İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul’dan hareketli çıkışlı 2 Gün 1 Gece Konaklamalı ve Günübirlik Çanakkale şehitlik turu. Tüm yıl her gün kesin kalkış garantili olarak turumuz hareket etmektedir. 

İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programımız Çanakkale merkezli seyahat acentamız tarafından tur esnasında yerel deneyimli rehberler kullanılarak sizlere sunulmaktadır. Günübirlik ve konaklamalı turlarımızı; uçak ve karayolu ulaşım seçenekleri ve otel tercihlerinize göre organize edebilmekteyiz.

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini gezmek isteyen siz değerli misafirlerimizin dikkatine; yapmakta olduğumuz program orjinal savaş kronolojisidir. Tüm cephe hattı ve şehitliklerini bu program ile görebiliyorsunuz. 

Standart program 1. gün sabah geliş, 2. gün şehitlik turu ve akşam saatlerinde dönüş şeklindedir. Lütfen diğer programları birbirleriyle karıştırmayınız.

*STANDART PROGRAM BAŞLANGIÇ*

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

Buluşma Noktaları:

2 Gün 1 Gece Konaklamalı İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu buluşma ve hareket noktalarımızdır.

ANADOLU YAKASI: 

HAREM: 08:15 – 09:45 – 11:15

AVRUPA YAKASI:

ESENLER – BEYLİKDÜZÜ: 09:00 – 10:00 – 11:00

NOT: DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ İLK GÜN SERBEST ZAMAN OLDUĞU İÇİN ERKEN SEFERLERLE GELMENİZ SİZE DAHA FAZLA ŞEHRİ GEZME SÜRESİ KAZANDIRACAKTIR.

Tur Zamanlaması:
5 Saat İstanbul’dan Çanakkale yolculuğu
9 Saat Çanakkale Şehitlik Turu (2.Gün)
5 Saat Çanakkale’den İstanbul yolculuğu

Tur Uygunluğu:
Çanakkale şehitlik turu programı her yaş grubu için uygundur.

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Çanakkale Şehitlik Turu

Satın alacağınız 2 Gün 1 Gece konaklamalı tur programı 2 ayrı gündüze yayılmış bir programdır.

 1. Gün; İstanbul’dan Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Şehir merkezinde serbest zaman ve otelimizde geceliyoruz.
 2. Gün; Çanakkale şehitlik turu yapıyor ve İstanbul‘a geri dönüyoruz.

Tur Ücretleri

KİŞİ BAŞI ÜCRET: 425 TL

Tur Ücretine Dahil Hizmetler:0/06 Yaş: Ücretsiz olup herhangi bir hizmet verilmez. Seyahat sigortası ücreti, otelde ek yatak ücreti, yemek veya diğer hizmetler talep edilirse aileler talep esnasında yada önceden ödeyebilirler.

 • İstanbul – Çanakkale – İstanbul ulaşım ve tur esnasında transferler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçişleri
 • 2. Gün Otelde Kahvaltı
 • Şehitlik Turu Esnasında Müze Girişleri
 • Konaklama Tercihine Göre 1 Gece DBL/Kişi Başı Konaklama
 • Şehitlik Turu Esnasında Öğle Yemeği

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Şehir içi turu esnasında müze girişleri
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Ücretsiz çocuklar için harcamalar

*STANDART PROGRAM BİTİŞ*

İstanbul Çıkışlı Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

Günübirlik programımıza katılabilmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. İlk seçenek bizim de sizlere tavsiye edeceğimiz tarifeli otobüs seferleri ile İstanbul’dan Çanakkale’ye ulaşım sağlamanız ve burada Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu programımıza katılmanızdır.

İkinci seçenek ise zamanınız kısıtlı ve otobüsle yolculuk yapmak istemiyorsanız konaklamalı programın sadece ilk gününden yararlanabilirsiniz. Aynı gün geliş gidiş olacak şekilde, Çanakkale Şehitlik Turu programının öğle yemeğinden sonraki kısmını gezip görebilirsiniz.

İstanbul’dan günübirlik gelişlerde tavsiye edilen tarifeli otobüs seferleri;

Anadolu Yakası: 23.30 – 01.00 saatleri arasındaki seferleri tercih ederseniz yaklaşık 8 saatlik yolculuk sonrası Çanakkale’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avrupa Yakası: 01.00 – 02.30 saatleri arasındaki seferleri tercih ederseniz yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Çanakkale’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dönüş: İstanbul’a ulaşım için kendi tercihinize ve yukarıdaki seyahat sürelerine göre 19.00 ve sonrası Çanakkale Merkez hareketli, 18.00 ve sonrası Eceabat iskele hareketli seferleri seçebilirsiniz.

Firmalar: Truva Turizm, Metro, Kamil Koç, Pamukkale Seyahat, İstanbul Seyahat firmaları düzenli olarak İstanbul – Çanakkale tarifeli otobüs seferi yapmaktadırlar.

Uçakla İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu

UÇAKLI PROGRAM GEÇİCİ SÜREYLE ASKIDADIR.

Karayolu yerine İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programımıza uçak ulaşımı ile katılmak da mümkündür. İstanbul – Çanakkale seferlerini yapan uçaklar İstanbul’dan gece geliş yapıp, Çanakkale’den sabah erken saatlerde dönüş yapmaktadır. Bu nedenle de en az 2 gece konaklama yapmanız gerekmektedir. Aşağıda bir uçuş örneğini sizlerle paylaşmaktayız.

Kalkış: 09 Ara 2016 Cum, 23:00 – İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)
Varış: 09 Ara 2016 Cum, 23:50 – Çanakkale (Çanakkale Havalimanı)

Kalkış: 11 Ara 2016 Paz, 06:20 – Çanakkale (Çanakkale Havalimanı)
Varış: 11 Ara 2016 Paz, 07:10 – İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)

 1. GÜN: İstanbul’dan Çanakkale ulaşım ( gece varış )
 2. GÜN: Çanakkale Şehitlik Turu
 3. GÜN: İstanbul’a dönüş

olacak şekilde İstanbul çıkışlı şehitlik turu programımıza katılabilirsiniz.

İlk gün sizleri havaalanından alarak otelinize transfer ediyoruz. İkinci gün tam gün şehitlik turu yapıp tekrar otelimizde geceliyoruz. Üçüncü gün sabahı ise erken saatlerde havaalanına transfer ediyor ve uçakla sizleri uğurluyoruz.

Kişi Başı Ücret:

Dahil Hizmetler:

 • Havaalanı Transferleri
 • Full Paket Çanakkale Şehitlik Turu
 • 2 Gece 3* otelde kahvaltı dahil konaklama

NOT: Uçak bilet ücretleri tura dahil değildir.

İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu Detayları

2 Günlük turumuzun ilk günü şehir içi ikinci günü ise Çanakkale şehitlik turu yapılmaktadır. İlgili program detayları aşağıdaki gibidir. Ekstra olarak konaklama sayınızı arttırıp aşağıdaki turları satın alabilirsiniz.

EKSTRA TUR TUR SÜRESİ HİZMETLER 1 KİŞİ +1 KİŞİ
ŞEHİR TURU 2 Saat Rehberlik ve Müze Girişleri 25 TL 15 TL
TRUVA TURU 4 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri 300 TL 25 TL
ASSOS TURU 8 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri, Öğle Yemeği 500 TL 30 TL
BOZCAADA TURU 8 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri, Öğle Yemeği, Feribot Geçişleri 750 TL 30 TL
GÖKÇEADA TURU 12 Saat Özel Rehber, Özel Araç (Otomobil), Müze Girişleri, Öğle Yemeği, Feribot Geçişleri 1000 TL 40 TL

NOT: Belirtilen ürcretler özel araç ve özel rehberle 1 kişi olacak şekilde hazırlanmıştır. 1 kişi sonrasında ise katılacak her yeni katılımcı için +1 kişi ücreti tabloda belirtilmiştir. Örneğin 1 kişi olarak Truva Turu satın alırsanız 300 TL ödersiniz. 2 kişi olarak satın alırsanız 300 TL + 25 TL toplam 325 TL ödemeniz gerekir.

Şehir İçi Turu 1. Gün (TAVSİYE PROGRAM)

Şehir merkezi turumuza Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orjinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet Meydanı’ndan Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz. Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası otelimize dönüyor ve geceliyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu 2. Gün

– Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz.

– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgah Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dahil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hemde Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperler iletünelleri inceliyoruz.

– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

– Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

– Aracımıza binerek tekrar Eceabat yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak içinBoğaz Manzaralı restoranımızda “Çorba, Köfte, Patates Kızartması, Pilav, Garnitür,Salata ve Ayranöğle yemeğimizialıyoruz. (Ücrete Dahildir)

– Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede,Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Gelibolu Yarımadası turumuz sonrası Eceabat’a hareket ediyoruz. Eceabat’ta vereceğimiz kısa bir mola sonrası İstanbul‘a hareket ediyoruz.

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

Yorumlar
 1. Yasin dedi ki:

  4 Ağustos 2023 tarihinde Çanakkale turuna katıldım Hasan hocama çok teşekkür ediyorum güler yüzlü samimiyetinden Allah razı olsun sevgi ve saygılarımı sunuyorum…

 2. Yasemin dedi ki:

  Merhaba tur için bilgiyi nasıl alabilirim?

 3. Belgin dedi ki:

  Size nasıl ulasabirim

 4. Filiz dedi ki:

  İlk defa gidecem çok merak ediyorum ?

 5. Kerim Hüseyinoglu dedi ki:

  Sealamünaleykum ben Almanyadan Kerim Hüseyinoglu
  2 Eylül 7 Eylül arası İstanbula geleceğim bir gece 2 gun Çanakkale Turu yapmak istiyorum bu tarihlerde turunuz varmı?
  Saygılarımla

 6. Keramettin Bolat dedi ki:

  Merhaba biz canakkale turuna katılmak istiyoruz ama tur rehberimiz Selahi bey olmasını özellikle istiyoruz.
  Kendisine nasıl ulaşabiliriz ??

 7. mehmet salman dedi ki:

  merhaba ben yurt disinda kaliyorum Istanbul cikisli konaklamali turunuzua istirak etmek istiyorum,ama ben ancak size tekirdagindan katilabilirim,temmuz 24 25 de tur varsa dahil olmak isterim ancak iletisim yada rezervasyonla ilgili bisey bulmamadim,mail adresime gerekli bilgileri gönderirseniz sevinirim saygilar,

 8. Veli dedi ki:

  Merhabalar. Çanakkale de güzel bir tatil geçirmemizi sağladığınız için teşekkür ederiz. Genel olarak bir değerlendirme yapmak istedim. Havaalanına indiğimizde görevli bizi bekliyordu. Güler yüzlü bir karşılama ile programımıza başladık. Grand Anzac hotelde kaldık. 3 yıldıza göre oldukça iyi bir otel. Akşam yemeğinde ana yemek seçeneği biraz daha bol olabilir. Ama temiz ve rahat bir oteldi. Şehrin merkezinde ve her yere yakındı. Şehitlik turunda Selahi hocam mükemmeldi. Kendisini anlatacak çok fazla kelime olduğu için mükemmeldi demek yeterli olur sanırım. Bize verilen tüm zamanlamalar kusursuz olarak yerine getirildi. Hiç bekletilmedik aksine her buluşmada görevli hazır bekliyordu. Bir çok yer gezdim. Ekibinizin işin hakkını verecek derecede profesyonel olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 9. Mehtap dedi ki:

  Merhabalar. Biz şehitlik turuna katılmadan sadece konaklama ve ulaşım hizmeti aldık. İstanbul’da otogara yada havaalanına ulaşım büyük bir dert. Çanakkale uçağı da Anadolu yakasından kalktığı için otobüs tercih etmek zorunda kaldık. İnternette biraz araştırırken programınıza ulaştık. Fiyat olarak ve alınma bırakma konusunda çok cazip geldi. Taksim de bir otelde kalıyorduk. Gelip bizi otelimizden aldılar. Çanakkale’ye ulaştık. Yolculuk esnasında ilgi ve alaka çok iyiydi. Dönüş yolu için de aynısını söyleyebilirim. Kaldığımız otel 3 yıldızlı temiz bir oteldi. Çanakkale iskelesine çok yakın şehrin merkezindeydi. Yürüyerek her yeri ziyaret etme şansımız oldu. Şehitlikleri daha önce gezdiğimiz için hazır İstanbul için gelmişken Çanakkale’ye de bir gidelim dedik. Otel fiyatımıza yakın bir maliyetle Çanakkale’ye gidip, otelde kalıp, gezip geri geldik. Firmanızla ilgili değil ama yine şehriniz için bir kaç tavsiyem var. Daha önce sadece tur için geldiğimizden dolayı pek sıkılmadık. Ama bu kez kış olmasından mı bilmiyorum ama çok sıkıcıydı. Neredeyse hiç etkinlik yok. Gündüz müze gezip akşam sahilde bir eğlence mekanında zaman geçirmekten başka alternatifiniz yok. Çanakkale çevresinde çok güzel yerler olduğunu biliyorum. Arkadaşlarımdan özellikle Bozcaada için çok şey duydum. Ama şehir merkeziniz turistik bir yer olmayı tam anlamıyla başaramamış gibi görünüyor. Tüm yardım ve hizmetleriniz için sizlere teşekkür ediyorum.

 10. Zeynep dedi ki:

  Merhaba. Firmanıza ben ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Bizler yaşlı insanlarız. Her yere gidip gelemiyoruz. Sağolsunlar bizleri İstanbul’dan evimize kadar gelip aldılar. Konuştuğumuz bey çok kibar biriydi ve bize tur bitene kadar hep yardımcı oldu. Eceabat iskelesine yakın bir otelde kaldık. Manzarası çok güzeldi. Otel kötü değildi en azından temizdi. Personeli güler yüzlü ve sıcak kanlıydı. Gece yarısı Çanakkale tarafına gidip eczaneden bize ilaç alıp getirdiler. Şehitlik turu ise beklediğimizden daha iyi geçti. Selahi bey iyi görünümlü, sıcak kanlı ve anlattığını yaşatabilen bir rehber. Tur dönüşü ise yine bizi aldıkları noktaya geri bıraktılar. Çok güzel bir gezi oldu ve sorunsuzdu.

 11. Sacide dedi ki:

  Başta organizasyonumuzu yapan Fatma hanım ve tur rehberliğimizi yapan Selahi beye ve sizlere selamlar. Biz sitenizden inceleyerek İstanbul çıkışlı şehitlik turunuza katıldık. Bizden sonra düşüneceklere tavsiyede bulunmak ve size teşekkür etmek için bu yorumu yazıyorum. İstanbul Çanakkale arasında yabancı turistlerle birlikte gidip geldik. Araçlar konforlu ve rahattı. En önemlisi kalabalık değildi. O kadar yol 50 kişi ile hep çekilmez bulmuşumdur. Çanakkale’ye ulaştıktan sonra kısa bir şehir içi turu yaptık. Rehberimiz Can bey genç ve iyi bir insandı. Kaldığımız Anzac oteli temiz ve personeli ilgiliydi. Ertesi gün şehitlik turu yaptık. Tur esnasındaki rehberimiz Selahi beye ayrıca teşekkür etmek gerekir. Alana çok hakim. Bilgili ve akıcı bir anlatımı var. Tur sonrası da sorunsuz bir şekilde yine turistlerle birlikte döndük. Hava da biraz güzel olsaydı çok daha iyi olacaktı. İstanbul tarafından kendisi gelecek herkese bu turu tavsiye ediyorum. Hem daha kolay hemde daha ucuz. Umarım tekrar görüşürüz.

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Sacide Hanım; öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve yorum yapma nezaketinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Kullandığımız araçlar turizm donanımlı ve tur hizmetlerinde kullanılmak üzere tasarlandığından diğer yolcu taşıma araçlarına göre daha konforludur. Anzac otelleri gurubu Çanakkale şehir merkezinde yer alan ve sizin de fark etmiş olduğunuz gibi gerek hizmet gerekse konum özelliği bakımından güzel otellerdir. Selahi bey hakkındaki sözlerinizden dolayı da sizlere ayrıca teşekkür ederiz. Sizlerin bu güzel yorumları yapmakta olduğumuz kültür hizmetinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için çok önemlidir. İstanbul Çanakkale arasında sürekli hale getirdiğimiz tur hizmeti ile Çanakkale şehitlik ziyaretlerinizi daha kolay hale getirmeye çalışıyoruz. Saygılarımızla,

 12. Mustafa Selim dedi ki:

  Selamlar. Biz Almanya Berlin’de yaşıyoruz. Kastamonu’da ailemizin yanına gideceğiz tatilimizde. Bu yıl tatilimiz Mart ayına denk geldi. Mart ayına denk gelmişken Çanakkale’ye gelerek törenlere katılmak istiyoruz. Çanakkale turu sonrası memlekete gideceğiz. Öncelikle sizden bazı konularda yardım rica ediyorum. Kiralayacağımız arabamız ile oraya gelip şehitlik turuna katılmak mı daha iyi olur yoksa aracı İstanbul’da bırakıp dönüşte kiralayıp oradan devam etmek mi bizim için daha iyi olur. Oraya gelip günübirlik olarak da katılabiliriz. Tören zamanı çok kalabalık olur mu? Bazı sitelerde törene giremeyenleri okudum. Çanakkale’ye kadar gelip törenleri izlemeden ve ziyaret edemeden dönmüşler. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey;
   Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
   Umarım tatiliniz dilediğiniz gibi geçer. Sorularınız ise;
   Araç kiralayarak gelip günübirlik turumuza katılmanız sizlere hem daha fazla maliyet getirecek hem de daha yorucu olacaktır. Tavsiyemiz dönüşte kiralamanızdır.
   Tören alanının kalabalık olduğu doğrudur. Ancak alan oldukça geniştir ve bir sorun teşkil etmemektedir. Aksine tüm şehitliklerimizi ziyaret etme imkanı bile bulabilmekteyiz.
   2015 yılında bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşıldı lakin bahsedilen sorunların temel nedeni sadece resmi tören yapılması ve ziyarete kapalı tutulmasıydı. Sadece geçen yıla özel bir durumdu. Tekrarlanma ihtimali bulunmamakla birlikte her yıl resmi törenlere bizler de katılabiliyoruz.
   Saygılarımızla;

 13. Zeynep Meriç dedi ki:

  Merhaba. Biz Pendik’te oturuyoruz. Programınız çok hoşuma gitti ve katılmak istiyoruz. Buradan servisiniz var mı? Yoksa nereye gelip oradan katılabiliriz? Çanakkale’de kalacağımız otel hangisi yada neredeki otelleri kullanıyorsunuz? Şehitlik turu rehberimiz sitede yorumlarda yer alan Selahi bey mi yoksa başka biri mi? Son olarak 2 yaşında bir kızımız var onun için ücret ödeyecekmiyiz? Teşekkürler

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Zeynep Hanım;
   Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
   Maalesef Anadolu yakasından servisimiz bulunmamaktadır. Ancak Marmaray kullanarak Sirkeci istasyonuna gelirseniz sizi oradan alabiliriz.
   Çanakkale şehir merkezi iskele civarı otellerde konaklama yapıyoruz.
   Şehitlik turumuzda tarih danışmanımız Selahi bey olmaktadır.
   0-6 yaş ücretsizdir. Otelde ek yatak yada benzeri taleplerden doğacak ücretleri siz karşılıyorsunuz. Ücretsiz olduğu için herhangi bir hizmet verilmemektedir.
   Saygılarımızla;

 14. Leyla dedi ki:

  Biz Avusturya da yasiyoruz. Ucak biletimizi alip Turkiye ye gittik. Havaalanindan bizi karsiladilar ve kattilar tura. Arabada yabanci insanlar vardi. Otobus rahatti ve cabuk vardik. Aynali pazari ve kaleyi gezdik. Aksami otelde yattik. Yattigimiz otel cok guzel eski tarih oteliydi. Sabah bizi alıp yine tura kattilar. Salahi bey cok iyi bir rehber. Heyecanli anlatiyor gozlerimiz doldu. Tur sonrasi yine bizi havaalanina goturduler. Herkese tesekkur ediyorum.

 15. Kerim dedi ki:

  Selamlar. Katıldığımız Çanakkale şehitlik turu çok iyi geçti ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her gün kalkışlı olması çok güzel. Bizim acil bir işimiz çıktı ve kaçırma derdimiz olmadı. Firma yetkilileri çok ilgililer. Saat gece 11 civarıydı aradığımda. Hiç uğraşmadan erteletebildim turu. Selahi Beye de ayrıca teşekkür ederim. Şehitlik turu esnasında bize o günleri adeta yaşattı.

 16. Ali Rıza dedi ki:

  Çanakkale’ye gitmeye karar verdiğimizde il düşündüğümüz günübirlik bir turdu. Çocuklarımız olması nedeniyle ilk zamanlar aramakta ısrar ettim. İzin günüm hafta içine denk geldiği için bulamadım. Otobüsle gidip tur yapıp tekrar dönmek zor ve yorucu olacağından konaklamalı tura katılmaya mecbur kaldık. İyi ki öyle olmuş. Maliyet açısından bile neredeyse aynı rakamlara denk geliyor. Aynı firmaya daha önce günübirlik tur sormuştum. Tekrar arayıp rezervasyon yaptırdım ve tura katıldık. Belirtilen noktadan alındık ve dönüşte yine istediğimiz noktaya bırakıldık. Transfer ekibi ayrı bir ekip ama onlarda güler yüzlü işini iyi yapan insanlar. Gidiş dönüş yolculuğumuz sorunsuz geçti. Anzak otelde kaldık. Şehrin tam merkezinde. Çocuğumuz 4 yaşında ve olmasına rağmen onunla her yere yürüyerek gidip gelebildik. Firma personeli çok ilgili. Dikkatimi en çok çeken ise hiç soru sormamış olmamızdı. Sanırım tecrübeden kaynaklı. Aklıma neyi sormak geldiyse sormadan cevaplarını aldım. Şehri çok iyi tanıttılar. Şehitlik turundaki rehber Selahi bey savaşın hem tarihi hem manevi yönünü anlatmakta ustalaşmış. O duyguyu size verebiliyor. Çanakkale güzel bir şehir. Şehrin en güzel yerinde deniz kenarında çay içiyorsunuz 1 TL ücret alıyorlar. Çanakkale’ye mutlaka gidip gezmelisiniz. Havası da çok temiz. İnsanları güler yüzlü. İstanbul’da ticaretle uğraştığım için sektöre yabancı sayılmam. Firma neden küçük bir firma bilmiyorum ama kesinlikle profesyonel. Her ürünün bir bedeli vardır. Aldıkları bedel inanın hizmetin çok altında kalır. Saygılarımı sunuyorum.

 17. Buse dedi ki:

  Merhaba. 2 gün 1 gecelik Çanakkale şehitlik turuna katıldık. Eşimle birlikte katıldığımız turda tüm hizmetlerden son derece memnun kaldık. İstanbul’a gidiş gelişimiz sorunsuzdu. Kaldığımız Anzak otel temiz ve merkezdeydi. Firma personeli güler yüzlü ve güven vericiydi. Asıl geliş sebebimiz olan şehitlik turunu 2. gün yaptık. Tur esnasında çok fazla nokta geziliyor olması biraz yorucu kıldı bizi. Ancak hizmet konusunda kesinlikle bir sorun yaşamadık. Selahi bey üst seviye bir rehber. Ne dediğini çok rahat anlıyorsunuz. Savaşı adeta yaşıyorsunuz. Kendi aracınız ile gelmek istemiyorsanız kesinlikle bu programı sizlere öneriyorum. Firma bu işin hakkını veriyor. Tüm firma çalışanlarına da teşekkür ediyorum.

 18. Murat dedi ki:

  Selamlar. İstanbul’dan 2 gün olarak Çanakkale şehitlik turuna katıldık. Buluşma noktasından transfer ekibi bizleri aldı ve hareket ettik. Arabaya bindiğimizde şaşırdık çünkü araba birleşmiş milletler gibiydi. Aslında önceden bize söylenmişti ama bu kadarını beklemiyorduk. Aracımızda 12 kişi felan vardı. Tek bir kez mola verdik ve yolculuğumuz rahat ve kısa sürdü. Çanakkale’de bizi Yurtsev bey karşıladı. Kalacağımız otele ulaşana kadar bize şehrin neresini ne şekilde gezebileceğimizi anlattı. Kervansaray otelde kaldık. Otel eski Osmanlı konağı ve internetten baktığımda fiyatı tur fiyatından pahalıydı. Mükemmel bir ortamdı. Sabah kahvaltısından sonra bizleri otelimizden aldılar. Şehitlik turu için hareket ettik. Tüm gün şehitlikleri gezdik. Şehitlik turundaki rehberimiz Selahi bey mükemmel bir rehber. Anlatımı büyüleyici. Sanırım bunda yaşının da payı var. Tur bitimi ise yine birleşmiş milletler edasındaki bir araç ile İstanbul’a geri döndük. Turumuz sorunsuz ve beklenti üzerinde geçti. Daha önce günübirlik katılmıştık bu kez en azından hiç yorulmadık. Bu firmayı ve turu kesinlikle tavsiye ediyorum.

 19. Hatice dedi ki:

  Londra da yaşayan teyzem ziyaretimize gelmişti. Çanakkale’ye de gitmek istedi. Kış günü tur bulamayacağımızı düşünürken internetten bu firmayı buldum. Her gün kesin kalkışlı yazıyordu. Aradım ve gerekli bilgileri alıp rezervasyon yaptırdım. Sabah erken saatlerde bizi evimize yakın bir noktadan aldılar. Arabada sadece 6 kişi vardı. Bu yolculuğa en çok sevinen teyzem oldu. Kendi yaşlarında yabancı bir bayan ile hem gelişte hem dönüşte sürekli sohbet edip arkadaşlık kurdular. Tesadüf eseri onlar da hem Truva hem Gelibolu turu için 2 günlük gelmişler ve Grand Anzak otelde de beraber kaldık. Yolculuğumuz çok rahat ve konforlu geçti. Lüks bir minibüs ile gidip geldik. Otel personeli güler yüzlü ve sevecendi. Otel çok bakımlı ve temizdi. Yemekleri de güzeldi. Bizi Yurtsev bey karşıladı. Çok sevecen ve kibar bir insan. Bize nereye nasıl ulaşabileceğimizi tarif etti. Teyzem bizi Aynalı çarşıya götürmesi için rica edince kırmayıp oraya kadar bizlere eşlik etti sağolsun. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra şehitlik turu için bizi otelimizden aldılar. Turda sadece teyzem ve ben vardık. Taksi ile bizi Selahi bey gezdirdi. Özel tur yapmış gibi olduk. Selahi bey süper bir insan ve mükemmel bir rehber. Tur sonunda da bizi yine aracımıza bıraktı. İstanbul’a dönüş yaptık. Çok güzel bir tur ve unutulmayacak bir anı oldu. Yurtsev ve Selahi beyler başta olmak üzere, kaptanımız Süleyman beye, rezervasyonumuz ile ilgilenen Hazal hanıma ve tanışmadığımız ama emeği bulunan herkese tek tek teşekkür ediyorum.

 20. Barış dedi ki:

  Selamlar. 2 günlük Çanakkale turumuz yabancı bir ülke turu kadar neşeli, maceralı, tarih kokulu ve anlamlı geçti. Gidiş gelişte minibüs yabancı turistlerle doluydu. Onlarla tanışıp konuşmak değişik bir macera bir o kadar da neşeli ve keyif vericiydi. Öğle saatinde otele giriş yapmamız gerekirken bir anda kendimi onlarla Truva turu satın almış buldum. Tur sonrası otelimize geldik. Kervansaray güzel bir otel. Mimarisi dekorasyonu ve hizmeti süper. Ertesi gün şehitlik turuna katıldık ve akşamında İstanbul’a geri döndük. Kız arkadaşım biraz yorgun düştü ama süper bir geziydi. Şehitlik turunda bize eşlik eden rehberimiz Selahi bey çok bilgili ve akıcı konuşan, yaşatan bir insan. Memnun kaldığımız için bu turu ve firmayı tavsiye ediyoruz.

 21. Hülya Eker dedi ki:

  Selamun aleyküm,
  ben almanyadan yaziyorum..
  nasipse 23.09.14 istanbula sefaköy semtine ucus yapacagiz…
  bu tarihe en yakin turunuz ne zamandir?
  bütün paket icerisinde, yani yatili, tur.. 2 kisilik sonuc olarak ne kadardir..?
  Bizleri bu semttenmi alacaksiniz, yoksa hareket hangi semttendir?

  saygilarimla

 22. Melek dedi ki:

  Merhabalar,

  Geçtiğimiz hafta sonu 14-15 Eylül 2013 tarihlerinde konaklamalı olarak Çanakkale Şehitlik Turuna katıldım ve tek kelimeyle unutulmaz bir anı oldu kardeşimle ikimiz için.

  Yurt dışına dönecek kardeşim için son anda organize etme fırsatı bulduğum bu gezinin sorunsuz olması için elimden geleni yaptım ancak siz mükemmel kıldınız.

  Emeği geçen tüm yetkili ve arkadaşlara (evimizin önünden alınıp transferlerimizi sağlayan arkadaşlar , Crowd Otel`deki güler yüzlü yetkililer , Ilıon Otel çalışanları ve Tur yetkilileri) bir kez daha teşekkür etmek isterim,

  En büyük teşekkürü ise Tur Rehberimiz Sn Selahi Hocam`a iletilmesini rica ederim, kendisi bizi adeta anlatımlarıyla tarihi topraklarda tarihe doğru yolculuk yaptırdı diyebilirim.

  Çevremde ilgilenecek herkesi gönül rahatlığı ile size yönlendireceğimden emin olabilir siniz.

  Sevgi ve Saygılarımla
  Melek