Balıkesir Çıkışlı Çanakkale Turu

Balıkesir Çıkışlı Çanakkale Turu

Balıkesir Çıkışlı kesin hareketli her gün günübirlik ve her hafta sonu konaklamalı Çanakkale Turu, Şehitlik, Assos, Truva ve Bozcaada kapsamlıdır.

Balıkesir  Çıkışlı Çanakkale Turu

Tur Adı: Çanakkale Turu
Tur Tarihi: Tüm Yıl Uygulanabilir
Başlangıç Noktası: Balıkesir  Merkez
Bitiş Noktası: Balıkesir  Merkez
Tur Süresi: 1 Gün / 2 Gün
Tahmini Km: 220
Tahmini Yolculuk Süresi: 3 Saat 15 Dakika
Tur Noktaları: Balıkesir – Çanakkale Şehir İçi – Çanakkale Şehitlikleri – Truva – Assos – Bozcaada

Balıkesir Buluşma Noktaları

BALIKESİR OTOGAR, BALIKESİR TTM, BALIKESİR KUVAYİ MİLLİYE, BALIKESİR İVRİNDİ, HAVRAN, EDREMİT, AKÇAY, ALTINOLUK, KÜÇÜKKUYU

Saatler için lütfen bilgi alınız.

Balıkesir  Çıkışlı Çanakkale Turu

Aşağıdaki program günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu programı olup, konaklamalı programlar ileriki tarihlerde eklenecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Buluşma saatlerimizde rehberimiz ve grubumuzla bir araya gelip Balıkesir’den Çanakkale Şehitlik Turu programımız için hareket ediyoruz.

Yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Kilitbahir veya Çanakkale – Eceabat feribot hattını kullanarak Çanakkale Boğazı‘ndan karşıya Gelibolu Yarımadası‘na geçiş yapıyoruz.

Kısa süreli bu deniz yolculuğumuzda Kıtalar arası bir geçiş yaparken; bölgedeki objeler ve noktalar hakkında rehberimizden bilgiler alıyor ve Çanakkale Boğazı‘nı hep birlikte inceliyoruz.

Çanakkale Şehitlik turu programımızın asıl gezi güzergahına feribottan iner inmez Dur Yolcu objesi ile dikkatleri çeken Kilitbahir Köyü ile başlıyoruz. Çanakkale Boğazı’nın bu en dar noktasına Fatih Sultan Mehmet Han tarafından karşılıklı olarak yaptırılan Kilitbahir ve Kale-i Sultaniye kalelerini inceliyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Balıkesir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

Bir sonraki durağımız Namazgah Tabyası‘nda Çanakkale Boğazı Savunması ve Tabyalar hakkında rehberimizden bilgiler alırken, aynı zamanda karşılıklı yapılan Rumeli Aziziye ve Anadolu Hamidiye Tabyaları, bu tabyaların savaştaki rolleri hakkında bilgiler alıp incelemeler yapıyoruz.

Gelibolu Şehitlik Turu 2021

Ağaçlar arasında gizlenmiş ve tabya kamuflajı konusunda en güzel örnek olan Rumeli Hamidiye Tabyası önünden ilerleyerek 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı ve Deniz Zaferi tarihinde önemli bir yere sahip olan Rumeli Mecidiye Tabyası’na ulaşıyoruz. Burada rehberimizle birlikte Koca Seyit‘in kahramanlık öyküsünü dinleyip Seyit Onbaşı Anıtı‘nı gördükten, tabyada incelemeler yaptıktan ve Rumeli Mecidiye Şehitliği‘nde Şehitlerimizi andıktan sonra Balıkesir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Aracımızla Çanakkale Boğazı sahil şeridinden ilerlerken rehberimizden Çanakkale Deniz Savaşı detaylarını dinliyor, Nusret Mayın Gemisi‘nin kahramanlığına tanıklık ederek Havuzlar Şehitliği‘ne ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşı‘nın önemli destek noktası ve sağlık merkezlerinden biri olan Soğanlıdere bölgesine MesudiyeYıldız ve Baykuş Tabyaları hattından varışımız sonrası Soğanlıdere Şehitliği ve Hava Şehitliği hakkında bilgiler alıyoruz.

Behramlı Köyü‘nü arkamızda bırakarak Güney Cephesi hattının hemen gerisine kurulan Şahindere Sargı Yeri bölgenin önemli bir sağlık merkezidir. Bölgedeki Şahindere Şehitliği’ni Gerçek Şehitlik ve Sembolik Şehitlik kısımlarını ayrı ayrı gezerek rehberimizden savaştaki sağlık sistemleri hakkında bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu 2021

Savaş zamanının hastanesi sayılan Şahindere‘den ayrılıp Alçıtepe Köyü girişine kurulan Alçıtepe Tıp Müzesi‘ne ilerliyoruz. Çanakkale Savaşı esnasında var olan sargı yerleri göz önüne alınarak canlandırmalar ve bal mumu heykellerle bire bir hazırlanmış müzeyi geziyor ve incelemelerde bulunuyoruz.

Gelibolu Turu 2021

Balıkesir Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Çanakkale Şehitler Abidesi yönünde ilerleyerek devam ederken, Kerevizdere Muharebelerinin gerçekleştiği KerevizdereCesetler SırtıHisarlık Tepe hattında metre kareye 6.000 merminin düştüğü bu coğrafyada yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Şehitlik Turu 2021

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve bölgeyi rehberimizle gezmeye başlıyoruz. En geniş gezi alanımız burası olacaktır. Bu bölgede Şehitler AnıtıMeçhul Asker AnıtıYaralı Asker AnıtıMustafa Kemal Çanakkale’de Anıtı gibi anıtları; Çanakkale şehitlerimizin isimlerinin yazdığı kabirleri; Atatürk’ün Avustralyalı Annelere Yazdığı MektupÇanakkale Savaşı Rölyefi gibi eserleri rehberimizle birlikte gezerken, diğer yandan da çevredeki savaş alanları ve muharebeler hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turları 2021

Ölüm Koyu anlamına gelen Morto Koyu içerisinden ilerleyerek Seddülbahir Cephesi hattına devam ediyoruz. Fransız birliklerinin savaş sonuna kadar beklediği bu bölgede Fransız Mezarlığı hakkında bilgiler alıp Kanlı Dere öyküsünü dinleyerek Seddülbahir‘e ulaşıyoruz. Seddülbahir’e varışımız sonrası ilk önce Çanakkale Savaşı Eserleri Müzesi‘ni geziyoruz.

Günübirlik Çanakkale 2021

Çanakkale Boğazı girişi olan ve Gelibolu Yarımadası‘nın en uç noktası olan İlyas Burnu‘na varıyoruz. En uca yapılan Cape Helles İngiliz Anıtı hakkında bilgiler alıp geziyor ve Yahya Çavuş Şehitliği‘ne varıyoruz. Ertuğrul Koyu ve Ertuğrul Tabyası‘nı rehberimizle incelerken aynı zamanda çıkarma harekatları ve Çanakkale Boğazı coğrafyası hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Şehitlik ziyaretimiz sonrası Çanakkale Şehitlik Turu programımızın mola noktasına doğru hareket edeceğiz.

Çanakkale Tur 2021

Mola noktamız olan Alçıtepe Köyü‘ne varışımız sonrası öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiş yapıyoruz. Geçiş yolumuzda bulunan LancashirePink FarmRedoubt ve Twelve Tree Corps gibi yabancı anıt ve mezarlıkları da görüp hakkında bilgi alacağız. Öğle yemeğimizi grubumuzla birlikte alıyor ve molamız sonrası şehitlik gezimize devam ediyoruz.

Çanakkale Turu 2021

Nuri Yamut AnıtıSok Ok Anıtı ve Zığındere Şehitliği‘nin bulunduğu bölge içerisinden ilerleyerek kaldığımız yerden gezimize devam edeceğiz ve sonrasında Kuzey Cephesi‘ne hareket edeceğiz. Kuzey Cephesi‘nde öncelikli durağımız çıkarma harekatının yapıldığı noktalar olacak.

Kuzey Cephesi hattına Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin varlığından ötürü ANZAC Sector adını alan bölge ile başlıyoruz. Anzak birliklerinin ilk çıkarmayı yaptıkları ANZAC Koyu ve savaş sonrasına kadar kalıp, törenlerini de yaptıkları ANZAC Tören Alanı ile başlayarak bölgede bulunan Arıburun Mezarlığı, Beach Mezarlığı, Shrapnel Valley Mezarlığı, Shell Green Mezarlığı gibi yabancı noktalarla beraber bölgedeki muharebeler ve Abrurrahman Bayırı, Şahin Sırtı gibi önemli taarruz noktaları hakkında da rehberimizden detaylı bilgiler alarak şehitlik turumuzda ilerlemeye devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşı Turu 2021

Kabatepe – Conkbayırı hattında iki tarafın siper hatları baz alınarak aralarından geçecek şekilde yapılmış cephe yolundan ilerleyişimize başlıyoruz. Öncelikli durağımız Tankut Öktem tarafından bir kahramanlık hikayesinden esinlenerek yapılmış Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı olacak. Buradaki ziyaretimiz sonrası rehberimizden dere içlerine yapılmış Çataldere Şehitliği ve Karayörükdere Şehitliği hakkında bilgiler alıyoruz.

Kuzey bölgesinin en kanlı muharebelerinin yapıldığı Kanlı Sırt – Kırmızı Sırt hattına varıyoruz. Kanlı Sırt üzerine yapılmış Lone Pine Avustralya Anıtı‘nı ziyaret edip, Kırmızı Sırt üzerindeki orijinal siperler ve lağım tünellerini inceledikten sonra Çanakkale şehitlik turumuzun sonraki durağı için hareket ediyoruz.

Çanakkale Gezisi 2021

Yolumuz üzerinde bulunan Johnston’s Jolly Mezarlığı, Courtney’s And Steele’s Post Mezarlığı ve Queen Post Mezarlığı hakkında rehberimizden bilgiler alarak 57. Alay Şehitliği‘ne ulaşıyoruz. Dere içerisindeki Kesikdere Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz. 57. Piyade Alayı anısına yapılan sembolik şehitlik ve anıtı ziyaret edip bölge ve savaş hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Arıburnu Yarları, Cesaret Sırtı, Walker’s Ridge Mezarlığı, The Nek Mezarlığı, Mehmet Çavuş Anıtı, Baby 700 Mezarlığı gibi çok sayıda noktanın bulunduğu alan içerisinden bilgiler alarak ilerliyor ve Kılıçbayırı üzerinden Nuri Yamut Anıtı‘na ulaşıyoruz. Anıt ziyaretimiz sonrası 261 Rakımlı Tepe‘ye varıyor ve Mehmetçik Parkı ile bölge incelemelerimize başlıyoruz.

Şehitlik Gezisi 2021

261 Rakımlı Tepe Mehmetçik Parkı Kitabeleri bizleri karşılıyor. Buradan bölgeye yapılmış siperler içerisinden ilerleyerek Conkbayırı‘na tırmanışa geçiyoruz. Conkbayırı hem savaş için hem de Çanakkale şehitlik turu programımız için en önemli noktalardan biridir. Conkbayırı üzerinde yer alan Atatürk AnıtıNazif Çakmak Şehitliği ve Yeni Zelanda Anıtı‘nı gezdikten sonra Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yeri görüp Atatürk’ün Gözetleme Yeri‘ne geçiş yapıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Çanakkale Savaşı esnasında Anafartalar bölgesini gözetlediği bu noktada rehberimiz ile bölge coğrafyasını ve tarihini incelemeye başlıyoruz. Anafartalar Muharebelerinin yaşandığı Lala Baba Tepesi, Yufusçuk Tepe, Suvla Koyu, Büyük Kemikli Burnu, Küçük Kemikli Burnu, Kireç Tepe ve Mestan Tepe hattı ve burada bulunan Türk ve yabancı anıt ve mezarlıkları hakkında rehberimizden detaylı bilgiler alıyor Conkbayırı Mezarlığı yönünden güzergahımıza devam ediyoruz.

Çanakkale Savaşları Turu 2021

Kocadere Köyü ve Kocadere Hastane Şehitliği yönünde ilerlememize devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Topçu Sırtları, Adana Bayırı ve Kemal Yeri hakkında rehberimizden bilgiler alarak Çanakkale şehitlik turu programımızın son hattına ilerliyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk ve komutası altındaki 19. Tümen‘in savaşı beklediği ve muharebeler başlayana kadar konuşlandırıldığı Bigalı Köyü‘ne ulaşıyoruz. Atatürk‘ün karargah olarak kullandığı ve sonrasında restore edilerek müzeye dönüştürülen Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret ediyor ve dönüş yolumuza geçiyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızın dönüş yolculuğunda öncelikle Bigalı Kalesi, Kilye Koyu, Eceabat Tarihe Saygı Parkı, Çamburnu Tabyası ve Kalesi, Balkan Savaşı Anıtı ve Yüzbaşı Anıtı hakkında rehberimizden bilgiler alarak sahil şeridini kullanarak Kilitbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi Minyatür Parkı ve Müzesi‘ni rehberimiz eşliğinde gezerek bölge hakkında bilgiler alıyor ve şehitliklerimizi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası feribota binerek Çanakkale’ye geri dönüyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızı sonlandırıyoruz.

Balıkesir Hareketli Çanakkale Turu

Şehitlik Turumuz sonrasında Balıkesir’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Balıkesir’e varacağız.

Çanakkale Turu Fiyatı

Kişi Başı Ücret: 
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Rehberlik Hizmeti
Şehitlik Turu Esnasında Öğle Yemeği 
Şehitlik Turu Esnasında Müze Girişleri
Feribot Geçişleri
Turistik Araçlarla Ulaşım 
Balıkesir Çıkışlı Çanakkale Turu hakkındaki tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Yorumlar
 1. Abdurrahman dedi ki:

  Balıkesir çıkışlı denk gelemedik ama Çanakkale ye gidip oradan katıldık çok da memnun kaldık. Firmayı kesinlikle tavsiye ederim. Rehberleri çok iyi. Yerel firma olmanın tüm imkanlarına sahipler.

 2. Elif dedi ki:

  Günübirlik Balıkesir çıkışlı Çanakkale turu ne kadar acaba kişi başı?

 3. Eslem dedi ki:

  Merhabalar ben bu hafta sonu için Çanakkale Şehitlik turunuza katılmak istiyorum bu konu hakkında bilgi alabilir miyim? Ücret vesaire

 4. Mesut dedi ki:

  Güre katılımlı günü birlik Çanakkale Şehitlik turu detayları ve fiyatı hakkında bilgi verir misiniz.
  Selamlar

 5. Tuğçe dedi ki:

  Bu turun fiyatını öğrenebilir miyim?

 6. İbrahim dedi ki:

  Günü birlik çanakkale turları kişi başı ücreti Altınoluk katılımı için ne kadar.