18 Mart Feribot Seferleri

18 Mart Feribot Seferleri

18 Mart Çanakkale Feribot Seferleri; 18 Mart 2014 Çanakkale Zaferi Kutlama Törenleri nedeniyle feribot seferleri ile ilgili haber ve gelişmeleri bu yazımızdan takip edebilirsiniz.

18 Mart Feribot Seferleri

Tüm zamanı ele aldığımızda 18 Mart tarihinde özel bir durum olmadığında feribot seferleri normal seyrine devam etmektedir. Sefer iptallerinden ziyade genellikle ek seferler ile iki yaka arasındaki geçiş desteklenmektedir. Ancak bu yıl 99. Yılı kutlanacak olan Zafer Haftası normal zamanda törenlerin yapıldığı Çanakkale Şehir Stadyumu kapalı olduğu için Cumhuriyet Meydanı ve Feribot İskelesi yolunda yapılacak. O nedenle de yolların kapalı olması nedeniyle feribotlar araç alamayacaklar.

2014 Gestaş Feribot Seferleri Duyurusu

Feribot ulaşımını sağlayan firmanın yaptığı duyuru:

“Bu yıl, Çanakkale Deniz Zaferi törenlerinin Çanakkale İskele Meydanı’nda yapılacak olması nedeniyle Çanakkale İskelesi trafiğe kapatılacak. Bu sebeple Çanakkale-Eceabat hattında 07.00-18.00 saatleri arasında seferler ana iskeleden yapılamayacak. Yayalar için boğaz geçişi, koltuk barınağından Çanakkale-Kilitbahir arasında, araç geçişleri ise Kepez Beldesi’ndeki limandan Kepez-Eceabat arasında sağlanacak.”

Ulaşım Nasıl Sağlanacak ?

Öncelikle yolcu geçişinin sağlandığı Koltuk Barınağı iskelesi Çanakkale feribot iskelesinin hemen bir kaç metre yan tarafında yer almaktadır. Yönünüzü büyük iskeleye çevirdiğinizde solda kalan küçük iskeleyi rahatlıkla görebilirsiniz. Ulaşım sağlamak için deniz kenarındaki yolu yada saat kulesinin deniz tarafından uzanan yolu takip edebilirsiniz.

Araçlı geçişler için ise Kepez – Eceabat hattı kullanılacak. Kepez İzmir yönünden Çanakkale istikametine geldiğinizde şehrin girişinde yer alan beldedir. Çanakkale ile birleşik görünen belde merkezinden geçerek limana ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir yolunda ise direk limanı gösteren tabelalar ve ayrı bir yol bulunmaktadır.

Aynı şekilde Çardak – Lapseki – Gelibolu hattında herhangi bir problem yada aklama bulunmamaktadır. Hatta tören araçlarının çoğunlukla Kepez – Eceabat hattını kullanacağını düşünürsek Lapseki hattını kullanmanızı tavsiye ederiz.

18 Mart Çanakkale Feribot Seferleri hakkındaki tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bize ulaşın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.