Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Saatleri

Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Saatleri

Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Saatleri: Çanakkale Şehitliği kaça kadar açık, Çanakkale Şehitlikleri kaçta kapanıyor gibi sorularla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu yazımızda sorularınızın cevaplarını bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Saatleri

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Çanakkale şehitlikleri bir kapalı alan müzesi değildir. Bu nedenle de herhangi bir ziyaret saati uygulaması bulunmamaktadır.

Çanakkale Şehitlikleri ve Anıtlar

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini, Anıtlarını gün ışının elverdiği ölçüde gezebilirsiniz. Çanakkale savaş alanlarını ve şehitliklerini bünyesinde bulunduran alan, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı olarak korunmaya alınmış durumdadır. Milli Park statüsünün değiştirilmesi üzerine yasal çalışmalar devam etmektedir. Milli Park olmasına karşın girişlerde bulunan kapılar öncelikle Alan Kılavuzları ve ziyaretçi kontrolünü sağlamak amacıyla var olup, kurumsal mesai saati sona erdiğinde kapanmaktadır. Ancak ziyaretçileri engelleyecek bir durum söz konusu değildir. Alanda ışıklandırma yetersiz olduğundan Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini ışığın elverdiği ölçüde gezebilirsiniz.

Müze ve Sanat Galerileri

Çanakkale Şehitliklerinde bulunan müzeler özel şahıs işletmesine sahip müze ve sanat galerileridir. Herhangi bir kesin kapanma saati bulunmamakla birlikte yoğunluğa bağlı olarak kapanış saatleri değişiklik göstermektedir.

Kaba Tepe Simülasyon Merkezi

Kaba Tepe Simülasyon Merkezi yada diğer adıyla Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi son ziyaretçilerini 17.30 ve öncesinde kabul etmektedir. Son gösterimine belirtilen saatte giriş olmakla birlikte gerekli görüldüğünde kendileriyle irtibat kurabilirsiniz.

Restoran ve Diğer Tesisler

Restoran, Kafe, Alışveriş tezgahları gibi mal ve hizmet sunan tesisler, tıpkı müzelerde olduğu gibi günün yoğunluğuna göre açılıp, yine günün yoğunluğuna göre kapanmaktadır.

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerinde mevsimsel olarak değişiklikler görülebilmektedir. Yazımızda yer alan saat ve diğer ifadeler size herhangi bir şeyi garanti etmemektedir. Bu bilgiler uzun yıllardır çalışmalarımızdan edindiğimiz yerel tecrübe ile sizlere sunulmaktadır.

Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Saatleri konusunda tüm soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
  1. Nigar Çakır dedi ki:

    İyi günler. Bugün şehitliği ziyaret edebilme imkanımız varmı. Yangın ziyaretimize engel mi? Teşekkürler

  2. Zeliha dedi ki:

    Bayramda çalışma saatleri ve günleri nedir

  3. Enes dedi ki:

    Kurban bayramının 4 uncu gunu yani 15 09 2016 da Çanakkale sehitliklerini gezmeyi planlıyorum bayramda sehitliklerini kapalı olma ihtimali varmı??