İzmir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İzmir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu İzmir çıkışlı – hareketli olarak 365 gün kesin günübirlik tur ile hizmetinizde. Kişi sayısı sınırlaması veya iptal olasılığı olmadan günübirlik olarak düzenlenmektedir.

İzmir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

Tur Adı: Çanakkale Şehitlik Turu
Tur Tarihi: Her Gün
Tur Süresi: Günübirlik
Başlangıç Saati: 01.00
Bitiş Saati: 23.30
Hareket Noktası:
İzmir Konak Meydanı
İrtibat Tel:
0232 484 3405 – 0535 486 2738 – 0532 593 8743

10 Kişi ve üzeri sayılarda araç direk İzmir’den hareket etmektedir. 10 kişi altındaki sayılarda tarifeli seferler ile transfer edilip, Çanakkale’deki gruba dahil olunur.

18. yılına giren ekibimiz sizler için İzmir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programını özenle hazırladı. Hazırlamış olduğumuz programa katılım 3 aşama ile gerçekleşmektedir.

1. Aşama;
Bilgilendirme ve Tanıtım

2. Aşama;
Kayıt İşlemleri ve Satın Alma

3. Aşama;
Buluşma ve Hareket

Çanakkale Şehitlik Turu Programı

Feribot yolculuğumuzu alışılandan farklı olarak Kilitbahir’e değil Eceabat’a yapıyoruz. Bunun için en önemli sebep Eceabat Tarihe Saygı Parkı’dır. Tarihe saygı parkında minyatürler, canlandırmalar ve devasa büyüklükte bir 3 Boyutlu Gelibolu Yarımadası haritası mevcut. Burada gezeceğimiz noktalar ve detaylar hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

– Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyoruz.

– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

– Namazgah Tabyası’na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

– Rumeli Mecidiye Tabyası’nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

– Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

– Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri’ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi’ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz.

– Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü’ne ulaşıyoruz.

– Ertuğrul Koyu’na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, tabya, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıp Salim Mutlu Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.

– Kuzey Cephesi olarak adlandırılan bölgeye Kabatepe üzerinden ilerleyerek Anzac Koyu ve Tören Alanı’na varıyor ve bilgiler alıyoruz.

Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı’nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt’a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt’a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz.

– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz.

– Mehmetçik Parkı’nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe’de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı’na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

– Bu bölgede; Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

– Aracımıza binerek tekrar Eceabat üzerinden Çanakkale’ye dönüş yapıyoruz.

– Turumuzu sonlandırıyor ve sizleri İzmir‘e uğurluyoruz.

Kişi Başı Ücret: 125.- TL

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz: Herşey Dahil !!!
– Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti
– Rehberlik Hizmeti
– Feribot Geçişleri
– Müze Girişleri
– Öğle Yemeği

İzmir Çanakkale Şehitlik Turu

DSCN1061 DSCN1082 DSCN1085 DSCN1099 DSCN1115

 

Yorumlar
 1. Yasin dedi ki:

  Dikili’den de tura yolcu alıyo musunuz..

 2. İpek dedi ki:

  Sınıfca katılmak istiyoruz 18kişiyiz izmir çıkışlı fiyat konusunda bi indirim vs yapılabilir mi

 3. Yasar dedi ki:

  Selam en yakın izmir çıkışlı çanakkale tutunuz ne zaman

 4. samet dedi ki:

  merhabalar 5eylül çıkışlı izmir turunuz mevcut mu ve fiyatları ne kadar mail adresime dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar

 5. gonca dedi ki:

  izmirden günübirlik olarak Çanakkale şehitlik turuna katılmayı düşünüyoruz. tur günleri ve fiyatları ile ilgili bilgi ve size ulaşabileceğimiz telefon numarası verirseniz sevinirim.

 6. cansu dedi ki:

  Irtibat nosu verebilirmisin iletisim bilgilerinizi bulamadim?

 7. Mustafa dedi ki:

  İzmir’den şehitlik turunuza katılmak istiyoruz. Programda otobüs firmaları ile gelindiği yazmışsınız. Tur aracı ile gelme imkanımız yokmudur ?

  1. büşra dedi ki:

   Çanakkale ve uygun fiyatlara her yere turlarımız vardı.

 8. Keriman dedi ki:

  Merhaba. Sömestre tatilinde Çanakkale’ye gelmeyi düşünüyoruz. İzmir çıkışlı yada geldiğimizde oradan katılabileceğimiz şehitlik turu arıyoruz.

 9. Necla dedi ki:

  Selam. Kış ayı boyunca Çanakkale şehitlik turu devam edecek mi? İzmir çıkışlı varsa ailecek katılmak istiyoruz.