harika bir gün geçirdik. Tur rehberimiz Yurtsev bey mükemmeldi ve bize olayları tam ve doğru bir şekilde anlattı. Bölgeye ve tarihe çok hakimdi. Savaşı anlatırken Anzak günlüklerinden örneklerde vermesi farklı açılardan bakmamızı sağladı. Unutamayacağımız bir tur oldu. Kendisine teşekkür ederim.

 55. Ender dedi ki:

  Biz turu kendi arabamızla özel olarak yaptık. Çok memnun kaldık. Rehberimiz Yurtsev beydi. Hepimiz gezen insanlarız ve kendisi şu ana kadar gördüğümüz en iyi rehberdi. Bütün gün hiç durmadan anlatıma devam etti. Heykelleri bile tek tek kendisi gezdirdi. Arabanın giremediği yerlerde inip yürüdük. Görmediğimiz yer kalmadı. Çok fazla şey anlatmasına rağmen boğmadı sıkmadı yormadı. Masamızda söylediğimiz yemekten fazla ikram vardı. Özel tur olması bizim için daha iyi oldu. Arkadaşlarla 200 lira kadar fazlasını harcamışız. Şehitlikleri gezecekseniz mutlaka onunla gezin.

 56. Meryem dedi ki:

  Selamlar ilk gidismi deniz yoluyla orda gidecegimiz yerler otobuslerle orasini anlamadim

 57. Ilknur Yetisti dedi ki:

  Merhaba Ben Isvicreden Yetisti Reisen den Ilknur
  08,10,2019 – 12,10,2019 tarihlerinde 10 ögrenci Yas 12 üstü ve 3-4 yetiskin olmak üzeri 2 gün Canakkale sehitlik ve tur 2 gün Istanbul Cami gezileri icin bize fiat verebilirmisiniz

 58. Musa ÇETİN dedi ki:

  Selamlar, Haziran ayı içersinde turunuza 4 kişi katılmak istiyoruz. İletişim numaranızı mail adresim üzerinden paylaşırsanız katılmak isteriz.

 59. M Kılınç dedi ki:

  Merhaba, sitenizi detaylı inceledim, görememiş olabilirim, turunuzda 57.alay şahitliğini ziyaret ediyor musunuz? Teşekkürler

 60. nazlı dedi ki:

  merhaba, 22 nisanda 5 kişi şehitlik turuna katılmayı düşünüyoruz, lütfen iletişime geçebilir misiniz?

 61. Seda dedi ki:

  Tura nasıl başvuru yapabiliyoruz ve sadece Gelibolu yada Çanakkalede ikamet etmemiz mi gerekiyor Tekirdağ Çorlu dan katılmak istiyoruz cevap verirseniz çok sevinirim

 62. mari dedi ki:

  merhaba nisan ortasi gibi 3 kisi katilmayi dusunuyoruz fiyat bilgisi verebilir misiniz

 63. sinem dedi ki:

  Merhaba. 13-14 Nisan’da Çanakkale’de kalacağız. Bu iki günde özellikle Şehitlik’i gezmek istiyoruz. 2 aileyiz. Bunun için bir program var mı? Fiyat ne olur?

 64. Erkan dedi ki:

  Merhaba,
  bu yaz Temmuz sonu Canakkale ye gelip Sehitlerimizi ziyaret etmek istiyorum. Sitesinizi bulup arastirdim ve sizin Rehberleriniz esliginde katilmak istiyorum. Nasil kayit yapabilirim ?

 65. Mustafa dedi ki:

  Eşim ve iki oğlumla birlikte şehitlik turuna katıldık. Basit bir tarlanın bile altından çıkan tarih insanın tüylerini diken diken ediyor. Yurtsev bey mükemmel bir rehber. Her cümlesinin anlaşıldığından emin oluyor. Bilgisi ve anlatımı çok iyi. Gezmeyi düşünenlere mutlaka rehberle gezmelerini öneririm başka türlü anlaşılmaz.

 66. Nihat Demir dedi ki:

  Mutlaka Bayram Bey ile bu tura katılmalısınız videolar çekmelisiniz tarih bilgisi hitabeti harika çok memnun kaldık teşekkürler.
  Geziden sonra gerçekten de ” ecdat tarih yazmış torunları okumaktan aciz” diyeceksiniz

 67. Senem dedi ki:

  Çok güzel bir geziydi. Rehberimiz Bayram hoca çok bilgiliydi. Memnun kaldık.

 68. Oktay dedi ki:

  Selamlar 17 11 2018 cumartesi gününe yer var mı acaba şehitlik turu için ulaşamadım size dönüş yaparsanız sevinirim

 69. Cem dedi ki:

  Tur Rehberimiz Yurtsev bey sadece çok bilgili değil, aynı zamanda Çanakkale ve zengin tarihi hakkında da tutkuluydu. Mükemmel anlatıma sahipti, gruba ilgi duyuyordu ve tur boyunca detaylarla, resimlerle savaşı hayata geçirdi. Rehberimiz turu tüm detaylarla cazip ve eğitici yaptı. Bu turu tavsiye ederim. Toplanma yerini kolayca bulduk. Görevliler çok bilgili ve hoştu ve ihtiyaçlarımızı karşılama ve ziyaretimizi unutulmaz hale getirme konusunda gerçekten çaba gösterdiler. Hız, grubumuzdaki herkes için uygun. Kısa bir süre içinde görmenin mümkün olduğundan çok fazla yer gördük. Bu turu kesinlikle tavsiye ederim.

 70. Derya dedi ki:

  Yurtsev hocamla yaptığımız tur harikaydı. Temiz ve anlaşılır bir dille tane tane anlattı. Hayran kalıcı bilgi hakimiyeti var. Her sorunun cevabını alabiliyor hiç sıkılmadan saatlerce dinleyebiliyorsunuz. Bitmesini istemiyorsunuz. Kayıt esnasında bizlere yardımcı olan Canan hanıma da özellikle teşekkür ederim.

 71. Zeynep dedi ki:

  Daha önce arkadaşlarımla gruba katılıp Selahi beyle gezmiş ve memnun kalmıştık. Bu kez ailemle gelip Yurtsev beyle gezdik. Kesinlikle Yurtsev beyi tavsiye ediyorum. Onun olduğu gruba katılın veya imkanınız varsa onunla özel tur yapın.

 72. Didem Sezer dedi ki:

  Merhaba
  Bayramın 2. günü olmasına rağmen katılım oldukça iyiydi. Özellikle rehberimiz Cevat beye çok teşekkür ediyoruz. Masalsı anlatımıyla o kadar çok bilgi paylaştı ki sağolsun. Firmanıza da çok teşekkür ediyoruz. Gayet memnun ve güzel anılarla ayrıldık Çanakkale’den..

 73. Julide dedi ki:

  Merhaba. Bayram hocam ile katıldığımız şehitlik turundan memnun kaldık. Gür sesiyle rüzgara rağmen bizlere tarihi yaşarcasına anlattı. Aldığımız hizmetler oldukça iyiydi. Otel konusunda yardımcı olduğunuz için de teşekkür ederim.

 74. Gamze Güney dedi ki:

  Merhaba, şehitlik turuna 4 kişi katılmak istiyoruz. 21 temmuz cumartesi veya 22 temmuz pazar günü olabilir. Ancak sitenizde iletişim numarası yok ya da ben göremedim. İletişime geçebilirsek çok sevinirim.
  Teşekkürler.

 75. Yahya YALÇIN dedi ki:

  Ağustos başı için rezervasyon yapabiliyormuyuz? birde iletişim numaralarını yazarmısınız tşk.

 76. İsmail dedi ki:

  Yukarıdaki fiyatlar 2018 temmuz için geçerli mi

 77. BÜŞRA dedi ki:

  Merhaba, günübirlik şehitlik gezileri devam ediyor mu, 2 kişi haftaya salı veya çarşamba günü gezinize katılmak istiyoruz.

 78. SELDA BOĞA dedi ki:

  Merhabalar,
  Bayramın 1. günü için tur satın alırken benim ve eşimin aklında hep soru işareti vardı. Acaba tura katılım olacak mı? Az kişi gelirse tur iptal olur mu? vs düşüncelerle risk alarak İstanbul’dan Çanakkale’ ye hareket ettik. Sabah buluşma yerinde beklerken oluşan kalabalık yüzümüzü güldürdü. Bayram seyran demeden insanlar çoluk çocuk atalarımızın ziyaretine kalkmış gelmiş çok gurur verici bir şeydi. 4 otobüs dolusu insan… Sizlere nasıl teşekkür etsem azdır. Bize bu kaliteli programı sağladığınız için. Onca kişi arasında 1 tek kişinin memnuniyetsiz kaldığını düşünmüyorum . Kendi grubumuzun rehberi REYHAN hanıma kat ve kat teşekkür ederim. Tüylerimizi diken diken eden anlatımı ile gün boyu bizi mest etti. Sahip olduğu tüm bilgiyi bizlere aktarmaya çalışması ve anlattığı tüm hikayeleri sanki kendi yaşamışcasına duygu dolu sesiyle bize hitabı takdire şayandı. İşini para için değil, aziz şehitlerimize bir vefa borcu ile yapması bambaşka bir güzellik. Nereden ele alırsak alalım harika bir turdu. Tüm gün boğazımızda düğümlenmiş bir hıçkırıkla gezdik bu topraklarda insan başka ne hissedebilir ki… Allah şehitlerimizden razı olsun, onlar da bizden…

 79. Emine dedi ki:

  Merhaba, günü birlik şehitlik gezileriniz devam ediyor mu?

 80. habibe uçar dedi ki:

  Çanakkale turu ıcın 50 kısılık fıyat ?

 81. özcan dedi ki:

  istanbul cikisli canakkale turunuz katilmak istiyorum, carsamba veya persembe den itibaren, mümnkünmü

 82. Abdurrahman dedi ki:

  Bende gelecem 18 mart ta gunubirlik hakkinda bilgi almak istiyorum

 83. Gökhan Denizer dedi ki:

  İnternet sayfanız aracılığıyla ulaştığımız ve her aramanıza anında cevap aldığım başta Yurtsev Bey olmak üzere uzun yıllardan bu yana sürdürdüğü öğretmenlik mesleğini doruğa taşımış olan Selahi hocama bize Çanakkale destanını ayak bastığımız her noktada hissettirerek aktardığı için, Duygu hanıma Çanakkale merkez turunda profesyonel yaklaşımı , güleryüzü ve ilgisi neden ötürü sonsuz teşekkür ederim. Ailemle beraber selamlarımı sunarım. Herkese tereddütsüz tavsiye ederim. Saygılarımla.

 84. Giray dedi ki:

  Merhabalar. Bugün sizlerle şehitlik turuna katıldık. Rehberimiz Rıdvan hocamızdı. Turumuz çok güzel geçti. Hocamız subay emeklisiymiş. Savaşa ve coğrafyaya çok hakimdi. Çanakkale savaşı ve Seyit onbaşı ile ilgili kitap yazmış. Kitabını hiç bir yerde bulamadık. Rica etsem bulmamıza yardım edebilir misiniz?

 85. Faik Ceylan dedi ki:

  Tura Çankırı dan katıldık 3 temmuz 2017 tarihli turumuza selahi hocam rehberlik yaptı.Adeta bize o gün Çanakkale savaşını yaşattı.Ağzına sağlık gönlüne sağlık hocam sizin gibi değerli hocalarımızın rehberliğine her daim ihtiyaç var. Kesinlikle tavsiye ediyorum

 86. NESLİHAN_AYŞE dedi ki:

  Çanakkale Zaferimizin nasıl kazanıldıği konusunda yıllardır büyük bir merakı içindeydik ve turunuza katıldık. Yazılan eleştirileri de dikkate alarak Selahi Hocamızın rehberliğinde harika duygular yaşayarak turumuzu tamamladık. Selahi hocamızı mükemmel anlatımı için tebrik ediyoruz ve çok teşekkür ediyoruz.

 87. İlhan öztuna dedi ki:

  Merhaba
  Turlarınızda ingilizce rehberlik servisiniz var mı?
  İyi günler dileklerimle

 88. Çiğdem dedi ki:

  Çanakkale şehitliklerinde bir gün geçirmek ve tarihle iç içe olmak heyecan vericiydi. Çok farklı bir duygu yaşadık. Hava harikaydı, bu yüzden belli başlı yerlerin birçoğunu görebildik. Yoğunluk nedeniyle ikinci feribotun gelmesini beklemek zorunda kalmış olsak da şehitlik turu boyunca muhteşem bir gezi oldu. Rehberimiz Selahi hocam çok güzel anlattı. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

 89. Nesibe dedi ki:

  Bu firma çalışanları gezisinden önce bile çok yardımcı oldular. Buraya ilk kez gelmeme rağmen hiç bir sorunla karşılaşmadım. Tur da çok kaliteliydi. Onları kesinlikle tavsiye ederim.

 90. Veli dedi ki:

  Merhaba. Şehitlik turuna sizinle katıldığım ve Selahi hocamı tanıma şansı bulduğum için çok mutluyum. Çok güzel bir turdu teşekkür ederim.

 91. Ahmet dedi ki:

  12 kişilik bir arkadaş grubu olarak Rize den Çanakkale’ye gelip tura katıldık. Kendimize özel rehber ve araç istedik. Mercedes bir minibüs geldi. Araba yeni temiz ve bakımlıydı. Kaptanımız Veysel abi çok saygılı çok düzgün bir insan ve iyi bir şofördü. Rehberimiz Yurtsev beye özel bir yer ayırmam lazım. Sitedeki programı satın aldık. Aynı yerleri gezmeyi beklerken Yurtsev bey bizi programda yazandan en az 6 yada 7 fazla noktaya götürdü. Araçların çıkmadığı tepelere tırmandık. Çıkarmaların yapıldığı sahillere indik. Kimi zaman gerçek savaş alanlarının içerisinde yürüdük. Tarihi tam anlamıyla doya doya yaşadık. Yurtsev bey adeta bir kütüphane gibi. Tarih bilgisi anlatımı mükemmel. Herhangi bir yere gittiğimizde tarihi anlatırken olayın geçtiği yerde sanki savaşta oradaymış gibi tarif ederek anlamanızı sağlıyor. Sorduğunuz her sorunun bir cevabını alıyor ve aldığınız cevaptan tatmin oluyorsunuz. Bir şeyi merak ettiğinizde sorunun cevabı onda mutlaka vardır diyorsunuz. Subay iki arkadaşımız kendisine gemilerden silahların markasına menziline etkisine kadar bir çok soru sordular ve hepsini bizimde anlayabileceğimiz şekilde tane tane anlattı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Eğer doya doya şehitlikleri gezmek istiyorsanız mutlaka onunla gidin. Verdiğiniz paraya, ayırdığınız zamana ve yorgunluğunuza değiyor. Yurtsev bey başta olmak üzere tüm ekibinize bize yaşattığınız bu özel an için ben ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

 92. Hüdaverdi Ayd dedi ki:

  09.04.2017 ailecek Canakkale Sehitlik turuna katilmak istiyoruz, 5 Yetiskin bir Cocuk 11 yasinda. Ayrintili bilgi ve ücret hakkinda bilgilendirebilirmisiniz

 93. Bahar dedi ki:

  Ailemi ve eşimin ailesini alarak şehitlik turu için Çanakkale’ye geldik. Daha önce bir tanıdığımız Selahi bey ile gezmişti. Kendisine ulaşıp tura katıldık. Sabah bizi karşıladı ve tüm gün ilgisini eksik etmedi. Araçlar gezeceğimiz yerlerin yakınına kadar gitti. Babam yaş itibariyle yürüme problemi yaşıyordu. Yakınına kadar gitmek sorunu ortadan kaldırdı. Düşünceli başladığımız bir tur Selahi hocam sayesinde keyifli bir güne döndü. Babam rahatsız olduğu için özel yemek bile hazırlattı. Arkadaşımın övdüğü kadar varmış. Savaşı bize yaşattı. Milli ve manevi duygularımızı tekrar yeşertti. Yaşı epey ilerlemiş ve sürekli Çanakkale’yi görmek isteyen 4 insanın bu isteklerini sayenizde yerine getirebildim. Başta Selahi hocam olmak üzere hepinize teşekkür ederim.

 94. Duygu dedi ki:

  Merhabalar. İnternet üzerinden sitenize ulaşarak yorumlarınızı okuduk ve sizinle şehitlik turuna katılmaya karar verdik. Bu kadar yorum boşuna yazılmamıştır diye düşündük. Selahi hocam yorumların hakkını fazlasıyla veriyor. Kendisinden övgü dolu sözlerle bahsedersem hata etmiş olmam. Bölgeye çok hakim ve anlatışıyla tarihi ve manevi duyguları hissettirip o anı yaşattı bize. Diğer arkadaşlara kesinlikle katılıyorum. Çanakkale’ye gidiyorsanız mutlaka Selahi hocam ile gezin. Hizmetlerinizden ötürü firmanıza ve buraya yorum yazarak vesile olan herkese tek tek teşekkür ederim. Selahi hocama da saygı ve sevgilerimle.

 95. Kevser dedi ki:

  Tur hakkında detaylı bilgiyi nerden alabiliriz

 96. Dinçer dedi ki:

  Merhabalar. Arkadaşlarımızla Antalya çıkışlı Çanakkale turu aradık ama bulamadık. Çevremizdekilere sorarken bir arkadaşımız Çanakkale ye gideceksek Selahi hocayla gez yoksa boşuna o kadar zahmete girme o kadar yol çekme dedi. Aracımıza binip yola çıktık. Bir iki gün öncesinden kendisine ulaştık ve sözleştik. Sabah geldiğimizde bizi karşıladı ve şehitlik turuna başladık. Turda sadece biz dördümüz vardık. Bize özel bir tur oldu. İstesek planlasak böylesini bulamayız. Şansımıza hava da çok güzeldi. Güzel bir gün sonrası döndük. Arkadaşın neden Selahi hocayla gezmeyeceksen boşuna gitme dediğini tur sonrası daha iyi anladım. Hocam sağolsun var olsun süper anlatım yapıyor. Daha soru sormadan anlamışasına cevaplıyor. Bölgeyi çok iyi biliyor ve tarihe çok hakim. Söylediği her şey anlaşılır ve akılda kalıcı. Adeta yaşarcasına bir tarih yolculuğu yapıyorsunuz. Sizlere de tavsiyem gelecekseniz Selahi hocayla mutlaka gezin. Başta hocam olmak üzere herkese teşekkür ederim.

 97. Sinan dedi ki:

  Merhabalar. İki gün boyunca özel olarak yaptığımız tur programında tüm ayarlama ve hizmetlerden memnun kaldık. Rehberimiz Barış bey işinin ehli, eğitimli, kibar ve anlatımı çok düzgün bir rehberdi. İki gün boyunca bizlere hizmet eden şoförümüz Veysel bey de kibar bir insandı, aracı iyi ve dikkatli kullandı. İkinci gün yemek yediğimiz gözlemeci tüm ürünlerini arkasındaki tarlada yetiştirip kış için saklamış. Peyniri, salçası ve kurutulmuş sebzeleri çok lezzetliydi. İlk gün yediğimiz de iyi bir restorandı ama gözlemeci doğallık açısından harikaydı. Kaldığımız Kervansaray otel tarihi buram buram hissettiren, hizmetin çok iyi olduğu merkezi güzel bir oteldi. Tüm ekibinize teşekkür ediyorum.

 98. Onur dedi ki:

  Selamlar. Katıldığımız tur güzel geçti. Selahi hocam insana anlatmıyor yaşatıyor. Çanakkale’ye gelirseniz mutlaka onunla gezin. Hocam bütün gün sizi dinledik. Sizinle tarihe şahitlik ettik. Kim bilir yolumuz bir daha ne zaman buraya düşer deyip içinde sizin olduğunuz bir anlatımlı cd aldım. Sizi tekrar tekrar dinlemek ve gelemeyenlere izletmek istedim. Anlatım yapan başka rehber hocalarımız var. Emeklerine de saygım sonsuz. Yanlış anlaşılma olmasın kötü demiyorum ama ben o cdyi siz varsınız diye aldım. Ama siz diğerlerinden daha az anlatmışsınız. Cd güzel hazırlanmış ama ben sadece sizin anlatım yaptığınız bir cd yada video istiyorum. Eğer elinizde varsa bana ulaştırma şansınız var mı?

 99. GÜLTER dedi ki:

  lütfen bana iletişim tlf gönderirmisiniz teşekürler

 100. selma dedi ki:

  Selahi hoca muhteşemdi. Programda hiç bir aksama yaşanmadı. hocam bir an önce yazılara başlayın ki sadece tura katılanlar değil herkes faydalansin hatiralarinizdan ve bilginizden. tekrar teşekkür ederiz.

 101. Aslıhan dedi ki:

  Merhabalar. Bizim Çanakkale gezimiz son dakika oldu. Okuldan arkadaşlar bir araya gelerek kayıt için toplanmışken şehitlikleri ziyaret etmeye karar verdik. Bu sayfadan size ulaştık. Bilgi aldık ama indirim yapmadığınız için önce vazgeçip başka sitelere baktık. Fakat diğerleri güvenilir gelmedi ve yine sizi tercih ettik:) İyi ki de öyle olmuş çok memnun kaldık. Her şey çok güzeldi. Selahi hocamıza ayrıca bir teşekkür ediyoruz ve kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz.Sabah hazırlanma telaşına biraz geç kaldık. Apar topar tura yetiştik. Arkadaşlarla kendi aramızda konuşuyorduk. Aceleden para çekmeyi unutmuşuz. Kimde var kimde var diye konuşurken hocam duymuş. Bize bunu alıp ihtiyacınızı giderin döndüğümüzde çekip geri verirsiniz dedi. Bizde döndüğümüzde çekip kendisine geri verdik. Selahi hocam çok iyi bir öğretmen ve rehber olması yanında melek gibi bir insan. Kendisine yine yine ne kadar teşekkür etsek azdır. İnternette bir çok yerde başımızdan geçen bu olayı paylaştık. Umarım tarihimiz ve ülkemiz için manevi açıdan bu denli önemli bir yeri sizin gibi iyi kalpli ve işini iyi yapan insanlarla gezme şansına sahip olurlar. Bundan sonra Çanakkale ismini duyduğumuzda siz aklımıza geleceksiniz. Sevgiyle kalın…

 102. Zeliha KAYA dedi ki:

  Merhaba.. Çanakkale’ye gelip de tura katılmamak olmazdı.. Ben de Selahi Hoca ile tura katılanlardanım.. Zamanın nasıl geçtiğini kesinlikle anlamıyorsunuz.. Gidip de etkilenmemek mümkün değil.. Selahi Hoca bilgisiyle mest ediyor.. Her birimiz ile birebir ilgileniyor.. Aklınızda soru işareti kalmıyor.. Daha önce okul gezisiyle gelmiştim ama rehberli gezmenin ne kadar önemli olduğunu hele ki bilgili ve ilgili bir rehberle gezmenin ne kadar önemli olduğunu anladım..Başta Yurtsev Bey ve Selahi Hoca olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim.. Her biri özveriyle ve itinayla çalışıyor, yaptıkları işin hakkını veriyorlar.. Zamanı olan, gezip görmek isteyen herkese tavsiye ederim.. Sonsuz teşekkürler Lutars Turizm..

 103. İlker eker dedi ki:

  Herkese tavsiye edeceğim ve de özellikle Selahi bey le şehitlik turuna katılsınlar tam 9 saat bir solukta bitti bütün yarımada yı gezdik ,bize öyle güzel bir tarih dersi verdi ki,gezerken hem dinledik hem duygulandık,sağolasın hocam sen tam bir vatanseversin ,inşallah bir daha ki sefere oglumu da getiricem

 104. kemal karakaya dedi ki:

  Yurtsev Bey ve Selahi hocaya tekrar teşekkür ediyorum. Kişisel bloğumda da bu teşekkürü daha detaylı olarak tekrar dile getirdim.

  http://kemalkarakaya.blogspot.com.tr/2016/08/canakkale-ve-sehitlikler-bir-gunde-nasl.html

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   ” Geziyi planladığım günün bir gün öncesinde internetten bulduğum üç dört tane tur firmasını aradım. İsmini Çanakkale’ye oldukça yakıştırdığım Yurtsev Beyle görüştükten sonra “Lutars Turizm”in turuna katılmaya karar verdik.”
   Merhaba Kemal Bey, öncelikle firma adına bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kişisel olarak da yukarıda belirttiğiniz paragraf için teşekkür ediyorum. Yazınızda neredeyse bizlerden bile daha iyi bir şekilde şehitlik turumuzu anlatmışsınız. Umarız tüm misafirlerimiz en az sizler kadar memnun kalırlar. Tekrardan teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

 105. Aslı Ceren dedi ki:

  Merhaba. İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. İlk gün şehitlik turumuzda rehberlik yapan ve bize tarihi yaşatan Selahi hocama, ikinci gün şehir merkezinde bizi gezdiren Can beye ve tüm ekibinize teşekkür ederim. Rehberlerimizin anlatımları ve tarihi bilgileri çok iyiydi. Günün neredeyse tamamını rehberle geçirdik ve ne kadar önemli olduğunu gördük. Bize kalacağımız yer konusunda yardımcı olan, havaalanında karşılayan ve tur öncesi otelimizden bizi alan Yurtsev beye de ayrıca teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz Kervansaray otel muhteşemdi. Ankara’dan sevgilerle

 106. Mahir dedi ki:

  Yurtsev bey merhaba umarım iyisinizdir. Ben sizinde bildiğiniz gibi daha önce 2 defa şehitlik turunuza katıldım. Selahi hocamla ve bir bayan hocamızla gelmiştik. Bu kez ailecek bizi gezdirdiniz. Okuyacakların bilmesi için detaylı yazayım. Bu kez ailecek özel olarak küçük bir minibüs ile 2 gün şehitlik turu yaptık. Bu kez Yurtsev bey bize eşlik etti. Bizler Çanakkale havaalanında karşılayıp tura götürdüler ve bir gecede misafir ettiler. Kaldığımız Kolin otel çok iyiydi. Kaptanımız Veysel bey güler yüzlü aracı iyi kullanan işini iyi yapan bir arkadaş. Yemek yediğimiz yerler iyiydi. 2. gün gittiğimiz gözlemecide her şey organikti. Tarladan toplanan sebzelerle taze taze yemek yedik. İlk gün güney kısmını ikinci gün ise kuzey kısmını gezdik. Yurtdışında yaşıyorum ve daha önce Yunanistan ve İtalya başta olmak üzere Pariste bile turla gezdim ama şunu söylemekten mutluluk duyuyorum ki Yurtsev beyden iyi bir rehber hayatımda görmedim. Konuya ve tarihe o kadar hakim ki insan şaşırmıyor değil. O kadar şeyi nasıl aklınızda tutabiliyorsunuz anlamıyorum. Ailecek zekanıza ve bilginize hayran kaldık. Zamanı olan herkese tavsiye ederim bir günlük değil iki günlük özel tur yapın ve mutlaka Yurtsev bey ile gezin. Verdiğiniz paranın hakkını kesinlikle alacaksınız. Tüm ailem adına teşekkür ederim. Sanırım ben bir daha gelemem. Ama bundan sonra tanıdığım herkese sizi tavsiye edeceğimden emin olun lütfen. Size tekrar tekrar teşekkür eder Allah’a emanet olmanız dileğiyle hayırlı işler dilerim.

 107. Zahide SALTIK dedi ki:

  Selamlar Selahi bey sayesinde unutulmaz dakikalar , kalıcı bilgilerle dolu bir tur geçirdik. Bayramın 1.günü Çanakkale de tura katıldık.7 kişilik iki aile olarak Bodrum dan kendi aracımızla Çanakkaleye geldik.Turu internetten araştırarak yapılan yorumlara göre karar vererek seçmiştim, yorumlar gerçektende yerinde ve tavsiye ediyorum.Çanakkale içinde o kadar çok rehber tur varki, gezerken hepsi broşürler anlatımlar kararsız kalıyor insan, kaldığınız otelden-yemek yediğiniz restaurant vb. herkes farklı bir tur ismi veriyor. İyiki kararımı değiştirmemişim ,ilk seçimiz olan Lutars doğru karar oldu bizim için. O topraklar mutlaka iyi bir rehber eşliğinde gezilmeli,kendi başına yapacağınız bir gezide o duyguları yaşamanız mümkün değil.Lutars Turizm ekibi gayet titiz ve özverili çalışmalarıyla ilk telefon görüşmemizden itibaren irtibatı koparmadı bizden,Nimet hanım otel ve tur rezervasyonunda , Fatma hanım ise otelden bizzat bizi alarak feribot giriş alanına kadar eşlik etti bize tekrar teşekkürler. Selahi beyin bilgilerini mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim. Emekli bir öğretmen kendisi ve o topraklarda büyümüş biri olduğu için tarihi yerinde yaşamış biri.Tekrar geleceğiz inşallah , unutmadan tur sonu hazırlanan Çanakkale CD sini mutlaka alın tavsiyemdir. Evde izlediğimizde anlatılan tüm detaylar daha bi yerine oturdu beynimizde özellikle de evde öğrenciniz varsa çocuklarınız için iyi bir eğitim materyali…Selamlar …

 108. Selçuk Turhan dedi ki:

  Uzun bir araştırma sonrası Lutars Turizm ve Selahi Hoca da karar kılmıştık. Çok isabetli bir karar vermişiz. Tur için Ankaradan geldik. Selahi Hocaya çok teşekkür ederiz. Bir rehber in ötesinde desem abartmış olmam galiba. Kendisini Çanakkale’ye adamış bir eğitimci. Allah razı olsun. Tekrar gelmek kısmet olursa yine Selahi Hoca.

 109. Volkan dedi ki:

  Merhaha, oglum ile beraber katildik tura ve gerek oglum gerek ben cok begendik. Tur sirketinin calisanlari oldukca guler yuzlu ve gayet anlayislilar. Defalarca ayni seyi anlattiklari halde sorulan sorulara bikmadan usanmadan cevap vererek sizin her seyi tam anlamaniz icin ugrasiyorlar. Ahmet bey bizim tur rehberimiz idi ve gayet guzel anlatimlarini siirler ile,ufak anektod ve hikayeler ile pekistirerek daha da guzel hale getirdi. Canakkaleyi ziyaret etmek tim Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin gorevi bence,ozellikle de cocuklarimiz ve gecnlerimize kimin duamanimiz imin dostumuz oldugunu ogretmemiz lazim. Zira gercekten de sanli bir tarihimiz var ve bunun ile ne kadar ovunsek azdir. Sehitlerimize saygi ve hurmette bulunmak, onlarin icerisinde bulundugu cikmazlardan nasil bir ulke kurduklarini ogrenmek bize gelecek gunler icin garanti verecektir. Gonul rahayligi ile tura katilabilirainiz,verdiginiz paranin karailigini alacaginizdan supheniz olmasin. Selamlar.

 110. Melda dedi ki:

  Selamlar. Yurtdışından gelen misafirlerimiz için şehitlik turu ararken firmanıza ulaştım. Turdan bahsetmeden önce Yurtsever beye çok teşekkür ederim. Bizimle ilk aradığımızdan döndüğümüz güne kadar ilgilendi. Kalacağımız oteli arayıp bize indirim yaptırdı. Tur sabahı da gelip bizi otelimizden aldı ve guruba dahil etti. Çanakkale’ye daha önce okul gezisinde gelmiştim. Şehitlikler çok değişmiş. Geldiğimizde daha azdı. Bazı yerlerde de yapım çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda sanırım bir gün yeterli olmayacak. Ramazan ayına denk geldiği için az sayıda insan vardı. Rehberimiz Selahi hocaydı. Tarihi bilgisi çok iyi. Anlatımı çok güzel. Çok fazla rakamlardan bahsetmediği ve önemini anlattığı için akılda kalıcı oldu. En azından benim için. Ulaşımda veya yemekte de herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Gayet de iyiydi. Tüm personel çok saygılı ve sıcak kanlı. Tur sonrasında bizi Eceabat da otobüs firmamıza kadar bıraktılar. Tüm firma ekibine gezimize imkan ve anlam kattıkları için teşekkür ediyorum.

 111. SEDAT GÜVEN dedi ki:

  20 MAYIS 2016 tarihinde turunuzda yer aldım.Çanakkaleyi görmek yaşamak gerektiğini turda anladım.Turumuzda Çanakkale savaşını noktası virgülü bütün detayları en ince ayrıntılarıyla anlatan yaşatan özellikle ve özellikle rehberimiz İNCİLAY hanıma çok teşekkür ediyorum. Ailem ve kendim İNCİLAY hanım gibi bir rehbere denk geldiğimiz için kendimizi çok şanslı buluyorum. Lutars şirketide böyle bir rehberle çalıştığı için çok şanslı,reklam yapmasına gerek yok İNCİLAY hanım reklamın en alasını kendi becerisi hüneri ve bilgisiyle bütün kafileye yapıyor.Sayın Yurtsev Yarıcı inanın çok şanslısınız. İNCİLAY hanım ağzına gönlüne sağlık sana çok teşekkür ediyorum. 57.Alaydan Sedat GÜVEN ve ailesi.

 112. Eray okay dedi ki:

  Rehberimiz Incilay hanim in anlatimi ve konusma diksiyonu kesinlikle muhtesemdi. Gereksiz ajitasyonlar yapmadan cok detayli ve net bir sekilde anlatti. Kibarligi ve hanimefendiligi ise takdire sayandi. Ancak tur otobusu tam tersine tam bir rezalet idi. Klimasi calismadigi icin aracin icinde terleyip disarida serin havayi yiyince ailece hasta olduk. Ucuza arac kiralama ugruna musteriyi bu kadar magdur etmek akil kari degil. Mutlaka incilay hanimi ve arac klimasini sormadan tur satin almayin.

 113. AYHAN ÇELİK dedi ki:

  şehitlik turuna katılmaya niyetlendiğimde genelde yapıldığı üzre internet aracılığıyla bir araştırma yaptım ve web sayfasında anlatılan tur paketi ilgimi çekti. ya Allah bismillah deyip 16 Mayıs 2016 tarihinde tura katıldım. 20 kişi civarı bir grup ve kaliteli bir rehber eşliğinde turumuzu yaptık. Rehberimiz Volkan Bey işini yapan biri gibi değil de adeta bizlerden biri gibiydi; verdiği bilgilerin yanı sıra gruptan gelen soruları da yanıtladı ve ilaveten bizlerle mekanın ve tarihin sebep olduğu şiirler paylaştı. ücret konusuna hiç değinmeyeceğim çünkü gezilen yerlerin ve alınan bilgilerin maddi olarak bir değeri olabileceğini sanmıyorum. tüm tanıdıklarıma ve bu yorumu okuyan herkese kesinlikle tavsiye ederim. Volkan Beye teşekkürlerimi bizzat ilettim ancak bir kez de buradan hem turu düzenleyenlere hem de Volkan Beye tekrar tekrar teşekkürler…

 114. Melisa Girgin dedi ki:

  Bugun sehitlik turunuza esimle katildik. Olağanüstü rehberlik hizmetiniz icin cok cok tesekkur ederiz.
  Ilyas beyin anlatımları tum savaslari gozumuzun onune getirecek kadar gerçekçi ve samimiydi. Kendisine bize bu guzel gunu yasattigi icin tesekkurlerimizi ilettik ama size de bu memnuniyetimizi bildirmek istedik.
  Musteri memnuniyet ilkelerinizin hic bozulmamasi temennisiyle iyi calismalar.

 115. Serap B dedi ki:

  Selahi tutmaz hocamız bizi gezdirdi. Süper anlatıyor. Böyle bir anlatım ve bilgi olamaz. Hayran kaldım. Teşekkür ederiz.

 116. Koray ÖZTEKİN dedi ki:

  Yurtsev Bey merhabalar,

  Bilecik’ten Koray ÖZTEKİN. 2-3 Nisan tarihlerinde misafiriniz olmuştuk. 8 büyük 8 küçük diye hatırlatayım kendimizi.

  Ancak toparladık kendimizi, arkadaşlarımdan aldığım geri dönüşleri size iletmek isterim.

  İlginize, değiştirildiğinde şüphe ile yaklaştığımız otelin temizliğine ve bilgilendirmelerinize çok teşekkür ederiz.

  Sizin de Selahi hocamızın da ağzına sağlık.

  Beğenilmeyen tek şey cumartesi akşam yemeği idi. O kadar kusur kadı kızında da olur dedik.

  Neticede her şey çok güzeldi, tekrar arkadaşlarım ve ailem adına teşekkür ederim.

  Farklı güzergahlar için yeni turda görüşmek üzere inşallah.

 117. Musa dedi ki:

  Selamlar. Programınızı bulduktan sonra grupla değil de ailecek özel tur yapmaya karar verdik. Şehitlik turumuzda bize Yurtsev bey eşlik etti. Hitabı çok düzgün, kibar ve mükemmel derecede anlatım yapan bir rehber. Ne sorarsak soralım mutlaka bir cevap alabildik. Özellikle askeri konulara çok hakim. Lojistik sektöründe çalıştığımız için bize özel olarak Çanakkale savaşındaki lojistik hizmetleri geniş geniş anlattı. Hayretler içerisinde kaldık. Tur esnasında sizlerde çevrede anlatım yapanları görüp mutlaka kulak misafiri olacaksınızdır. Yurtsev bey kesinlikle standardın çok çok üstünde. Öncelikle kendisine sonra da sizlere ailem ve arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum.

 118. Kerim dedi ki:

  Muğla’dan gelerek şehitlik turuna katıldık. Aradığımız ilk andan Çanakkale gezimiz bitene kadar bir çok kez aradık. Firma personeli çok ilgili, kibar ve yeterli bilgiye sahipler. Park yerinden kalacağımız otele kadar her konuda yardımcı oldular. İnternetten baktığımız fiyatın altında otel rezervasyonu yaptık. Tur günü sabah gelip otelimizden bizi alarak guruba dahil ettiler. Tur fazla kalabalık değildi. 8 kişi vardı bizim haricimizde. Çok güzel bir tur oldu. Programda belirtilen noktaları tamamen gezdik. Herhangi bir eksikle karşılaşmadık. Yemek yediğimiz yer de çok temiz ve bakımlıydı. Yemekler güzeldi. Başımızda rehberin olması turu bütünleştiriyor. Anlatılanları düşünürsek tek başımıza gezilecek bir yer değil. Tur bittikten sonra da yine bize yardımcı oldular. Tur bitti işimiz bitti demediler. Tüm firma personeline teşekkür ediyorum.

 119. Nehir dedi ki:

  Merhaba. Biz öncelikle İzmir çıkışlı turunuza katılmak istemiştik. Ancak oradaki tarih bize uygun gelmedi. Muharrem bey size yönlendirdi. Tavsiyeleri etkileyeceğini bildiğim için detaylıca anlatmak isterim. Muharrem bey sağolsun kendi aracıyla akşam bizi evden alıp otogara bıraktı. Otobüse binip Çanakkale’ye geldik. Çanakkale’de arkadaşlar bizi karşıladı. Sahilde biraz dinlenip kahvaltı yaptık. Sonra da arkadaşlar bizimle tekrar buluşarak gruba dahil ettiler. Tur ücretini öderken bizden sadece 60 lira aldılar. Aradaki diğer hiç bir hizmetin ücretini almadılar. Bu bizi hem şaşırttı hemde çok memnun etti. Şehitlik turu için grubumuzla birlikte feribotla karşıya geçip akşama kadar gezdik. Akşamda tekrar otobüsümüze kadar bize yardımcı oldular. Tur ise çok güzeldi. Selahi bey anlatımıyla bize savaşı yaşattı ve duygulandırdı. Muharrem bey ve bize yardımcı olan tüm ekibinize teşekkür ederim. Sizleri mutlaka tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 120. Funda dedi ki:

  Selamlar. Tatilbus tavsiyesi ile sizleri tercih ettik. Sizler için yazdıklarımı kendileriyle de paylaşacağım. Bizi güler yüzle karşıladığınız, Çanakkale’ye gelene kadar her aradığımızda ilgilenip yardımcı olduğunuz, tur sonrasında otobüsümüze kadar bıraktığınız için çok teşekkür ediyorum. Şehitlik turu ise çok iyi bir organizasyondu. Rehberinizin bilgisi ve anlatımı çok iyiydi. Güzel bir gün geçirdik. Güzel bir anı olarak da hatırlayacağız.

 121. Yahya dedi ki:

  Eşimle birlikte hafta sonu Çanakkale’ye gelip şehitlik turuna katıldık. İki günlük planımızın ilk gününde Can bey eşliğinde şehir içindeki noktaları gezdik. Can bey genç yaşına rağmen çok iyi bir rehber. İkinci günümüzde ise şehitlik turuna katıldık. Şehitlik turumuzda ise Selahi bey vardı. Turda sadece 3 kişiydik. Sayımız az olunca daha rahat gezdik. Selahi bey anlatımı çok iyi ve tarihi yaşatırcasına canlı canlı anlatıyor. Tüm organizasyondan memnun kaldık. Çanakkale gezimizin güzel geçmesini sağladığınız için teşekkür ediyorum.

 122. Fazıl dedi ki:

  Okul gezisiyle gelip tanıştığım Yurtsev beyin yardımıyla ailemle birlikte gelerek Çanakkale’den katıldık. Bizler için ayarladığınız Anzak otel çok güzeldi. Şehir merkezinde olduğu için rahatça gezebildik. Araç ve park sorunumuz olmadı. Ertesi günü şehitlik turuna katıldık. Şehitlik turumuzda bu kez Selahi bey vardı. Selahi bey ses tonu ve anlatımı muhteşem bir insan. Tur oranizasyonu çok iyi yapılmıştı. Bizi üzen tek konu tekrar Yurtsev bey ile gezememiş olmamız. Selahi beye haksızlık etmek istemem. Kendisi standartların eminim çok üzerinde bir rehber. Benim size tavsiyem böyle kapsamlı bir turda onun olması gerektiğidir. Yurtsev bey tarihe ve askeri konulara çok hakim. Olayların arasındaki bağlantıları çok iyi kuruyor. Ve anlatımıyla dikkatinizi toplamayı çok iyi başarıyor. Tur bittiği zaman neredeyse anlattığı her şey aklımızda kalmıştı. Öncelikle kendisine sonra da tüm ekibinize teşekkür ederim.

 123. Mehmet G. Arıkan dedi ki:

  Bayramın 1. günü Çanakkale Şehitlik turuna eşim ve 2 oğlum ile katıldık. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. hiçbir olumsuzluk yaşamadık. Herşey planlandığı ve söylendiği şekilde gerçekleşti. Bizim için ASIL ve ÖNEMLİ olan konu bilgilendirilmekti. Rehberimizin Bilgisi- Anlatımı- konulara hakimiyeti – o yılları ve olayları bize yaşatması MÜKEMMEL di. AKIN hoca ‘ya sizlerin aracılığı ile çok çok teşekkürlerimizi sunarız.

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey;
   Düşüncelerinizi bizler ile paylaştığınız için size teşekkür ederiz. Sizlerin düşünceleri bizim için önemli bir yer teşkil etmektedir.
   Saygılarımla,

 124. Halim dedi ki:

  Çanakkale şehitler Abidesi’nde videolar vardı. O videolar kendi çekimizse turlarınızdaki rehber sanırım aynı kişi. Ben daha önce kendi arabamla gezmiştim. Bir daha gelirsem mutlaka sizinle şehitlik turuna katılacağım. Yorumlarda okuduğum kadarıyla Selahi bey yazıyor doğrumu.? İyi geceler

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Halim Bey;

   Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı Lutars Turizm olarak size teşekkür ederiz. Evet videoların hepsi kendi çekimlerimiz. Videolarda görüntü ve seslendirmelerde yer alan ise tarih danışmanımız Syn. Selahi TUTMAZ’dır. Kendisi Turist Rehberimiz Can Beye turlarda eşlik etmekte ve tarihi bilgileri sizlere aktarmaktadır.

   Saygılarımızla…

 125. Erhan dedi ki:

  Merhaba. Astsubay olarak doğuda görev yapıyorum. Yıllık izne ayrıldım ve ilk fırsatta Çanakkale’ye gitmeye ve oradaki şehitlerimizi ziyaret etmeye karar verdim. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile bu firmayla şehitlik turuna katıldım. Kardeşim engelli olduğu için ondan ücret almadılar. En azından masraflarını ödemek istedim araba yeterince dolu dediler. Çok cana yakın sıcak kanlı insanlar. Cana yakın demişken Can bey bütün gün bana yardım etti. Kendisinde ayrıca teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Şehitlik turu anlamlı geçti. Gözlerim dolu dolu bütün gün dolaştım. Selahi bey derinden yaralıyor insanı. O kadar duygu dolu anlatıyor ki etkilenmemek mümkün değil. Ara sıra milli duygularımızı kabartıp içimizi coşkuyla doldurdu. Anne ve babamda duygu dolu ve memnun ayrıldılar Çanakkale’den. Gönül rahatlığı ile sizi herkese tavsiye edeceğim. Bursa yolunu kullanacaklara da ayrıca bir tavsiyem var. Çok dikkatli olun yolun ne zaman bozulacağı belli olmuyor. Dönüşte biraz geç döndük gece korka korka araç kullandım. Hepinize teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin.

 126. ipek dedi ki:

  25/9/2015 (bayramın 2.günü) tur planlaması varmıdır

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   İpek hanım merhaba. Yorumunuzu bayram yoğunluğu nedeniyle geç gördük. Bu nedenle özür dileriz. Mail adresinize bir bilgi maili atıyoruz. Turlarımız 365 gün 1 kişi dahi olsa kesin hareketlidir. Eğer talebiniz hala geçerliyse lütfen bize telefon numaraları aracılığıyla ulaşınız. Saygılarımızla.

 127. Kürşat dedi ki:

  Son anda katıldığımız şehitlik turunda,rehberimizin Selahi Bey olduğunu öğrenince çok mutlu oldum.Çünkü bu siteden kendisiyle ilgili yorumları okumuştum ve ne kadar doğru olduğuna bizzat şahit oldum.Selahi Bey engin tarih bilgisi,konuya hakimiyeti,ses tonu ve akıcı konuşmasıyla adeta bize Çanakkale Savaşı’nı yaşattı.Kendisine ve her şeyimizle ilgilenen diğer rehberimiz Can Bey’e çok teşekkür ederim.Tur şirketini de çok beğendiğimi ilave etmeliyim.

 128. Erkan ER dedi ki:

  Selahi bey ile gezimiz gayel güzeldi anlatım harika tek sıkıntı Atatürk konusu çok abartılıydı buda Atatürk’ün yazdırdıgı tarih kitablarıyla ögrenilen tarikten anlatılınca nornal.
  Teşekkürler herkese tavsye ederim.

  1. Kürşat dedi ki:

   Neden Atatürk bu kadar sıkıntı yaptı acaba Erkan Bey?Atatürk’le ilgili abartılı olan neydi?Yazsaydın da anlasaydık.Ya da senin okuduğun tarih kitaplarında Atatürk nasıl anlatılıyor, onu yazsaydın öğrenmiş olurduk!

 129. Bülent dedi ki:

  Merhaba. Çanakkale’ye gelip şehitlikleri ziyaret etmek isteyen herkese selam olsun. Sizlere kesinlikle bu firmayı tavsiye ediyorum. Öncelikle internette biraz araştırma yaparsanız bir çok site ile karşılaşacaksınız. Yapılan yorumları okuyup iki firmaya yer ayırttım. Sabah saatlerinde iskelede kurulan tur masalarına gittim. Yer ayırttığımı hiç söylemeden ilk düşündüğüm firmaya gittim. Önce fiyatta pazarlık yaptım. Bir miktar da olsa indirim yaptılar. Sonra yorumlardaki rehberi sordum. Kendisini ve konuşma tarzını hareketlerini görünce bedava yapsalardı gitmezdim. Sonra ikinci firmaya gittim. Orada Selahi beyi sordum. Selahi beyle görüştüm. Yaşı konuşma tarzı giyim kuşamı hitabı daha düzgün geldi ve şehitlik turuna kendisi ile birlikte gitmeye karar verdim. Son derece de doğru bir karar vermişim. Tur boyunca öyle bir anlatım yapıyor ki adeta o anı yaşıyorsunuz. Sesinin tonunu çok iyi kullanıyor. Bilgi konusunda ise zaten diyecek birşey yok. O bölgede doğup büyümüş. Tur esnasında kullanılan otobüs yeni ve klimaları sürekli çalışıyordu. Boğaz manzaralı bir restoranda öğle yemeği yedik. Tura ayrı bir hava kattı. Emeği geçen herkese teşekkürler süper bir organizasyon. Bülent ve Hayriye

 130. Salih Uzuntöre dedi ki:

  Selamlar. Daha önce 3 kez şehitliklerimizi ziyarete geldim. Anne ve babamı getirememiştim. Yaşlı insanlar ve onlarla birlikte seyahat zor oluyor. Bu yıl anne ve babamı, çocuklarımı alıp tektar geldim. Daha önce gezdiğimiz firmanın rehberi değişmiş. İnternette araştırma yapınca size rasladım. Yorumlara güvenerek Çanakkale şehitlik turunuza katıldım. Şimdi ise size nasıl teşekkür edeceğimi düşünüyorum. Selahi bey ne kadar bilgili bir insan. Anlatışı adeta insanı büyülüyor ve geçmişe götürüp tarihi adeta yeniden yaşatıyor. O yaşlı insanlar hala o günü anlatıyorlar. Hayır dualarının sizinle olduğunuzu bilmelisiniz. Ayrıca Can beye de onlarla ilgilendiği ve bana yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Bir gün oda çok iyi bir rehber olacaktır. Emeği geçen herkese teker teker teşekkür ederim. Allah a emanet olun.

 131. Burçin Canverir dedi ki:

  Selamlar. Öncelikle google a girip Çanakkale şehitlik turu diye arama yaptım. Bir kaç site çıktı. Hatta sizinde başka siteleriniz var. Önce sizinle sonra da diğer sitelerdeki numaralarla iletişim kurdum. Fiyat olarak 5-10 TL daha ucuz olanlar vardı. Belki pazarlık yapsam daha uygun olanını da bulurdum. Sitenizdeki yorumları okudum, yanlış hatırlamıyorsam Yurt bey idi ona epey soru sordum. Sonuç olarak sizinle gitmeye karar verdim. Başlangıç olarak bile çok iyiydi. Tur için diğer bekleyenler sağda solda bankta oturup iskelede toplaşırlarken biz çok güzel bir kafeteryada çayımızı içerek bekledik. Saatler konusunda söylediğinize uygun davrandınız. Saati geldiğinde ön bilgi alıp hareket ettik. 2 rehber ile başlamamız ilginçti. Tur esnasında anladım ki görevleri farklı. Rehberimiz Can bey araca binişimizden tek tek yemeklerimizin gelmesine kadar herşeyimizle ilgilendi. Bölgedeki eserleri de oldukça iyi tanıttı. Savaş ve diğer tarihi konuları da Selahi bey anlattı ve gerçekten Selahi beyin anlatışı insana tam olarak olanları hissettip yaşattırıyor. İster istemez tüylerimiz diken diken oldu ve bazen hüzünlendik bazen çoşkuyla dolduk. En önemlisi bu Vatan nasıl kazanıldı onu öğrendik. Tur esnasında bir çok noktayı her gurup geziyor. Diğerlerini görme şansı buluyorsunuz. Selahi bey gibisi kesinlikle yok. Tur bitiminde ise üzüntü yorgunluğumuzu bastırdı. İnsan bitsin istemiyor. Araçlarınız, şoförleriniz, restoranınızda süperdi. Onları da unutmamak lazım. Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.

 132. Yusuf dedi ki:

  Merhaba. Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Katıldığımız Çanakkale şehitlik turu mükemmel bir organizasyondu. Can bey rehberiniz olarak iyi ve hoş bir insan. Selahi beye ise cümleler yetersiz kalır sanırım. Aslında görevini tam olarak anlamadım ama tarih ile ilgili olduğunu söylemişti. Savaşı ve o coğrafyada olanları bize detaylarıyla anlattı. Hatta anlatmakla kalmadı adeta yaşattı. Konuşması ses tonu muazzam. Eylül ayı gibi çocuklarımı da alıp tekrar gelmeyi düşünüyorum ve kesinlikle tekrar sizinle gezmeyi isterim.

 133. ismail ozdemir dedi ki:

  Yılın her zamani gezileriniz mevcut mu

 134. aykut dedi ki:

  istanbuldan 25 nısan şehitlik turu için programınızı öğrenebilirmiyim
  irtibat nosu konusunda yardımcı olurmusunuz

 135. Murat Akkılıç dedi ki:

  Selahi hocama teşekkürlerimi sunarım.işini ciddiye alan ve layikiyle yapan birisi kesinlikle.kendisi ile katıldığımız tur ve anlatımı çok güzeldi.çok memnun kaldık.kesinlikle tavsiye ediyorum.

 136. ismail duman dedi ki:

  Kutahya nil turizim seyahat olarak 18 mart canakkale gezi turunuz icin
  Ortak calisma dalebinde bulunuyoruz
  Gunu birlik olarak kutahya. Hareket
  Gunu birlik canakkale sehitligi turu
  Rehber esliginde
  Isbirliginizin olumlu olarak donmesini dilerim
  Ismail duman
  0545.214.3.343

 137. ismail ozturk dedi ki:

  aslen corum dogumlu olup ve yaklasik 20 yil Avusturalyada yasayan birisiyim, ailemle katildigim kutsal sehitlik turunda topraklarimizi bize en guzel tarihi ile anlatan ve adeta bana seyit onbasiya el vermek, mustafa kemal ataturke gelen kursunlarin onune gecmek siperlere girip hakli davamizda yurdumu savunmak hissini yasatan sayin selahi hocama tesekurlerimi sunuyorum

 138. Raif dedi ki:

  Selamlar. Bu sayfaya rastlayıp yorumları okuma şansı bulursanız bu firmayı mutlaka tercih edin. Verdikleri hizmetin kalitesini sizlere ne kadar anlatsam sanırım yeterli olmayacaktır. Katılırsanız ne demek istediğimi yaşarak anlayacaksınız. Telefon ile aradığımda kesin hareketli olduğunu söylediler. Şehitlik turunda yaşlı bir bey amca vardı ve sadece 2 kişiydik. Hava da şiddetli yağmurluydu. Tüm bunlara rağmen şirketin sahibi genç arkadaş sabah bize siz gitmek istedikçe biz iptal etmiyoruz dedi. Rehberimiz de mükemmel derece iyiydi. Bayram bey ile tüm gün gezdik. 2 kişi olmamıza rağmen turdan herhangi bir hizmet çıkarılmadı. Hayran kalınmayacak gibi değil. Hepinize gönülden bir teşekkürü borç biliyorum.

 139. Yağız dedi ki:

  Merhaba; Çanakkale’ye neredeyse 2 günlük yorucu bir yolculuk sonrası geldik. Çanakkale şehitlik turunuza katıldık. Eğer aradığımızı bulamamış olsaydık bizim için onca zaman ve uğraş boşa gitmiş olacaktı. Hasan hocam başta olmak üzere sizler sayesinde bugün, o yorucu yolculuğa değdiğini düşünüyoruz. Hepinize selamlar ve saygılar.

 140. Üstün dedi ki:

  Geçen hafta sonu Çanakkale şehitlik turunuza katıldık. İlhan hocam sağolsun bizimle ilgilendi, bize Çanakkale hakkında güzel bilgiler verdi ama en önemlisi bize burada olup bitenleri adeta yaşattı.

 141. Burçin Kaya dedi ki:

  Selamlar, ben ve arkadaşlarım Çanakkale şehitlik turunuza katıldık. Aslında sadece görüp gezip biraz dolaşmak istedik. O nedenle arkadaşlarla birlikte geldik. Sırf tur sıkıcı geçerse canımız sıkılmasın diye. Belki bu söylediğim için kızabilirsiniz. Biz Çanakkale’ye gelip sizinle bu geziyi yapıncaya kadar, bizim için sadece popüler bir tatil ve tur bölgesi gibi geliyordu. Ne zamanki tura katıldık, Selahi öğretmenimizin anlattıklarını dinledik ve birşeyler hissetmeye başladık, işte o an bizim için herşey değişti. Kendisine ve sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz. Siz bu gezinin amacına ulaşmasını sağlamak için elinizden gelen herşeyi yapıyorsunuz.

 142. Çiğdem Özkan dedi ki:

  Bugün Çanakkale şehitlik turunuza katıldık. Sizleri kendim ve arkadaşlarım adına yürekten tebrik ediyorum. Reyhan hocam başta olmak üzere firmanızın her hizmetinden yeteri derecede memnun kaldık. Sizleri tanıdığımız herkese tavsiye edeceğimizden emin olabilirsiniz.

 143. Bahri dedi ki:

  12 ağustos tarihinde ailemle birlikte selahi hocanın günübirlik çanakkale şehitlik turuna katıldım. sayın hocamdan son derece memnun kaldım. Hocam işini büyük bir zevkle ve heyecanla yaparak bilgi ve tecrübesi ile tamamlıyor. bizleri çok etkiledi. kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Firma olarak böyle bir rehbere sahip olduğunuz için sizleri de kutluyorum.

 144. Turhan dedi ki:

  selam, katıldığımız şehitlik turunuzdan öncelikle Bayram hocam olmazla çok memnun kaldık, Bigalı köyünde içtiğimiz yorgunluk kahvelerimiz çok güzeldi, hocam sağolsun bize o günleri yaşatmayı başardı, hava biraz daha serin olsa daha iyi bir gezi olabilirdi.

 145. Rümeysa dedi ki:

  Merhaba. Bizleri Aziz Şehitlerimiz ile buluşturduğunuz ve onların yaşadıklarını hissettirdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Bizler için en önemlisi anlamlı bir şehitlik turu oldu. Allah’a emanet olun.

 146. Hayri dedi ki:

  Şehitlik turunuza katıldıktan sonra sizler için en azından bir değerlendirme yazmam gerektiğine inanıyorum. Hizmetinizin karşılığının sadece para olamayacağı aşikar.Firmanız tavsiye edilmeyi hak ediyor. Araçlarınız temiz ve yeni modeldi. Sayımız kalabalık değildi ve rahattı. Programda yazan yerleri tam olarak gördük öğrendik. Rehberimiz Yurtsev bey coğrafya ve tarih konusunda oldukça bilgiliydi. Kılığı kıyafeti, konuşması hitabı iyiydi. Öğle yemeğini aldığımız köydeki restorant temizdi ve yemekler doyurucuydu. Kaliteli bir tur oldu. Emeklerinize sağlık saygılarımla.

 147. Turan IŞIK dedi ki:

  Merhaba. Arkadaş tavsiyesi üzerine şehitlik turunuza katıldık. Firmanızdan ve Yurtsev hocamdan son derece memnun kaldık. Sizin elinizde olan bir şey olmadığının bilincindeyim ama yine de belirtmek istiyorum. Çok uzun bir yoldan gelip şehitliklerimizi ziyaret etmek istedim. En çok görmek istediğim yerlerden birisi olan Yahya Çavuş şehitliğinin kapısına kadar gelip ziyaret edemeyip bir dua edememek beni çok üzdü. Tadilatta olup kapalı olması kötü oldu. Umarım önümüzdeki yıl geldiğimde açılmış olur ve bende ziyaret edebilirim. Teşekkür eder hayırlı işler dilerim.

 148. Gözde dedi ki:

  Merhaba. Rahmetli dedem çocukluğumuz boyunca bize Çanakkale’yi anlattı. Çanakkale hikayelerini dinleyerek büyüdük. Hayalimde elbet bir gün gelip savaş alanlarını görmek vardı. Hikayeleriyle büyüdüğüm bu kutsal toprakları sizin aracılığınızla ve Yurtsev hocamın anlatımıyla ziyaret etmek tarif edemeyeceğim bir an oldu. Katıldığım şehitlik turunuz esnasındaki hizmetiniz ve beni çocukluğuma götürüp rahmetli dedemin anılarında yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

 149. Harun Özgüven dedi ki:

  Şehitlik turunuza katılmadan daha önce de bir kaç kez gelip gezdiğimden size bahsetmiştim. Evet daha önce sadece gelip gezmişim. Daha önceki rehberlerimiz de iyilerdi haklarını yiyemem. Ama Yurtsev bey anlatımı ile fark yaratmayı başarıyor. Takdire şayan bir anlatımı var. Önümüzdeki eğitim yılında öğrencilerimi de getirip sizlerle şehitlik turu yapmak istiyorum. Bununla ilgili sizleri daha sonra arayacağım. Bolu’dan selamlar.

 150. Erdal Yagiz dedi ki:

  Berlin’den merhaba. Her yil Canakkale uzerinden gecip memlekete gidiyoruz. Bu yil geldigimizde canakkale sehitlik ziyareti yapmaya karar vermistik. Tur firmanizi tercih ettik. Hizmetinizden son dere memnun kaldik. Memleket ziyaretine giden herkesi sizleri ve ozellikle Yurtsev hocamizi tavsiye ediyorum. Kendisini biz cok sevdik. Bize tur satisi yapan arkadas da cok kibar ve saygili tattli dilli biriydi. Tum ekibinize tek tek tesekkur ediyorum.

 151. Yeşim dedi ki:

  Selam, az önce şehitlik turumuzu tamamlayıp otelimize döndük. Herşey çok güzeldi. Teşekkür etmek için döner dönmez sizlere düşüncelerimi yazmak istedim. Beklediğimizden fazlasını bulduk. Rehberimiz Bayram abi çok çok iyiydi. İlk müzedeki telefon canlandırması ilginçti. Sesi yüksek olduğu için başlangıçta biraz korkutuyor insanı ama sonrasında o anı yaşıyorsun güzel bir duygu. Etrafımızda gördüğümüz herşey hakkında bilgi sahibi olduk ve aklımızda soru işareti kalmadı. Aracın içerisi gayet serindi ama dışarısı çok sıcaktı. Tekran gelmek nasip olursa bahar aylarında geleceğim. teşekkür ediyorum sevgiyle kalın.

 152. Halil dedi ki:

  Merhaba, Şehitlik turumuz esnasında 40 50 kişilik gurupların gürültülü bir şekilde koştura koştura çevremizde gezindiklerini gördükten sonra sayımızın az olması bizi çok mutlu etti. Selahi hocamızın anlatımıyla adeta savaşı canlı canlı yaşadık. Hastane şehitliğinde anlattığı doktor hikayesi beni çok etkiledi. Araç ve rehberinizden çok memnun kaldık. Sadece kalabalık olduğu için restoranda kısa da olsa beklemek zorunda kaldık. Temiz ve yemekleri güzeldi. Sadece servisi biraz yavaştı. Eşim ve kendim adına teşekkür ediyorum. Kübra&Halil

 153. Ayhan dedi ki:

  Hizmetinizden son derece memnun kaldık. Arkadaşlarımı ve beni en çok etkileyen konu ise Yurtsev beye duyulan saygı oldu. Restoranından hediye tezgahlarına kadar nereye gitsek benim misafirlerim dediğinde insanların konuşmalarından davranışına kadar herşeyi değişiyor indirim bile yapıyorlar. Yürekten takdiri hakediyorsunuz sevgili hocam. Saygılarımızla. Ayhan. Barış. Yeşim. Pınar..

 154. Şenay Dilek dedi ki:

  Bir tarih bölümü öğrencisi için tarihi bilmekten daha ötesi o anı yaşayıp hissedebilmektir. Yaptığımız Çanakkale şehitlik turu gezimizde bizlere o savaş anını adeta yaşatarak anlattığınız için sizi ellerinizden saygıyla öpüyorum Bayram Hocam. Ayrıca sizde kalan ve maddi manevi bir değeri bulunmayan basit bir kalemi bile beni arayıp kargo ile göndermeyi teklif etmeniz büyük bir incelikti. Çanakkale kelimesini her duyduğumda aklıma sizin geleceğinizden ve herkese sizi tavsiye edeceğimden emin olabilirsiniz. Emeğinize sağlık teşekkür ediyorum.

 155. Metin dedi ki:

  Merhaba, Yurtsev bey başta olmak üzere hepinize ailem adına teşekkür ediyorum. Daha önce bir kaç kez gelmiştim ve çocuklarımı getirmeyi çok istiyordum. Bence her Türk genci yetişme sürecinde Çanakkale’yi görüp anlamalı. Sizler sayesinde çocuklarımın istediğim duyguları aldıklarını düşünüyorum. Fransa’ya döndüğümde çevremdeki herkese sizi tavsiye edeceğim. Saygılarımla…

 156. OSMAN dedi ki:

  ÇANAKKALE TURUNA TRABZON DAN KATILDIM.ÇANAKKALE VE ÇEVRESİNİ REHBERİMİZ BAYRAM ER EŞLİĞİNDE ÇANAKKALEDE İKİGÜN BOYUNCA HAFIZAMDAN HİÇ SİLİNMEYECEK VE BENİ DERİNDEN ETKİLEYEN BİR GEZİ GERÇEKLEŞTİRDİM.BAYRAM BEYİN ANLATIMIYLA GEZER GİBİ DEĞİL ADETA OLAYLARI ORADA YAŞAR GİBİ HİSSETTİREN REHBERİMİZE BURADAN ÇOK TEŞEKKÜR EDEYORUM.ÇEVREMDEKİLERE ÇANAKKALE VE ÇEVRESİNİ MUHAKKAK GEZİP GÖRMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM.TRABZONDAN SELAMLAR.

 157. Mehmet dedi ki:

  Merhaba bir gezi olmaktan çıkarıp adeta zamanda bir yolculuğa çevirdiğiniz için öncelikle Ahmet hocama sonra sizlere teşekkür ediyorum selamlar…

 158. Yeliz dedi ki:

  Merhabalar, öğrenci arkadaşlarımızla beraber çanakkale şehitlik turunuza geçen hafta katılmıştık. son anda karar verip sabah yetiştik. şu anda bile iyi ki öyle bir karar vermişiz diye düşünüyoruz. feribotun bizi bekletmesi dışında başka bir sorunla karşılaşmadık. feribotun size ait olup olmadığını bilmiyoruz ama feribotla ulaşım haricinde gezinizden son derece memnunuz. özellikle yurtsev beyin sorduğumuz her soruya cevap verebilmesi bizleri epey şaşırttı. hafızasına ve anlatımına hayran kaldık. o kadar şeyi hafızasında nasıl tutuyor inanamadık. kendisine ve çalıştığı firmasına teşekkür ediyoruz.

 159. umut & funda dedi ki:

  bize 1 gün boyunca bütün geliboluyu gezdiren tüm güzellikleri gösteren ve anlatan çanakkaleden mutlu ayrılmamızı sağlayan rıdvan hocamıza çok teşekkür ederiz iyiki sizinle karşılaşmışız hocam

 160. Ersan Bayırcı dedi ki:

  Bir turun en önemli değeri rehberidir. bu bakımdan İnsanı dinlettiren ve yormayan anlatımıyla bize duygulu anlar yaşatan, hitabı ve ses tonuyla diğer firmalarla tura gelmiş insanlara bile kendisini dinlettiren Yurtsev beye teşekkür ediyoruz. Sizlere de aracınızdan, rehberinize, yemeğinizden, bizlere yardımcı olan personelinize kadar herşeyi ile kaliteli bir hizmet oluşturduğunuz için tebriklerimizi sunuyoruz.

 161. Yıldız Azköy dedi ki:

  Çanakkale şehitlik gezimiz biraz kötü başladı. Aslında önceden biletimizi almış olmamıza rağmen satın aldığımız firma yerlerinin kalmadığını söyleyerek Selahi beyin olduğu firmaya bizi yönlendirdi. Her işte bir hayır vardır derler gerçekten de iyiki öyle bir olay yaşanmış ve bizler onunla tanışma ve gezme şansını yakalamışız tamamen kısmet. Kendisine ve firmaya teşekkür ediyorum.

 162. Faruk dedi ki:

  Öncelikle belirtmek isterim ki, sizlerden aldığımız hizmetin kalite standardı son derece yüksekti. Daha önce bir çok tur programına katıldım. Sizlerden almadan önce Çanakkale şehitlik turu programının düşük fiyatı nedeniyle tereddüt etmiştik. 60 TL gibi düşük bir ücrete bu kadar güzel bir program yapıp, yüksek bir kalite sunduğunuz için ben ve diğer akademisyen arkadaşlarım sizleri gönülden kutluyoruz. Yurtsev Bey’in hitabı ve ses tonu gerçekten mükemmeldi. Epey yol kat ettik ama savaşın tarihi sıralamasına göre gidiyor olmanız, gezimizin amacına ulaşmasını sağladı. Teşekkür ediyoruz.

  1. Hasan Katar dedi ki:

   Faruk beyin söylediklerine katılıyorum ben ve ailem adına sizlere teşekkür ederim bu güzel günü bizlere sağladığınız için bundan sonra katılmayı düşünen herkese tavsiye ederim

  2. Şevket Özçelik dedi ki:

   Faruk Bey gerçekten iyi yorumlamış. Sanırım daha fazla övgüyü bile hak ediyorlar. Hizmetiniz için teşekkür ederiz.

 163. Suna Güren dedi ki:

  merhabalar sızlere cok tesekkur edıyorum ılk oncelıkle bugun gezmıs oldugum turda çanakkalede 4 yıl okumama ragmen tanıyamamısım ama sızlerın turuna katıldıktan sonra herseyı cok ıyı anladım rehperımız olsun hızmetınız olsun cok ıyıdı ama sunu soylemeden gecemıyecegım bana turu satarlarken benı ıkna eden ve okadar cok guzel anlatan ve bızımle ılgılenen yurtsev bey e cok tesekkur ederız kendımı onunla konusurken cok farklı bır ve özel hıssettek onunla konusması ve onun anlattıkları gezmeden once dınlemek guzeldı HAYATINDA BASARILARININ DEVAMINI DILERIM YILDIZIN OKADAR COK PARLAKKI GOK YUZUNDEKILERDEN DAHA PARLAKSIN VE INSANLARA GUVEN VERIYORSUN hayatta basarılarının devamını dıler ve herseyın gonlunce olmasını dılegımle ve sırket calısanlarınız ve sahıbınız okadar guzel bır organızasyonunuzvar kı muhtesemdı ozume dondum ıyıcalısmalar bol kazanclar….suna

 164. Erdal dedi ki:

  Geçen hafta yıllık iznimde Çanakkale’ ye de uğradım ve uğramışken içimde ukte olarak kalan Çanakkale Şehitliğini gezme düşüncemi de gerçekleştirme fırsatım oldu. Bu gezi esnasında Gelibolu Yarımadası Milli Parklar Alan Kılavuzu Çanakkale Savaşları Danışmanı Yurtsev isimli bir arkadaşım saat 09:00’ dan saat 18:30’ a kadar bize eşlik etti. Kendisi bölgeye ve savaş hakkındaki bilgilere son derece vakıf, bilgisini aktarma konusunda son derece başarılı bir insan. Herkese mutlaka, özellikle genç yaştaki çocukları ile birlikte böyle bir gezi yapmalarını tavsiye ederim. Milli benliğim ve şuurum bir kez daha uyandı ve Türk vatandaşlığı bilincimi yeniden gözden geçirmiş oldum. Bize bu vatanı ve bugünkü hayatlarımızı yaşama şansını kutsal kanlarını dökerek ve canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimize, vatanımıza ve Yüce Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ e ne çok şey borçlu olduğumuzu bir kez daha kuvvetli bir şekilde hatırlamamız gerektiği şu günlerde bu konuyu öncelikleriniz içine almanızı tavsiye ederim.

 165. Tuğba dedi ki:

  rehberimiz muhammet beyle yaptığımız çanakkale şehitlikler gezisi çok güzeldi. anlatımı bize yaşanan zorlukları bizede yaşattı. çok teşekkür ederiz.

 166. İbrahim Yavuz dedi ki:

  Yurtsev Hocamla şehitlik turu bir gezi olmaktan çok daha fazlasıydı; savaş yıllarında adada yaşananlar hocamızın harika sunumu sayesinde bilmediğimiz detaylarıyla gözümüzde canlandı ve asla zihinden silinmeyecek bir tarih-kültür örgüsü önümüze serildi. Hakkınızı helal edin hocam emeğinize sağlık…

 167. Mehtap Hoşgören dedi ki:

  Yurtsev Beye yardımlarından dolayı ailem adına teşekkür ediyorum. Firma hizmetinden son derece memnun kaldık. Ödediğimiz paranın hakkını son kuruşuna kadar aldık. Umarım bu kutsal toprakları ziyarete gelenler sizi tanıma ve hizmet alma şansını bulurlar. Sonsuz teşekkürler.

 168. Ebru İzsuren dedi ki:

  Merhaba,
  Hafta sonu bizi ziyarete gelen anaannem ve teyzemi sizinle tura yollamistim. Anaannemin adi Nurcan idi belki hatirlarsiniz. Sizlere ne kadar tessekkur etsem azdir. Yasli bir insanin hayatta en cok istedigi seyi yerine getirmek cok farkli bir duygu. Hem agladi hem anlatti. Rehberinizden Allah razi olsun Aykut bey her defasinda elini tutup bizzat indirmis arabadan. Sanki evladim ile gezdim dedi. Ayrica bilgisi ve anlatimi cok etkileyiciymis. Tum tanidiklarima sizi tavsiye edecegim.
  Tesekkur eder saygilarimi sunarim…