Gelibolu Yarımadası Dinlenme Noktaları

Gelibolu Yarımadası Dinlenme Noktaları

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Çanakkale Şehitlikleri içerisinde yer alan, ziyaretçilerin mola verebilecekleri ve dinlenebilecekleri noktalar.

Dinlenme Noktaları

Dinlenme tesisine sahip noktalar aşağıda yer almaktadır.

Kabatepe Tesisleri

Milli Park ziyaretçileri ve mahalli halkın, piknik, plaj ve kamp ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kabatepe feribot limanı bitişiğinde 22 hektarlık alanda tesis olunan, 5000 kişi/gün kapasiteli alanda giriş-kontrol, kamp kayıt ve danışma, satış büfesi,market, kır gazinosu, çay bahçesi, işçi pavyonu, 2 adet wc, 2 adet sıhhi tesis kompleksi, duş, soyunma kabini, çeşme, otopark gibi tesis ve düzenlemeler bulunmaktadır.

Jandarma Dinlenme Tesisleri

25 Nisan 2005 tarihinde açılan tesiste iki adet gıda büfesi, sekiz adet hediyelik eşya büfesi, tuvalet ve danışma bürosu yer almaktadır.

Morto Koyu Dinlenme Tesisleri

23.12.2003 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren Uzun Devreli Gelişim Planı doğrultusunda planda yapımı tasarlanan 9 adet dinlenme noktasından ikincisidir. Bu tesis, çelik konstrüksiyon üzerine ahşap malzeme kullanılarak yapılan üç seviyeli platform şeklindedir. Platformların üzerinde, 1 adet gıda büfesi ve 2 adet hediyelik eşya satış tezgahının konulacağı yer bulunmaktadır. 2006 yılında hizmete açılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.