Rehberlik Hizmeti

Rehberlik Hizmeti

Çanakkale Rehberlik Hizmeti: Çanakkale Şehitlikleri ve Savaş Alanları rehberlik hizmetinin en çok ihtiyaç duyulduğu alanlardan bir tanesidir. Gelibolu Yarımadası çok geniş bir alan, alan hakkında bilgi almak, tanımak, tarihi dinlemek ve en önemlisi de o anı hissedebilmek için Rehberlik Hizmeti almanız çok önemlidir.

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

10 yıl ve üzeri deneyime sahip rehber kadromuzdan Çanakkale Rehberlik Hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimizden rehberlik hizmeti aldığınızda; standart piyasa ücretlendirmesi üzerinden Turizm Bakanlığı denetiminde A Sınıfı Yasal bir Seyahat Acentası’ndan rehberlik hizmeti almış olurken, aynı zamanda olası bir hastalık vb. durumda rehberlik hizmetinizde aksama yaşamazsınız. 

Çanakkale rehberlik hizmeti faydaları; Çanakkale Boğazı tarih boyunca pek çok olaya şahitlik etmiş bir coğrafya. Bu coğrafyanın bizler için en önemli noktası ise kuşkusuz Gelibolu Yarımadası. Coğrafyayı tanıyabilmek için bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Çanakkale rehberlik hizmeti size tarihi değerleri daha iyi tanıtacaktır. Etrafınızda o kadar çok obje ve doğal yapı göreceksiniz ki, merak etmemeniz elinizde olmayacak. Alanda bir çok noktada tanıtıcı yazı ve tabela aslında var. Ancak sürekli güncellenir vaziyette değiller. Gerek teknik gerekse ekonomik koşullar, bilgiler güncellendikçe tabelaların ve diğer nesnelerin güncellenmesine engel oluşturabiliyor. Güncel bilgileri konunun uzmanından, profesyonel bir rehberden dinlemek sizler için çok daha faydalı olacaktır.

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri haricinde; Çanakkale Şehir Merkezi, Truva Antik Kenti, Assos Antik Kenti, Bozcaada, Gökçeada ve Kazdağları bölgeleri için de rehberlik hizmeti alabilirsiniz.

Rehberlik Hizmeti ve Tarih

Çanakkale Rehberlik Hizmeti ve Tarih; Çanakkale Savaşı hakkında yazılmış binlerce tarih kitabı yayınlanmış durumdadır. Üniversitelerin tarih bölümleri Çanakkale hakkındaki kaynakları Osmanlıca’dan Türkçe’ye sürekli çevirmeye devam ediyorlar. Her gün yeni bir kaynaktan yeni bir bilgi ekleniyor. Aynı zamanda Genel Kurmay Başkanlığı da belirli açıklamaları kendi arşivlerinden yapıyor. Askeri kaynaklı tarih bilgileri de sürekli güncelleniyor. Mesleği rehberlik olan çalışma arkadaşlarımız güncel olarak ilgili kaynaklardan bilgi alıp kendilerini ve bilgilerini de sürekli güncel tutmaya çalışıyorlar. Bu da tarihi sizlere en iyi şekilde anlatmalarını sağlıyor. Çanakkale Savaşı hakkında tarihi bilgi almanız için profesyonel bir rehberden hizmet almanız size çok faydalı olacaktır.

Baş Rehberlerimiz ve Eğitmenlerimiz

Rehber Barış Yeşildağ

İsim : Barış YEŞİLDAĞ
Rehberlik Dili : Türkçe, İngilizce, Japonca

Rehber Barış Yeşildağ

Rehber Barış Yeşildağ

Profesyonel Turist Rehberi olarak Çanakkale‘de yaşayıp, mesleğine devam eden bölgesinde uzmanlaşmış rehberlerden bir tanesidir. Üniversite eğitimini Rehberlik üzerine yapmış, Savaş Alanları Turizmi konusunda master yapmış ve Çanakkale Savaşı üzerine doktora yapmaktadır. Barış Yeşildağ, uzun yıllardır bir çok önemli kuruluşun etkinliğinde görev almıştır. Bunların en önemlilerinden biri Anzac Day (Anzak Günü) tören ve etkinliklerini düzenleyen Conservation Volunteers (Gönüllüler) ile yıllardır bizzat çalışmakta ve rehberlik hizmeti vermektedir.

Conservation Volunteers

Barış w. Conservation Volunteers

Barış Yeşildağ; Dünya Savaş Alanları Rehberleri Birliği (GBG)’nin Türkiye’deki tek üyesidir.

Yazdığı Makaleler; YEŞİLDAĞ, Barış ve ATAY Lütfi (2012),”SAVAŞ ALANLARI TURİZMİ: GELİBOLU YARIMADASINA GELEN ZİYARETÇİLERE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA” Balıkesir Üniversitesi Sosyal bilimler Dergisi, Cilt.15, sayı 26 2012

Mesleki DeneyimLutars Travel, Seasong, Tjs, Rsl, Crowded House, Byzas, Turkland, Yeni Anafartalar Tour,
Dijon Travel, Fez Travel, Mysia Travel, Step Tour, Borania Travel, Battle Honours (2006-2015)

Rehber Aykut Değre

İsim : Aykut DEĞRE
Rehberlik Dili : Türkçe, İngilizce, Almanca

Rehber Aykut Değre

Rehber Aykut Değre

Profesyonel Turist Rehberi olarak Çanakkale‘de yaşayıp, mesleğine 1999 da başlayıp halen devam eden, bölgesinde uzmanlaşmış rehberlerden bir tanesidir. Aykut Değre uluslar arası düzeyde bir çok organizasyon, bürokrat ve etkinlikte turist rehberi ve Almanca İngilizce tercüman olarak görev almıştır. Truva, Assos ve Gelibolu Yarımadası söz konusu olduğunda Dünyanın en iyi rehberleri arsında gösterilmektedir. Spor etkinlikleri konusunda uzmanlaşmış, özellikle yerli ve yabancı askeri gruplara yürüyüş turlarında rehberlik hizmeti vererek Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini karış karış dolaşıp bilgi vermiş ve tarihini anlatmıştır.

Rehberlik Hizmeti Okçuluk

Rehberlik Hizmeti Okçuluk

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın en yüksek noktalarında yürüdük…

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Yürüyüş

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Yürüyüş

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın en derin noktalarına kadar indik…

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Tüneller

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Tüneller

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın görülmeyenlerini keşfe çıktık…

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Keşif

Çanakkale Rehberlik Hizmeti Keşif

Rehber Adem Biçer

İsim : Adem Biçer
Rehberlik Dili : Türkçe, İngilizce

Rehber Adem Biçer

Rehber Adem Biçer

Profesyonel Turist Rehberi olarak Çanakkale‘de yaşayıp, mesleğine devam eden bölgesinde uzmanlaşmış rehberlerden bir tanesidir. Adem Biçer; Turizm Bakanlığı Kokartı’na sahip ulusal çaplı rehberlik hizmeti verebilmesine rağmen, mesleğine Çanakkale‘de devam etmek istemiş ve bu bölgede uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda rehber eğitmenidir.

Adem Biçer; Selçuk Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünü 2006 yılında bitirmiş ve rehberliğe başlamıştır.

Not:

Profesyonel Rehber den kasıt ettiğimiz; Turizm Bakanlığı‘na bağlı, eğitimini üniversite de tamamlamış, gerekli koşulları yerine getirerek mesleki yeterlilik belgesine sahip olmuş ve mesleği Rehberlik olan kişilerdir. Guruplarda Profesyonel Turist Rehberi zorunluluğu vardır. Ancak bireysel olarak gelen ziyaretçiler Alan Kılavuzu hizmeti de alabilirler. Sitemizin arama kısmından Alan Kılavuzluğu bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Rehberlik Hizmeti Güncelleme

Çanakkale rehberlik hizmeti alabilmek için mutlaka bir profesyonel turist rehberi temin etmeniz gerekmektedir. Kendisini rehber olarak tanıtan kişilere itibar etmemeniz ve mutlaka Turizm Bakanlığı çalışma kartını sormanız gerekmektedir. Aksi durumlarda ihbar için ÇARO‘ya başvuru yapabilirsiniz.

Rehber Ücretleri sayfamızdan ücret tarifesine bakabilirsiniz.

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 7

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 7

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 8

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 8

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 9

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 9

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 10

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 10

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 11

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 11

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 12

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 12

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 13

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 13

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 14

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 14

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 15

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 15

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 16

Çanakkale Rehberlik Hizmeti 16

Rehberlik Hizmeti 90 TL
 • Çanakkale Rehberlik Hizmeti
5

Rehberlik Hizmeti Değerlendirmesi

10 yıl ve üzeri deneyime sahip rehber kadromuzdan Çanakkale Rehberlik Hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen hizmet alımlarınız sonrası size daha iyi hizmet verebilmemiz için bizleri değerlendiriniz.

Sending
User Review
4.88 (8 votes)
Yorumlar
 1. Abdullah,Dilek,Kenan ve Bilge dedi ki:

  Merhaba,
  Ailecek rehberlik hizmeti aldigimiz Ridvan bey e sonsuz tesekkürler.
  Bir ömür boyu hatirlayacagimiz Canakkale ruhunu damarlarimiza islenmis sekilde bir gün gecirdik.Bize bilgisiyle anlatma sekliyle ve de bir Abi edasiyla Canakkaleyi yasatan Ridvan bey e minnettariz.Siddetle tavsiye edecegimiz bir rehberdir kendisi.

 2. Ömer dedi ki:

  İlk defa geldiğimiz için bilmediğimiz birçok yeri öğrenme şansımız oldu. Kendi aracımızla şehitlikte gezmek çok daha rahat oldu. Yurtsev bey, ailemize karşı çok nazikti ve bize uyum sağladı. Sık sık hepimizin fotoğraf çekmesine yardım etti. Sık sık anlayıp anlamadığımızı kontrol etti. Yorucu bir yolculuk sonrasına gelmesine rağmen enerjimizi hep yüksek tutmayı başardı. Genel olarak keyifli bir deneyimdi ve Yurtsev bey iyi bir rehberdi.

 3. Fatih dedi ki:

  Merhaba rehberlik hizmeti almak istiyoruz. Konu hakkında görüşmek istiyoruz.

 4. İdil dedi ki:

  Çanakkale gezimizde Yurtsev bey ile anlaştık. Planlamayı ona bıraktık harika bir program ayarlamıştı. Durduğumuz yerlerin çoğunda diğer araçlar transit geçiyordu. Çok fazla yerde durup gerçek savaş alanlarını gördük. Ne kadar iyi bir rehber olduğunu kendisiyle gezdiğinizde daha iyi anlayabilirsiniz. Anlatırken olaylar film gibi hafızanızda canlanıyor. Harika bir gezi oldu çok teşekkür ederim.

 5. Mali dedi ki:

  Pandemi döneminde gelmiş ancak korkudan bir tur yada rehber eşliğinde gezememiştik. Bitmesiyle birlikte tekrar Çanakkale’ye geldik ve bu kez rehber eşliğinde gezmeye karar verdik. Daha öncekinde hiç bir şey anlamamıştık. Tabela okumaya çalışmaktan tarih dersinde kitap okumaya döndü. Rehber ile gezmek çok daha iyiydi. Rehberimiz Yurtsev beydi. Bilgili, kültürlü, kibar ve sıcak kanlı bir insan. Ailemizde her yaştan insanlar vardı ve hepimiz anlattıklarını anlayabildik. Çanakkale tarihini bize adeta yaşattı. Anlatımı çok düzgündü. Bizim gibi yanılıp rehbersiz gezmeyin ve Yurtsev bey ile gezmenizi tavsiye ediyorum.

 6. Seda dedi ki:

  Süper bir turdu. Şehitlikler kalabalık değildi. Hava da mükemmeldi. Her şeyin ötesinde rehberimiz Yurtsev bey savaşı yaşamamızı ve olanları hayal edebilmemizi sağladı. Kendiyle tur yapmak ayrıcalık. Özellikle bizim gibi meraklı olan ve sürekli soru soranlara tavsiye ediyorum 🙂 Konulara çok hakim ve anlatışı kusursuz. Mutlaka onunla gezmelisiniz. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

 7. Volkan dedi ki:

  Kalabalık guruba katılmak yerine özel rehber almak en iyisi. Çevredeki koşuşturmacayı görünce nedenini anlıyorsunuz. Alacağınız rehber de çok önemli. Seçme şansınız varsa kesinlikle Yurtsev beyi tercih edin. Üst seviye bir rehber. İlgisi alakası, kibarlığı, konuşması, olayları anlatış tarzı çok iyi. Biz ailecek onunla gezdik çok memnunuz.

 8. Metin dedi ki:

  Gezimiz kesinlikle olağanüstüydü. Çanakkale’ye gelmeyi ilk planladığımızda ve kalacak yer aramaya başladığımızda epey tedirgin olduk. Kalacak yer bulmak bile imkansız gibiydi. Sonrasında bir arkadaşımız vasıtasıyla Yurtsev beye ulaştık. Kendisi sağolsun verdiği tavsiyelerle tatilimizin zehir olmasını engelledi. Her şeyimizi ayarladık ve Çanakkale’ye geldik. Tüm gün süren bir tur yaptık. Ben hayatımda bu kadar güzel ve anlamlı tur yapmadım. Yurtsev bey bize savaşı yaşattı. Uzun yıllardır işini yaptığı belliydi. Güler yüzlü ve misafirperverdi. Gezilmedik yer kalmadı. Kendisiyle tanıştığımız için çok şanslıyız. Allah razı olsun.

 9. Ceyda dedi ki:

  Eşimle beraber tur yapmayı planladık ve 5 saatlik bir hızlı tur yaptık. Yurtsev bey kısa zamanda bizi çok fazla detaya boğmadan görebileceğimiz kadar fazla nokta görmemizi sağladı. Daha iyisinin olmasına ihtimal vermiyorum. Kendi başımıza gitmiş olsaydık bu karmaşanın içerisinden çıkamazmışız. Tavsiye ediyorum.

 10. Basak Karabeyoglu dedi ki:

  Merhabalar;
  3 aile olarak toplamda çocuklarla beraber 10 kişi olarak – 6 yetişkin 4 çocuk (10,10,11,6 yaş) özel şehitlik ve troya turu yapmak istiyoruz.Eceabat otel çıkışlı olarak bu şekilde bir servisiniz var mı?
  Teşekkürler

 11. Ersin Aras dedi ki:

  İyi günler,
  Kanada’dan gelecek arkadaşlarımızla (2 kişi, eş) ben ve eşim toplam 4 kişi 2 tam gün Çanakkaleyi (Truva, şehitler abideler, savaş alanları vb.) gezmeyi plamlıyoruz. Bilgili ve deneyimli, ıyi İngilizce bilen bir rehber eşliğinde bunun daha verimli olacağı düşüncesindeyim.
  Rehber hakkında bilgi ve şartları bildirirseniz memnun olurum. Muhtemel tarih 22 ve 23 Kasım. Teşekkür ederim.

 12. Ekin Komurcu dedi ki:

  Merhabalar, Yeni Zelandali nisanlim ve ailesi dugunumuz icin Turkiye’ye gelecek ve gunu birlik Istanbul’dan Gelibolu’na gelip sehitliklerimizi gezmek istiyorlar. 25 Eylul’de 7-8 kisilik yabanci gruba 1 gunluk ingilizce rehberlik hizmeti organize etmek istiyorum. Yardimci olabilir misiniz? Tesekkurler

 13. Zeynep dedi ki:

  Tam olarak anlamak ve fazla kalabalıkla kafanızı doldurmadan yaşarcasına gezmek istiyorsanız paraya kıyıp Yurtsev bey ile gezin. Adı da bu işe yakışıyor kendi de yakışıyor hakkını da veriyor.

 14. Mehmet Ersin Tan dedi ki:

  Bizler 60 yaş üstü motorsiklet gezginleriyiz. 20 Eylül 1 günlük rehber hizmeti almak isteriz. Rehber arkadaşın vasıtası olursa ne mutlu, yoksa birimizin arkasına oturması gerek. Kısaca bir günde gezebileceklerimuz, nerede kalmamızı tavsiye edersiniz ve ücret olarak bilgilendirirseniz sevinirim.
  İyi günler dilerim.

 15. zekai şahin dedi ki:

  14.06.2017 tarihinde rehber hizmeti almak istiyorum.yardımcı olabılırmısınız

 16. Mahmut turan dedi ki:

  20 mayıs 2017 gurup olarak geleceğiz rehberlik hizmeti almak istiyoruz ücret bildirirmisiniz

 17. Naz dedi ki:

  Grubum için rehberlik hizmeti almak istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 18. Cansu dedi ki:

  Selam. Biz iki araç Çanakkale ye gelerek sizden rehberlik hizmeti altık. 2 araç gelmiştik ve Erdem bey bizim araçtaydı. Eşi hanımefendi de diğer araçtaydı. Erdem bey mükemmel bir rehber. Tane tane anlatıyor ve anlattıkları çok iyi anlaşılıyor. Çay molası esnasında eşi hanımefendi ile de ayak üstü sohbet ettik. Kusura bakmasın adını hatırlamıyorum ama oda çok cici çok hanımefendi bir insandı.

 19. Halin Uncu dedi ki:

  Bizler Urfa’dan gelerek Şehitlerimizi ve savaştıkları bu kutsal coğrafyayı gezme şansı bulduk. Rehberlik hizmeti almak için araştırırken sitenize rastladım ve arkadaşlarıma önerdim. Sizde bize Barış beyi tavsiye ettiniz. Rehberimiz Barış bey çok saygılı ve sevecen bir insan. Tarihi konularda çok bilgili. Eğitim düzeyinin yüksek olduğu her halinden belli. Herşeyden önemlisi bize hikayeler anlatarak zamanı doldurmak yerine tarihimizi öğretti. Kendisini şahsen tebrik ettim ve misafir etmek istediğimi söyledim. Size de kendisini tavsiye ettiğiniz için referans olmak istedim. Saygılarımı sunuyor teşekkür ediyorum.

 20. Sude dedi ki:

  Selamlar. Çanakkale şehitliklerini okul gezilerimizi de dahil edersek 3. kez gezdim. Daha önce de otobüsümüzde rehber arkadaşlarımız olmuştu. Rehberlik hizmetini aldığımız arkadaşların isimlerini vermek istemiyorum doğru da olmaz. Ama sizin sayenizde tanıştığımız Muhammet bey bize rehber eşliğinde gezmenin farkını yaşattı. Bölgeye hakimiyetine tarih bilgisine hayran kaldık. Saygılarımla…

 21. Murat dedi ki:

  Merhaba. Sizlere sonsuz teşekkür ederiz. Grubum adına özellikle belirtmek isterim ki Barış bey bize savaş anını yaşattı. Onun sayesinde tarihimize tanıklık ettik. Size ulaşıp rehberlik hizmeti almak bizim için büyük bir şans olmuş. Öncelikle Barış beye sonra tüm ekibinize teşekkür ederim.