Çanakkale Destanı Kütahya’da

Çanakkale Destanı Kütahya’da

Çanakkale Destanı Kütahya‘da; Çanakkale Destanı ve Günlük / Uyuşturucu Ölümdür” oyunları ile Abdülkadir Katra, 1.Etap Türkiye Turnesi programını son olarak Kütahya da sahne alarak tamamladı.

Çanakkale Destanı Kütahya’da

Şanlı Zaferimizin 100.Yıl’ında, “Çanakkale Destanı ve Günlük / Uyuşturucu Ölümdür” oyunları ile Çanakkale Valiliği himayelerinde, 2015 Koordinasyon Merkezi’nin büyük etkinliği olarak, Doğtaş katkılarıyla Türkiye Turnesi geçekleştiren ve yaklaşık yüz elli bin seyirciye ulaşan Abdülkadir Katra, 1.Etap Türkiye Turnesi programını son olarak Kütahya da sahne alarak tamamladı.

100.Yıl’ın tiyatro eseri seçilen Abdükadir Katra’nın yazıp yönettiği Çanakkale Destanı oyununu, gözyaşları içinde izleyen başta Kütahya Valisi Sn. Şerif Yılmaz ve üst düzey protokol ile salonu tamamen dolduran binlerce seyirci oyunu dakikalarca ayakta alkışladı.

Oyundan sonra sahneye çıkarak Abdülkadir Katra’ya Kütahya’ya özgü çini porselen hediye eden Vali Şerif Yılmaz, salonu dolduran izleyicilere hitaben “Bu kadar duygu yüklü bir eser izledikten sonra konuşacak bir şey bulamıyorum. Gerçekten çok etkilendiğim bir oyun oldu. İzlediğimiz bu eser de Çanakkale üzerine herşey en derin duygular ile anlatılmış. Çanakkale’nin özü, ruhu tamamen ince bir ustalıkla sahneye taşınmış. Bu eseri mutlaka yurdumuzun tüm vatandaşları ve özellikle lise öğrencilerinin tamamı izlemeli. Özellikle Çanakkale Valisi Sn. Ahmet Çınar’a buradan selamlarımı iletmek istiyorum. Gerçekten Zaferin 100.Yıl’ına yakışan bir program olmuş. Aziz Şehitlerimizin anılması ve Çanakkale Ruhu’nun hatırlatılması için planlanan en iyi etkinlik kesinlikle Çanakkale Destanı eserinin izlettirilmesidir. Ve bu eseri yazan, yöneten ve aynı zaman da oyunda tam bir ustalıkla Atatürk’ü canlandıran sevgili kardeşimiz Abdülkadir Katra’yı yürekten tebrik ediyorum. Yetiştirmiş olduğu oyuncuları ile bizlere unutulmaz bir gece yaşattı. ”dedi.

Kütahya Valisi Sn. Şerif Yılmaz’a güzel sözlerinden dolayı teşekkür eden Abdülkadir Katra, Çanakkale Valimiz Sn. Ahmet Çınar adına 100.Yıl hatırası anıtını kendilerine takdim etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.