Ramazan Bayramı Çanakkale Turu 2015

Ramazan Bayramı Çanakkale Turu 2015

Ramazan Bayramı Çanakkale Turu 2015; 3 Gün 17-19 Temmuz Ramazan Bayramı özel, Şehir içi, Truva, Assos, Bozcaada, Çanakkale Şehitlik Turu programlarımız.

Ramazan Bayramı Çanakkale Turu 2015

Tur programımız Çanakkale Şehir Merkezi, Truva Ören Yeri, Assos Antik Kenti, Bozcaada ve Çanakkale Savaş alanlarını ve şehitliklerini kapsamaktadır. Program Çanakkale katılımlı olup konaklama bulunmamaktadır.

1. GÜN: Şehir Merkezi – Truva Ören Yeri

Ramazan Bayramı Çanakkale Turumuza sabah saat 09.00‘da buluşarak başlıyoruz. Buluşma noktamız iskelede yer alan Vitalis Kültür Kafe‘dir. Şehir merkezinde konaklayan misafirlerimiz konaklama tesislerinden 08.45 – 09.15 saat aralığında bulundukları noktalardan alınacaklardır.

Şehir Merkezi Turu

Şehir merkezi turumuza Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orjinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet meydanından Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz. Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası Truva Ören Yeri‘ne hareket edeceğiz.

* Şehir merkezi turumuz tamamen yürüyüş ile gerçekleştirilecek olup, en uzak iki nokta arasındaki yürüyüş mesafesi 10 dk civarıdır.

Truva Turu

Şehir merkezi turumuzu tamamladıktan sonra Truva Ören Yeri‘ne hareket ediyoruz. Truva Antik Kenti kazıların yapıldığı alanı gezeceğiz. Burada sırasıyla;

– Truva’nın Düşü ve Gerçeği
– Truva Atı, Kazı Evi ve Hisarlık Tepesi
– Efsanevi Surlar ( Doğu Kule ve Kale girişi )
– Athena Tapınak yeri – Kuzeydoğu Kulesi ve Sarnıç
– Truva II Surları ve Megaron Ev kalıntıları
– Schliemann Yarması
– 9 dönemin / şehrin katmanları
– Rampalı Güney Kale girişi
– Priamos’un Hazinesinin bulunduğu yer
– “Batı kapısı”
-Truva VI binası
– Illios’un Kutsal Alanı
– Roma dönemi Hamam ve Odeon kalıntıları
– Destansı Truva’nın Güney Kale girişi

Truva Turumuzu tamamladıktan sonra şehir merkezine geri dönüyoruz. Ertesi sabah buluşmak üzere bugünlük gezimiz sona eriyor.

Günübirlik Truva Turu

Çanakkale Truva Turu

2. GÜN: Assos – Bozcaada Turu

Sabah 09.00‘da dün ile aynı noktalarda buluştuktan sonra hareket ediyor ve AssosBozcaada turları yapıyoruz. Öncelikle Assos Antik Kenti sonrasında ise Bozcaada Turu yapacağız.

Assos Antik Kenti Turu

 • Osmanlı sultanı 1. Murat Hüdavendigar tarafından 14.yy ‘da yaptırılmış Hüdavendigar Camii ve Köprüsü
 • MÖ 530’da, Akropol’ün 236 rakımlı ve en yüksek yerinde inşa edilen Athena Tapınağı

Bozcaada  Turu

Bozcaada’ya Geyikli İskelesi’nden feribot ile geçiş yapıyoruz. Yaklaşık olarak 45 dk sürecek keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Bozcaada’ya ulaşıyor ve turumuza başlıyoruz.

 • Bozcaada Kalesini Ziyaret
 • Tarihi Rum Evleri ve Sokaklarında Gezinti
 • Tarihi Rum Ortodoks Kilisesini Ziyaret
 • Alaybey Camii
 • Bozcaada’da Serbest Zaman ve Alışveriş.

Bozcaada Turumuzu tamamladıktan sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Çanakkale şehir merkezine varışımız sonrası ertesi gün buluşmak üzere günü sonlandırıyoruz.

Assos Turu

Assos Turu

3. GÜN: Çanakkale Şehitlik Turu

Sabah yine aynı saatlerde buluştuktan sonra Çanakkale şehitlik turu için feribot yolculuğu ile Gelibolu Yarımadası’na geçiş yapacağız. Varışımız sonrası Ramazan Bayramı Çanakkale Turu programımız Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri turumuz ile devam edecek. Şehitlik turumuz esnasında;

 • Çanakkale Deniz Muharebeleri; Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası ve Müzesi, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı
 • Güney Muharebe Alanları ve Şehitlikleri; Havuzlar Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Morto Koyu ve Kanlı Dere, Seddülbahir Köyü ve Ertuğrul Tabyaları, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, Seddülbahir Savaş Eserleri Galerisi, Alçıtepe Köyü ve Salim Mutlu Müzesi
 • Kuzey Muharebe Alanları ve Şehitlikleri; Anzak Koyu ve Tören Alanı, Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt, Orijinal Savaş Siper ve Tünelleri, 57. Alay Şehitliği, Arıburun Yarları, Son Şehit Talat Göktepe Anıtı, Mehmetçik Parkı ve 261 Rakımlı Tepe, Conkbayırı Anıtları, Atatürk’ün Saatinden vurulduğu ve gözetleme yaptığı yerler, Kemal Yeri, Bigalı Köyü ve Atatürk Evi Müzesi, Eceabat

Ziyaretlerini gerçekleştirdikten sonra feribot ile Çanakkale’ye geçiş yapıyor ve Ramazan Bayramı Çanakkale Turu programımızı sonlandıracağız.

Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu

Kişi Başı Ücret: 199 TL

Kontenjan Durumu :  Kişi Sayısı Sınırlaması Bulunmamaktadır…

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti
 • Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçişleri

Fiyata Dahil Olmayanlar Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.