Çanakkale Şehitlik Gezisi

Çanakkale Şehitlik Gezisi

DSCN1085

 

Çanakkale Şehitlik Gezisi ile Çanakkale Şehitlik Turu arasında nasıl bir fark var?

Tur kelimesi Seyahat Acentalarının hazırlayıp sunduğu “Paket Tur” hizmetinin kısaltmasıdır. Ulaştırma, tanıtma, yeme-içme vb. turizm içerikli ürünlerin bir araya getirilerek satılmasını ifade eder. Bu nedenle Tur ifadesi TURSAB üyesi bir Seyahat Acentası ile bu faaliyete katıldığınızda kullanılır.
Çanakkale Şehitlik Gezi ise bireysel olarak sizlerin herhangi bir hizmeti satın almadan Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini ziyaret etmenizi ifade eder.

Gezi Güzergahı Nasıl Olmalıdır ?

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri’ni bireysel olarak gezmek istediğinizde isterseniz bizlerin sizler için hazırladığı programı kendiniz uygulayabilirsiniz. Eğer size güzergah karışık geliyorsa da bir harita temin edip haritadan takip edebilirsiniz.
Güzergah için: Çanakkale Şehitlik Turu

Hangisini Tercih Edersem Daha İyi Olur ?

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri oldukça geniş bir alanı kapsayan bir ziyaret noktası. Km olarak yaklaşık 100-130 km ye denk geliyor. Tüm ziyaret noktalarında tabela ve benzeri tanıtıcı öğeler mevcut. Ayrıca çok sayıda tanıtım broşürü, kitapcık vb. temin edebilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz Çanakkale Şehitlik Turu olacaktır. Sebeblerini kısaca açıklamamız gerekirse;

– Öncelikle çevre geniş bir alan, her ne kadar tanıtıcı öğeler olsa bile, mesleğinde uzmanlaşmış bir rehber eşliğinde gezmeniz, tabelalarda bulamayacağınız bilgileri de edinmenizi sağlayacaktır.

– Maliyet de seçimleriniz için önemli bir etken olacaktır. Bireysel olarak gezdiğinizde yakıt, giriş ücretleri, yeme-içme size neredeyse aynı rakamlara gelecektir. Çünkü Çanakkale Şehitlik Turu toplu katılımlar için hazırlanır ve daha ekonomiktir.

– Rahatlık ise sizlerin görüşlerine bağlı bir neden. Özellikle aracı kullananlar için önemli bir unsur. Çoğu zaman park etmek, kalabalık, trafikte kapanan yollar, tek yön geliş-gidişler, en önemlisi ise yola bakmak ile çevreye bakmak arasında seçim yapmak gereksinimidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.