Antalya Çıkışlı Çanakkale Turu

Antalya Çıkışlı Çanakkale Turu

Çanakkale Şehitlik Turu; kesin kalkışlı, ekonomik fiyatlarla, Antalya çıkışlı hareketli olarak hizmetinizde…

Antalya Çıkışlı Çanakkale Turu

Tur Adı: Çanakkale Turu
Tur Tarihi: Tüm Yıl Uygulanabilir
Başlangıç Noktası: Antalya  Merkez
Bitiş Noktası: Antalya  Merkez
Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece
Tahmini Km: 727
Tahmini Yolculuk Süresi: 2 Gün
Tur Noktaları: Çanakkale Şehir İçi – Çanakkale Şehitlikleri

Antalya Çıkışlı Çanakkale Turu

2 GÜN 1 GECE ÇANAKKALE TURU

 1. GÜN: ANTALYA- ÇANAKKALE

Akşam 18.00 – 19.00 saatlerinde belirtilen noktalarda buluşmamız sonrasında aracımıza binerek Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Çanakkale’de olacağız.

 1. GÜN: ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Gelibolu Yarımadası’na varışımız sonrası Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri turu yapacağız.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergâhına başlıyoruz.

Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgâh Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orijinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dâhil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hemde Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orijinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orijinal siperler ile tünelleri inceliyoruz.

Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

Aracımıza binerek Alçıtepe yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak için öğle yemeği molası vereceğiz.

Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Meçhul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızı sonlandırıyor ve feribot yolculuğu ile Çanakkale’ye geçiş yapıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 1. GÜN: ÇANAKKALE – ANTALYA

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çıkış yapıyoruz. Çanakkale şehir merkezi turumuza başlıyoruz.

– Şehir turumuza kordonda yer alan Truva Atı ile başlıyoruz. Buradaki minyatür park içerisinde Truva Antik kenti maketini inceleyerek rehberimizden tüm dünyada bilinen binlerce yıl yaşanmış bu destansı savaşı dinliyoruz.

Calvert konağının bahçe kısmından günümüze kalan kısmı Halk Bahçesi olarak adlandırılır. Calvert ailesi bahçeyi İngiliz Parkı olarak tasarlatmıştır. Park içerisinden Cumhuriyet Meydanı‘na geçiyoruz.

– Şehrimizin simgesi olan Seramik Anıtları ve Çanakkale Savaşı‘nda kullanılan topları inceliyor ve rehberimizden bilgi aldıktan sonra Aynalı Çarşı‘ya hareket ediyoruz.

– Çanakkale Savaşı ile özdeşleşmiş Çanakkale Türküsü‘ne konu olan Aynalı Çarşı‘yı rehberimiz ile birlikte geziyor ve bilgiler alıyoruz. Tarihi Aynalı Çarşı gezimiz sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz.

– Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Kale-i Sultaniye günümüzdeki adıyla Çimenlik Kalesi şehrimizin kurulmasında temel olmuştur. Geziyor ve kale bahçesindeki eserleri inceleyerek rehberimizden bilgi alıyoruz. Kalenin iç kısmında yer alan müzeyi ziyaret ediyoruz.

– Kale ziyaretimiz sonrası rotamızı Kent Kültür Müzesi‘ne çeviriyoruz. Kültür müzesini ziyaret ediyor ve tarihi Yalı Hanı‘na geçiyoruz. Tarihi Han hakkında bilgiler aldıktan sonra şehir turumuzun son noktası olan Çanakkale Saat Kulesi hakkında rehberimizden bilgiler alarak programımızı sonlandırıyoruz.

Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Antalya’ya hareket ediyoruz.

TUR ÜCRETİ: Gruplara özel olarak hazırlanmıştır. Kişi sayısına göre lütfen fiyat alınız.

Kişi Başı Ücret: 

Ücrete Dâhil Hizmetler

 • Ulaşım ve Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • İlk Gün Kahvaltı
 • 1 Gece Kahvaltı Akşam Yemeği Dâhil Konaklama
 • Şehitlikte Öğle Yemeği (Çorba, Dana Köfte Izgara, Pilav, Patates, Salata ve Ayran)
 • Feribot Geçiş Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Müze Giriş Ücretleri

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

 • 1. ve 3. Gün öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
Çanakkale  Antalya Çıkışlı Çanakkale Turu hakkındaki tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Yorumlar
 1. Muhuttin uslu dedi ki:

  Kişi başı nekadar

 2. Bekir Yavuz güzel dedi ki:

  Fiyat ve tarih alabilir miyim Çanakkale turu için

 3. Selaattin dedi ki:

  2022 yılı Ağustos ayında canakkale turuna katılmak istiyorum 2 kisi fiat ve tarih alabilirmiyim

 4. üzeyir mavanacı dedi ki:

  2 kişi karı koca fiyat nedir

 5. Kagan Özyalcin dedi ki:

  merhaba 2 kisilik bir fiyat alma sansim varmi birde baslangic noktasi nerde tam olarak.270819-100919 arasi olabilir.tesekkürler

 6. hacer seyhan dedi ki:

  fiyat bilglsi için dönebilir misiniz

 7. bayram dedi ki:

  Merhaba biz yılbaşında Çanakkale turuna katılmak latitude 2 kişi fiyati nedir

 8. Düriye dedi ki:

  Antalya Çanakkale Turlarına katılmak istiyoruz. Tur gün ve ücreti öğrenmek istiyorum.

 9. kamil özeş dedi ki:

  4 yetişkin kişi için fiat rica ediyoruz.

 10. nur melis alp dedi ki:

  Çanakkale turu için fiyat göremedim