Çanakkale Çıkışlı Günübirlik İzmir Turu

Çanakkale Çıkışlı Günübirlik İzmir Turu

Günübirlik İzmir Turu; Çanakkale çıkışlı hareketli olarak hizmetinizde. İzmir ilimizin tarihi ve turistik değerlerini bu gezi programı ile keşfedeceksiniz.

GÜNÜBİRLİK İZMİR TURU 

Çanakkale feribot iskelesi önünde Saat: 00.30’da buluşarak İzmir‘e hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde İzmir’e varıyor ve kahvaltı molamız sonrası Doğal Yaşam Parkı’na Hareket ediyoruz.

1937 yılında Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olarak Kültürpark içerisinde 18 dönüme kurulan Fuar Hayvanat Bahçesi, 2008 yılında Çiğli Asalı’daki 425 dönümlük alanda Türkiye’nin ilk Doğal Yaşam Parkı’na dönüştürülen, hayvanların kendileri için özel olarak doğal ortamlarındakine benzer hazırlanan barınaklarda özgürce yaşadığı, binlerce ağaç ve bitki çeşitliliği ile kentin ve kentlinin nefes aldığı Doğal Yaşam Parkı, 425 bin metrekare alan üzerinde 120′den fazla türde 1200′ü aşkın hayvanı bünyesinde barındırmaktadır. Ziyaretimiz sonrası öğle yemeği molası veriyor ve Uzay Kampı‘na hareket ediyoruz.

Uzay Kampında; Çok Eksenli Simülatör, dünya atmosferine geri dönen bir kapsülün her yönde taklalar atarak ve dönerek yaşadığı yön kaybını öğreniyoruz. Bu şaşırtıcı deneyimin ardından Uzay İstasyonu Hareket Eğitim Simülatörü ile astronotların uzayda yaptıkları gibi spor yapıyoruz. Yer Kontrol Odası ve Uzay Mekiği’ni gezerek daha yakından tanıyoruz. Temel geri sayma süreci ve sistemin nasıl çalıştığını yaparak öğreniyoruz. Yerçekimi Koltuğu ile Dünya’daki yerçekiminin 1/6’sına sahip olan Ay’daki kadar hafif ve özgür hissedeceğiz. J Sıfır Yerçekimi Duvarı Simülatörü ise yerçekimi olmayan bir ortamda çalışmanın güçlüklerini bizlere anlatacak. Her NASA programında kullanılan uzay kıyafetlerinin geçmişi, günümüzde kullanılan astronot kıyafetlerinin parçaları ve astronotların uzayda kıyafet giymelerinin sebepleri gibi konularda bilgi aldıktan sonra, çok yüksek maliyetlerle üretilen bu giysileri giyip deneyeceğiz.

İnsanlı Manevra Ünitesi (MMU), astronotların uzayda uzay aracına bağlı olmadan nasıl hareket ettiklerini göreceğiz. 5 Derece Hareket Serbestliği Simülatörü’nde (5DF), uzaydaki sürtünmesiz ortamı, Newton’un Üçüncü Hareket Yasası’nı uygulamalı olarak gördük. Uzay mekiğini ısıya karşı koruyan Isı Yalıtım Sistemleri’ni anlatan kısa bir ders alıyoruz. Diğer taraftan topraksız ortamda bitki yetiştirmeyi anlatan Hidroponik yöntemi hakkında sunum izleyeceğiz. BilimselDeneyler Gösterisi izliyor ve devam ediyoruz. Uzay Kampı Türkiye eğitimcileri tarafından yapılan bilimsel deneylerle, fen bilimlerinin yaşamımızdaki, uzay araştırmalarındaki önemini eğlenerek öğreneceğiz.

Uzay Kampındaki gezimiz sona ermiş olacak ve Çanakkale‘ye doğru hareket edeceğiz. Çanakkale’ye vardığımızda sizleri evlerine uğurlayacağız.

Günübirlik İzmir Turu Tarifesi

Kişi Başı Ücret:

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler 

  • Profesyonel Turizm Rehberlik Hizmeti
  • Lüks Araçlar ile Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler 

  • Yukarıda belirtilen hizmetler haricinde yapılan tüm harcamalar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.